Friday, September 25, 2009

G20

Maailmapoliitikas on hetkel kuum teema globaalne koostöö igas asjas. Näiteks, hiljuti loodud G20 mis koondab 20 maailma suurimat riiki ja peaks saama rebranditud uueks maailma valitsejate jututoaks.

Tsiteerides näiteks tänast ajalehte:

The Group of 20 countries decided they will serve as the board of directors on decisions for the global economy, taking over a role performed for more than three decades by a smaller group of wealthy nations. 

President Barack Obama initiated the move to transfer the responsibilities of economic coordination from the Group of Eight major developed countries, the United States, Japan, Germany, France, Britain, Canada, Italy and Russia, to the bigger G-20. The G-20 also includes major emerging economies such as China, Brazil and India and underscores how much the world has changed since a small club of wealthy, industrial countries began meeting in the mid-1970s in an effort to respond to oil shocks, stagflation and other economic crises of that period. 

Pravin Lal
CEO Nwabudike Morgan
Arengumaad võetakse jututuppa kampa peamiselt mitte kaua küpsenud solidaarsusest, aga sellest, et viimase 10 aastaga on nende olulisus maailmas meeletult kasvanud, eriti Hiina muidugi. See on kohati jabur juba, see riik tarbib kuni 30-50% maailma kõige olulisematest maavaradest jne. Lugege ise internetist. Ja teised kokku ka,kui nt. 50-datel olid nad kõik kokku suur nali, majanduslikus mõttes, võrreldes näiteks ühe Prantsusmaaga, siis enam mitte.

See on toonud kaasa selliste piltide tekkimise, nagu ülalolev. Selle pildi näitamine on iseenesest kogu artikli mõte. Nagu Alpha Centauri või mõni muu ulmekas oleks tänapäeva jõudnud ja erinevad rassid peavad läbirääkimisi. Väga lahe, uskumatu, et päriselt!

(toim. Neile, kes Sid Meyeri strateegiamänguga "Alpha Centauri" sina peal ei ole, pidasime vajalikuks lisada siia Pravin Lali ja CEO Nwabudike Morgani portreed antud mängust.)
6 comments:

 1. Pilt on tõepoolest vaimukas. Tõesti Alpha Centaur!

  ReplyDelete
 2. Offtopic: tegin lõpuks za-um'ile orkutisse kommuuni:

  http://www.orkut.com/Main#Community?cmm=94834587

  ReplyDelete
 3. Lisaks Alpha Centauri juhtide moodi välja nägemisele, on planeedi eredamad kujud lõpuks ometi hakanud ka sõna võtma, nagu tõelistele factionite liidritele kohane.

  The remarks by General Xu Qiliang, head of the People’s Liberation Army air
  force, published in several state media (November 4th, 2009):

  “Competition between military forces is developing towards the sky and
  space, it is extending beyond the atmosphere and even into outer space.
  This development is a historical inevitability and cannot be undone.

  The militarisation of the sky and space is a challenge to the peace of
  mankind. In the face of this challenge, you don’t have a voice unless you
  have power. Only if you have strong power can you protect and safeguard
  peace.”

  General Xu Qiliang, The Times, November 4th 2009.

  ReplyDelete
 4. Karm värk. Kosmose demilitariseerimine on inimkonna Alpha Centauri lootuste säilimise koha pealt tähtis. Pool aastat tagasi juhtus esimest korda see, mida k6ik pikka aega kartnud on: kaks satelliiti p6rkasid kosmoses kokku. Jama on selles, et kui sa sellist kosmosesitta sinna tekitad (ära sa seda sealt ju v6tta ei saa) siis positiivne tagasiside ring tekitab sulle l6puks oi, mis saasta! Planeedi ümber on raskestikoristatav sitaring, mis l6petab aastasajaks satelliidid ja muidugi ka igasuguse kosmosereisinduse. Teooria nimi v6is olla Kepleri efekt v6i midagi sellist ja see on p6hiline argument üksteise satelliitide allak6mmutamise vastu. Selles m6ttes on jama, kui Chairman Yang kosmoses6da tahab

  ReplyDelete