Friday, May 15, 2009

Muuseumiöö!

"Rohkem kui 50 muuseumi üle kogu Eesti tähistavad sel aastal mitte ainult muuseumipäeva, vaid laupäeval, 16. mail ka muuseumiööd.

Kõik muuseumiöös kaasa löövad muuseumid on külastajaile avatud alates kella seitsmest õhtul kuni süda­ööni ning sissepääs on tasuta.

Muuseumiööd korraldatakse üle Euroopa juba viiendat korda, Eestis toimub see muuseumiaasta raames esimest korda nii ulatuslikult. Varem on siin muuseumiööd peetud Tartus ja Narvas.

Muuseumiöö tunnuslauseks on sel aastal Heiti Talviku luulerida "Öös on asju". Sama nime kannab ka kõiki avatud muuseume ühendav näitus, mille jaoks iga osaleja valib oma kogudest välja ühe põneva eseme, mis sümboliseerib just seda muuseumi. Selle põhieseme ümber luuakse lugu selgituste, teiste esemete vm kaudu."

Sellist juttu rääkis meile siis Areen.

10 comments:

 1. See on väga kõva ja ma Jürit juba tülitasin msnis sellega (vastuseks "möhh, Losti vaatan ja mune sügan, ei huvita mind su kultuuripask"). Aga võiks mingi joint endeavori teha, nii kambakesi koos, viinakulkud põues peidus.

  ReplyDelete
 2. Seda ma 'homse' all mõtlesingi. Kell 18.oo Tammsaare pargis olevat mingi kogunemine ja sealt edasi muuseume trollima. Mõtsin, et sa tead.

  ReplyDelete
 3. Praeguse plaani järgi tean, et Marie, Tuulikud ja Luiks tulevad. Ja mina.

  ReplyDelete
 4. Kahju, et postis puudub seletus, millega tegemist on. Muhvigi ei saa aru. Lahe muidugi, et kõik öösel kulkud käes jooma lähevad kuid!
  Lepp või keegi võiks kolm lauset seletuseks alla panna ning...
  oma oma kasutajanime korralikult välja kirjutada. Palun, palun keegi öelge Lepale, et ta seda teeks.

  PS. Losti vaatamine ja kottide sügamine on väga lahe sust, Jüri. That is exactly what I'm doing.

  ReplyDelete
 5. Viimane post on siis tegelikult Robert Kurvitzalt, eksju. Vähe vitt on see Googeli sisselogimiste süsteem...

  ReplyDelete
 6. Õudsalt armas plakat.
  Eriti õnnestunud oli ajastus jõuda päikseloojangul angaaride juurde allveelaeva vaatama.

  ReplyDelete
 7. Paluks siis ülevaadet, mis toimus, kes mida tegi, mida jõi, kus käidi, mis järjekorras, mis räägiti, mis kell koju mindi, ning mis kõige huvitavam juhtumus oli.

  Sobib näiteks selles päeviku stiilis, millega Pärandimiljonär ja Co Euroopat vallutasid :).

  ReplyDelete
 8. Hea mõte. Vähemalt võiks keegi kommentaariumis kokku võtta. Tundub, et äge õhtupoolik oli. Aga artiklina oleks kõvem.

  ReplyDelete
 9. Vabandan, et pikemalt kirjutada ei saanud - kirjutasin selle postituse töölt. Kui oleks olnud rohkem aega, siis oleksin tahtnud Teile kindlasti soovitada fotomuuseumit (seal on Peeter Toominga näitus, eriti kihvtid on tema aktifotod) või siis arhitektuurimuuseumi (maketid! muu on nagu on, muuseumiöö raames oli seal mingi programm ka, millest ma põgusalt osa võtsin. vist sai tasuta juua, kuid ma ei süvenenud). Üldiselt kõva värk oli.

  ReplyDelete