Saturday, January 31, 2009

Aleksander Rostov: "Frank"

ehk "Ustavusest"


Paberkandjal ilmub tulevases "Narratiivsus Piltides" teises osas ja on kusjuures ainukene kõva koomiks raamatus.

11 comments:

 1. OLD!

  Aga see näeb paganama nunnu välja niimoodi kaks ühes reas.
  Also, esimene lk on sinu püüetest kujutada taevalaotuse õõnsakstegevat massiivsust seni parim.

  ReplyDelete
 2. Did I hear "taevalaotuse õõnsakstegev massiivsus?" Selline värk Robile meelib. Esimene pilt on jah väga hea, vastu madalamaid, rohkem zoomis objekte nagu seal need laternapostid ja koer on, tuleb õõnsakstegev massiivsus paremini välja. See alt-üles perspektiiv on ka selleks väga sobiv, nii on see ju vaadateski kõige õõnsakstegevam - selili maas.
  Kahes reas on Robitegu, kunstnique ise loopis rõvedalt, hirmus suurte pic´idena üles ja vales järjekorras ka veel. Niimoodi kahe leheküljena vaadates ma pakuks välja, et kaks lehekülge on koomuskil puudu: viimased kaks. Need peaks kokku moodustama ühe üüratu pildi, parimal juhul zoom-out viimasest, kuselakkumise pildist - with a city block, all dark and luminous at night - andmaks lõpule püänti ja toomaks alguse massiivsust sisse tagasi. Suures pildis võiksid olla sees ka väiksemad kaadrid, nagu filmis, siis kui lõpus lihtsalt atmosfääri näidatakse: prügikasti nurk, putukad lambi all tiirlemas... Praegune lõpp on küll naljakas, aga läheb veidi liiga "väikseks" ära, kui nii jääbki. Panoraam koab, zoomitakse sisse ja siis jäädaksegi sinna. Pole raame.

  ReplyDelete
 3. Mulle oleks ikkagi meeldinud rohkem see versioon, kus kabi kangelase kinni nabib ja koer jaoskonna ette ootama jääb.

  ReplyDelete
 4. See oleks vast liiga palju raame võtnud. Mulle meeldib ka praeguse lõpu kerge mõttetus. Annab stsenaariumile usutavust. Aga massiivne lõpupaneel oleks ikkagi kohustuslik.

  ReplyDelete
 5. Kunagi annan raamatuna täiendatud variandi välja, see saab olema temaatiline vinjetikogu ja teeb mind ääretult rikkaks.
  Mulle kusjuures meeldib see lahkuva kaameramehe idee pakkuda scenery shotte, annab.. õhulisust? Unelisemat atmosfääri.
  Ma ei mäleta enam päris hästi, aga oli vist selline idee, et õhtu jooksul tuleb ka politseiga pistmist ja nunnu kaader kuidas koer vahva ustavuse nukruses osakonna ees ootab isandat. Annaks paar lehte koomiksile juurde. Pole otseselt vajalik aga nunnu siiski ja vist läheb tuleviku täiendatud varianti.

  ReplyDelete
 6. Hea, et sulle lahkuv kaamera meeldib. Mõned mu soovitused hakkvad mulle kohati enda peas väga meeldima ja siis tahaks neid kunagi ka reaalsuses käiku minemas näha. Also consider making it a two-page fold.
  Politseinik - ikka veel üleliigne.

  ReplyDelete
 7. Esimene lehekylg meeldib mulle kõige rohkem, just täpselt selle taeva massiivsuse tõttu.

  ReplyDelete
 8. Topeltsuuruses lõpupaneel oleks võibolla vajalik jah

  Mis seal kuuenda paneeli ülemises osas toimub, ei saa aru. Kas see on KROOV mis pritsib? Aga mis seda põhjustab?

  ReplyDelete
 9. Muidu see kuuenda paneeli väike nelinurkne "mis mujal ilm on" kastike on väga lahe.

  ReplyDelete
 10. Paar inimest on enne ka küsinud mis värk selle kuuenda lehega on. Peaks iseenesest olema selline over-the-top käekotiga vastu molu saamine, aga pole päris välja loetav? Või paneb just üle liialdusega?

  ReplyDelete
 11. Pole välja loetav pigem. Kui tegevus (löömine) algab ühel paneelil, siis peaks tegevuse tulemus (piki molu saamine) ka samal paneelil olema. Mõistus ei jõu järele. VAstu molu on suht arusaadav, pigem peaks andmise koht dünaamilisem ja selgem olema, et saaks aru, kust kott tuleb. Mul oli ka alguses see segadus aga siis tegin endale selgeks.

  ReplyDelete