Saturday, February 28, 2009

Lilian Merila: Drink Smoke Sleep

Fotod, Lilian Merila

16 comments:

 1. Ei tahaks tegelikult nuriseda, niigi hea meel, et lõpuks midagi postitasid, aga...just one?
  See, mis panid, on muidugi kõva. Parem ei hakka üles lugema, mis mõtteid see kõik minus tekitab :)

  ReplyDelete
 2. Seerias on 2 portreed veel, aga need ei tule täna. Samas kui tulevad siis mõlemad.

  ReplyDelete
 3. Pane veel, pane veel! Ülikõva on! Pane samasse posti veel need kaks teist pilti ka! Raskelt hästi läheb see üks igatahes saidi värvidega kokku ja üldse, sobib nagu rusikas silmaauku mingil seletamatul kombel.

  Pilt super, Kati kena nagu ikka - aga Jüril on õigus, tahaks, et oleks veel kasvõi üks, et saaks nagu lemppari valida või nii!

  ReplyDelete
 4. Kaunidus! Ta on nii mõnusalt külm ja ükskõikne, nagu pehme mannekeen, kellele on erinevad rekvisiidid (kõrs, suits, silmakate) näkku pandud. Samas on mingi väga õrn ja habras üditüdruklik värk käimas.
  Rõõm.

  ReplyDelete
 5. oo ma nii ootasin seda pilti siia! nii khuul! mulle meeldib! :)

  ReplyDelete
 6. Robert: Postitus nüüd ka sisukas ja äge. Ma seda suitsetajat olen orkutis luurates näinud ja see on... noh, fucking kõva on. Aga silmaklappidega tuduja on siit uus lemmik kindlasti. Lahe on see, kuidas pilt on muidu hästi valge ja ümar ja eeter aga silmaklapp on detailne ja krousis sellele kontrastiks - check it out, see oli just analüüs!
  Ühesõnaga - tee veel portreesid, need sobivad sulle.

  ReplyDelete
 7. Ahjaa selle preview kvaliteedi kohta veel niipalju, et ega see naljalt ennast normaalseks ei luba teha. Preview suurused on siin suht piiratud, sa ilmselt laadisid üles ja venitasid suurust ise veel juurde? Kolme eraldi pildiga oli ka mingi jama. Proovisin.

  ReplyDelete
 8. Iluseeriad on hästi kummaline teema kui olla pikalt moeseeriaid teinud, täiesti omamoodi formaat.

  ReplyDelete
 9. Seletad äkki asjassepühendamata massidele ka, mis erinevus ilu- ja moeseerial on? Ma nagu mõtlesin, et see on kõik üks paras ilu või nii.

  ReplyDelete
 10. Moeseeria on nagu tootepildid, noh. Iluseeria ei ole nagu tootepildid. Siis võib toote kõrvale jätta ja ilu on kõige prioriteetsem. Ma muidugi aint arvan nii, niimoodi oleks loogiline.
  Lilian võiks siukseid pilte ka teha, kus mingi tüüp on raigelt musklis ja saviga koos ja teeb koledat nägu nagu Rammsteini videos ja kogu detail on väga graafiline, äge oleks.

  ReplyDelete
 11. Mulle aga millegipärast ei meeldi. Kui muidugi on lubatud vastu vaielda. Mul on poolte asjadega nii, et ma ei saa üldse aru, mida nendega öelda tahetakse aga küllap see tuleb seniilsusest ja kangest vastalisuse vaimust. Tahate et seletan? Mis ta niimoodi suitsetab? Ilu pärast? Miks ta nii roosa-lilla on? Mis asjaoludel ta ülepea oleskleb ja tegutseb v.a fotosessioon? jne.

  ReplyDelete
 12. Minu meelest on nii - ja sellepärast mulle meeldivad ka need pildid - et inimene, nagu iga teine asi, on stiihia. Aga mis inimest eristab maastikust on see, et loodus selles esinemisvormis ärritab tajusid palju tugevamalt. Iga viimane kui sotsiaalne ja evolutsiooniline põhjus sealt asju otsida ja leida on sulle antud. On antud ka põhjus selle pärast põdeda, muuseas.
  Ka maastikus võtad sa mingid geomeetrilised kujundid ja siis need paitavad silma. Aga teise inimese nägu, igapäevase passimise põhiobjekt, on nende matemaatiliste väärtuste tajumise põhiline lähtepunkt. Ma arvan, et ka maastikust kumab tegelikult läbi puusajoon ja suukajakas. Inimese suu, näiteks, check it out! Sealt seest tuleb jutt välja. Isegi nii ilus on see, et juba stiihias endas harukordselt hästi välja kukkunud suud valguse ja masinaga veel ilusamaks valetama minna... see tundub kuidagi vulgaarne, julm isegi. Sellepärast ongi äge kui seda tehakse. No vaata kuidas see on seal! Natuke viltu, natuke nagu huulde purev aga samas mitte. Kuidas see suhtub sellesse lõua südamesse. See on ju jabur! Mingi sotsiaalsete väärtuste bukett on hullumeelse efektiivsusega kehtestatud. Selles kehtestuses, selle tehnikas, seisnebki nö kunstiti väärtus.
  Tuleb tunnistada, et selles arvamuses on omajagu Fallost, Freudi ja Marxi sees. Aga siiski - ka naisterahvas, ilma seksuaalse investeeringuta, peaks aru saama, milles seisneb ühe tajuärrituse täiuslikuks lihvimise võlu. Kuidas selle vulgaarsus reageerib ülejäänud väärtuste süsteemiga, purustab neid, alandab inimest mõnes mõttes. Kõik see toimub, nagu võibolla aru said, ka selle idee ümber, mis pinnapealselt nimetatult on "pinnapealsus", tegelikult "Potjomkini küla". Üldine asjade võõristamine ja nende väärtuses kahtlemise keerukas ping-pong tuleb mängu. Nõmedad rakud ju tegelt. Aga ilu muutub sellest ainult suuremaks, painavamaks kui sa talle ühe viipega ära panna tahad. Eriti selline ilu.
  Ei jah, mulle meeldib. Ma võiksin sellest tegelikult igavesti plärisema jääda, mida mood ja sinna valdkonda jääv üldiselt inimese kohta ütleb - et talle seda suud lummatult passida meeldib. Et ta tahab sellist omada, kas siis enda küljes, et sellega ise lauseid vormida. Või väärtusena sotsiaalse alpinismi maailmas. Sellisena, mida ta pruukida võib. Palju ütleb, ühesõnaga. Selle peale on põnev mõelda. Ja selline värk, nagu see seal, on selle mõtlemise täiuslik illustratsioon. Pildimaterjal.

  Nüüd lõika umbes kaks kolmandikku kordust ülalseisvast maha ja sa saad mingil määral arusaadava mõtteavalduse. Ja veel - moefotoga (ilufoto on vist see moefoto, mis midagi müü, ühesõnaga) on nii, et seda - üht konkreetselt, nagu maali näiteks - on raske analüüsida, intellektuaalselt järada. See töötab täielikult esmamulje pinnal. Kas haakub kohe alguses midagi ja pilt jookseb muljeks kokku või "ei tööta". Need üldiselt töötavad (mõne erandiga, sealjuures sina), mulje tekib, seega nad on head.

  ReplyDelete
 13. Mul ei tööta jah, võimalik, et mulle ei meeldi see ilutüüp. Meeste ja naiste iluhindamise kriteeriumid, eriti mis puutub omasoolisusse on suhteliselt erinevad, olen seda täheldanud. Fotograafias istub mulle siiski see, kui kuidagi on inimese isiksust ära tabatud või avatud aga see siin on absoluutselt isikupäratu - eemalviibiv-tajumatu. Inimesena.

  ReplyDelete
 14. Moefoto pluss isiksuse tabamine?

  "Nii. Paota oma suud veidi. Väga hea. Nüüd vaata siia, naeruväärselt heade proportsioonidega lihakamakas, ja viduta oma silmi! Jumalik! Aga oota! Vaata edasi, eksju, aga samal ajal kui sa silmi vidutad, katsu mulle nendega kuidagi edastada oma isiksus:
  *sulle meeldib reisida
  *teksapüksid on sinu arvates mugav riietus
  *sul on hea meel, et sa enam Bulgaarias ei ole"

  ReplyDelete