Wednesday, April 8, 2009

Varamodernistlik Mees


5 comments:

 1. Kes need qnstnique´d on, Rostov, kellelt sa siit šnitti võtsid? Kas on veits Van Goghi näos? Ja kas see on su eksperiment digitaalmaaliga varamodernismi järele teha, põhimõtteliselt? Idee on huvitav, värvid paraku veits mudased. Aga seda asja võiks edasi arendada küll.

  Ning muuseas (ei viitsi kõigile eraldi meilida, panen siia kommidesse siis) - Alan Moore'i "From Hell". Loen seda praegu. Lähipäevil tuleb (kui lõpp ära ei vaju) Gary kääbuskultuure mõnitav räuskamine, a la "tähtsam kui Boliivia ja Leedu kultuuri kogutoodang kombineerituna!" See su idee siin meenutas. Kunstiliselt on see kõige tõsiseltvõetavama, ja down-right ILUSAMA joonega graafiline romaan, mida seni näind olen. Tõmba kohe alla ja tea ette, millest Gary ülehomme räuskab.

  ReplyDelete
 2. Van goghi põlastan kirega aga eks see rapsiv pintslitehnika natuke sarnane ole. Otsesem mõju pigem Craig Mullinsi vormiga risti tõmbamise võtted ja digiimpressionism. Aga mudaspektris.
  Värvidega on nii, et suurelt hinnatud 'koloristid' panevad võikaid erksaid värve kõrvuti nii, et kokku tuleb enamvähem tasakaalustatud kompositsioon. See on Kõrva-gogh võtmas otse tuubist punast, ta viskab paar lärakat lõuendile ja siis teisest tuubist rohelist sinna kõrvale ning siis on need kriiskavad vastandvärvid koos ja on äge. Noooh, väga raskekäeline ja labane eksole.
  Palju ägedamad on peened nüansimängud - külmad ja soojad kraadid samas värvis, nende tasane mängimine ja mõju, väga delikaatne, väga kultiveeritud. Sinna juurde käib muidugi ka paaris kohas need räiged vastandvärvilarakad sest need loovad sulle fookspunkte ja muid kompostsiooninippe aga üldiselt on tegemist mahedama ja taktitundelisema minekuga.

  See kõik muidugi ei käe mu käesoleva pildi kohta sest see on tõesti igav mudaspektri ekskursioon.
  Mudaspekter muide on siiski väga kõva. Üldlevinud mudavärvi kriitika on õnnetul kombel peale oskamatute õpilastööde põlu alla manööverdanud ka väga ägedaid asju. Vaataja ei julge tunnistada, et on lahe sest kaanon ütleb, et see va muda on ju halb.

  From Hell'i kusjuures proovisin lugeda natuke aega tagasi. Joon oli aga nii segane, et raske oli aru saada mis toimub või karaktereid ära tunda, üksteisest eristada. Narratiiv oli ka segane ja mingid nimed lendasid ja aru ei saanud mis toimub. Ma väsisin kiiresti ja ei lugenud seda eriti kaugele, äkki edasi läheb paremaks?
  Joon oli pildina muidugi väga kõva ja igati kunsti täis aga koomiksi-informatsioonikandjana ajas segadusse.

  ReplyDelete
 3. Vaata kui imelikult ma räägin. Van Goghi põlastan kirglikult mitte kirega. Inglise keeles põlastad kirega, eesti keeles kirglikult.
  Kuuskemaa saaks kreepsu : (

  ReplyDelete
 4. Russitsismide ja anglitsismide ja kõigi muudsuguste pi∂žineerumiste vastu võitlemine on mumeelest veits reaktsiooniline värk. Inimkeel peaks vaba olema, niimoodi ta areneb. Mitte nõnda, et mingisugune ülalt-alla võimuparalleel tuleb ja õpetab sind rääkima.
  Ja eesti keeles tundub küll, nagu võiks öelda "põlastan kirega". Trambin vihaga, põlastan kirega, naudin mõnuga. Whoop-di-duu, kommentaariuminekromantia!

  ReplyDelete
 5. Kõrva-gogh... Ha-ha-ha!

  - kommentaariuminekromant

  ReplyDelete