Friday, September 3, 2010

„Amontillado“ esilinastus

d
ESMASPÄEVAL KELL 20:00
KINOS "SÕPRUS" toimub lühifilmi „Amontillado“ esilinastus.

„Amontillado“ on valminud ZA/UM'i koostööprojektina. Režissööritoolis istub Kristo Viiding ja stsenarist on Robert Kurvitz

„Amontillado“ on adaptsioon Edgar Allen Poe novellist „Vaat Amontilladot“. Tegevus on tõstetud tänapäeva, Pärnu lähistele, kahe renessansiaegse aadliku asemel on loo peategelasteks Asso Kommer ja Koit Pikaro. Pikaro ja Kommer, Kommer ja Pikaro. Kui mina ütlen "Kommer", siis sina ütled "Pikaro".

"KOMMER!"

"PIKARO!"

"KOMMER!"

"PIKARO!"

Taustast: aasta on 2007, Estonia is well on it's way to being one of the 5 most riccaim riik in Europe ja ansambel Ultramelanhool salvestab Linnahalli tuumavarjendis oma teist kauamängivat, neetud psühhadeelset eepost „Materjal“. Aasta hiljem osutub „Materjal“ majanduslikuks enesetapuks, aga praegu veel on tuju hea. Nii hea kui see salvestamise kaheksandal kuul üldse olla saab. Nimelt on Linnahalli „Ural“ tüüpi kompuuter vahepeal „Materjali“ korduvalt kustutanud.

Saatuse tahtel vedeleb stuudio laual üks Koit Pikaro näoga CD-plaat. Kõik lahedad artistid – 3pead, HU? ja Kumu öö jatsuräpparid „Funk de la Soul“ – salvestavad oma asju mujal. Tuumavarjendi atmosfäär neid ei tõmba ja nii peab Linnahalli stuudio aegajalt midagi tõeliselt jubedat lindile võtma. Et ots-otsaga kokku tulla.

Pikaro vuntsidega plaat on osa ta kampaaniast Keskerakonna ridades. Plaadil on Kojamehe lugu „Pikaro on kõige parem uurija“. Endine punkar endise miilitsa valimiskampaania jaoks lugu salvestamas – kas pole naljakas, kuidas elu meid muudab? Kojamehest näiteks tegi elu jalgpallinatsi.

Loomulikult kõrvetasime me oma albumi erinevad masterid nendele samustele Koit Pikaro näoga plaatidele ja nimetasime nad üheksakümnendate Eesti vaimus: „Pikaro“, „Kommer“ ja „Emelai“. Pikaro oli üheksakümnendatel vägev politseinik, Kommer oli kaitseliitlane, neil kahel oli tulevahetus. Suhteliselt jabur sündmus, kusjuures kogu lool oli veidi ka coup d'etat minekut. Kommeri üksus pidi ju põhimõtteliselt kuuluma Eesti sõjaväe alla ja ühes stabiilses riigis sõjavägi ja politsei teineteist ei tulista.

Mike Emelai võis olla näiteks Arubast pärit räppar. Räpi-värk oli Mike'ile rohkem nagu suitsukatteks, tegelikult oli ta narkokuller. Mehel võis olla ka midagi tegemist Carmen Kassi õega... või oli see Joel de Luna? Üheksakümnendad oli üks imelik aeg.

Mike Emelai ja Joel de Luna selles loos tegelikult ei figureeri. Kuigi stsenaariumi mingis faasis oli mul tõesti idee Jim'i poole pöörduda. Niisama, remargi mõttes – kui mul tekiks kunagi idee vändata krimi-eepos üheksakümnendate diskoräpi võtmes, oleksid sa Jim huvitatud elu rollist?

Nii. Nüüdseks on mul niiöelda jutujärg käest läinud.

Igatahes, Pikaro ja Kommeri saaga jäi mind pikalt kummitama ja nüüd on Sul, kallis lugeja, võimalus kogu sellest kadumise pillerkaarist osa võtta. Esmaspäeval, kuuendal septembril, kell 20:00 kinos „Sõprus“.

17 comments:

 1. Kes postri eest vastutab? Jumala ebatavaliselt tugev poster on.

  ReplyDelete
 2. Et toome "The Pikaro and Kommer Experience'i" Tartusse? Aga miks mitte! Pärnusse peaks ka kindlasti viima.

  Unustasin muuseas näitlejate nimed ütlemata. Need on Kukumägi ja Taalmaa. Aga minu kui stsenaristi jaoks on näitlejad niikuinii elutud nukud. :)

  ReplyDelete
 3. Elu Roll, ütled sa? Mida veel tahta?

  Esmaspäevani.

  ReplyDelete
 4. Esmaspäevani. Siis arutame, kirjutame alla jne...

  Postri tegija nime ei tea, üks noor kutt hüppas võtetelt läbi ja tegi imesid.

  Kristo, äkki sina tead?

  ReplyDelete
 5. Kommer laseb sulle kuuli põlve ja Pikaro paneb su ööseks käeraudadega radiaatori külge kinni

  ReplyDelete
 6. Kommer pidavat hästi kassi grillima.

  ReplyDelete
 7. Postrikujunduse taga on FIASKo.biz
  Foto tegi Siim
  Kujundas Claid
  Kontseptsiooni lõi Taavi

  ReplyDelete
 8. plz-plz sheerige see film youpornis

  ReplyDelete
 9. No sellega oli kõvasti, eks ole. See lepitas mind ajalooga ja lahutas meelt ning oli kodust välja tulemist väärt.
  Also, keegi viitsib mulle siia kirjutada selle kõva soome akordionimängija uuesti? Ja selle loo sealt?

  ReplyDelete
 10. Seda teadis see Ruudu ka tegelt, aga vaata, nüüd teavad kõik maailma inimesed!
  Aga lugu ma'i tea ikka.

  ReplyDelete
 11. message to meeletu:
  jälgi tartu tudengifilmi yo
  Amontillado might hit you there.
  ;)

  ReplyDelete
 12. Meeldis väga. Tubli töö, Monte Kristo aka Krahv. Ootan järgmisi ja EELMISI, HINT HINT AADU HINT!!

  ReplyDelete