Wednesday, April 1, 2009

"Mängud tagahoovis" ehk "BECAUSE"

Juhtus nii, et kohtasin Robertit mõni aeg tagasi, õhtusel tänavanurgal ja me vahetasime paar sõna. Ütlesin talle, et teen parasjagu proove tükiga, mille lavastaja on Moskvast, nooruslik 40ndates tüüp, kellega trupil (kus on kõik 20ndates) on väga mõnus ühine keel... Robert palus info ZA/UM´i üles panna.

Esietendus on 5. aprillil ja enne seda mängime iga päev seda publikule, "peaproovide" nime all. 2. aprillil kell 19.00 ja 3. ning 4. aprillil kell 12.30. Kui kellelgi on huvi teatrisse tulla, siis sümboolse summa eest on endise Heliose kino uksed teile avatud (Angeli kõrval, Sauna tn 7). Kellel raha ei ole, helistage mulle ja ma panen teid listi.
Ülejäänud etenduste mängukava saab vaadata Draamateatri kodukalt.

Eesti Draamateater
MÄNGUD TAGAHOOVIS EHK BECAUSE
Edna Mazja

Lavastaja Viktor Rõzhakov (Moskva)
Heebrea keelest tõlkinud Kalle Kasemaa
Muusikaline kujundaja ja DJ Aleksandr Zhedeljov (külalisena)
Osades: Alina Karmazina (külalisena), Märt Avandi, Kristo Viiding, Lauri Lagle, Mihkel Kabel.

Pärastlõuna mänguväljakul, mis muutub põrguks ühe viieteistaastase tüdruku jaoks. Dvori on tüdruk, kes armastab mängida tagahoovides ja kangialustes. Kas tüdruk on ikka süüdi selles, mis temaga juhtub? Kui ta on ohver, siis kelle – või mille? – ohver ta tegelikult on? Edna Mazja „Mängud tagahoovis“ ei ole dokumentaaldraama, kuid põhineb reaalsel lool grupivägistamisest ja sellele järgnenud kohtuprotsessist. Iisraeli näitekirjaniku valitud teema pole ka Eestis kaugeltki võõras. Seksuaalkuriteo ohvriks langenud naist võidakse liiga kergel käel panna vastutama talle osaks saanud vägivalla eest, kuulutada ta kuriteo põhjustajaks.

Moskvalane Viktor Rõþakov on viimastel aastatel tõusnud üheks tähelepanuväärsemaks lavastajaks ja teatripedagoogiks Venemaal, tema lavastused on pälvinud vene teatri aastapreemiaid, osalenud paljudel festivalidel, teda on kutsutud lavastama mitmesse välisriiki. 2001. aastast töötab Rõþakov pedagoogina Moskva Kunstiteatri stuudiokoolis. Rõþakov on tuntud eelkõige kui kaasaegse dramaturgia lavastaja, ka Venemaal teeb ta koostööd silmapaistvate tänapäeva autoritega, eelkõige Ivan Võrõpajeviga.

6 comments:

 1. Tere!
  Homme (3 aprill) tuleks kaks inimest.

  ReplyDelete
 2. Kahju, et just pärast seda õhtust kohtumist kadusin niiöelda "putsi ära", ei käinud netis, ei zauminud. Oleks näha tahtnud. Hoidsin silma peal ka sellel asjal, kriitikatel ja nii. Läks vist hästi, mulle tundub. Arvamuse avaldajatele meeldis.
  Üks asi, mis silma jäi, oli Postimehe arvustuses. Läks umbes nii, et "iseäranis muljetavaldavate füüsiliste väljaastumistega paistis laval silma Kristo Viiding". Õnnitlused. Aga räägi, Kristo, millest jutt käib? Vehkisid kangi, jah?

  ReplyDelete
 3. VEHKISIN KANGI JAH.
  sa pole esimene kes seda väljendit kasutab selles kontekstis:). ja täitsa naelapea pihta. igastahes kui "putsist" nüüd väljas oled ja tahad etendust näha, siis helista. ma panen sulle pileti. võta jyri kaasa. tal peaks mu nr ka olema.

  ReplyDelete
 4. käisin 4. aprillil ära juba, täitsa ok tükk oli ja kristot oli tore laval näha. kui keegi veel huvitatud on, saab ju kristole meili saata või minult tema numbri.
  kindlasti tulen ka purpurmusta luuleõhtule.
  seal näeb siis.

  ReplyDelete
 5. mina nägin hr. kristot hoopis eile, draamakas pedro paramos... huuh, ütleme nii, et kristo oli küll eksole vaimustav, aga tema vaatamine ei tasu seda piina ära mis see etendus on, lugege parem raamatut, see tundus et võib päris äge olla, aga lavastus oli õudne piin

  kaspar

  ReplyDelete