Saturday, September 11, 2010

Youtube Events Archive VI

Seekord oli meil suurejooneline idee seda Events Archive'i teisiti teha. Mingite sootuks uute videote ja uue tekstiga, eksperimentaalset, ägedat, wackyde lisalugudega Events Archive'i.
Me ei viitsinud seda teha. Me tegime ta täpselt niimoodi, nagu ta alati olnud on. Nagu enamikke asju siin maailmas tehakse. Ära sina ole niisugune, tee teistmoodi ning paremini.
Niimoodi, nüüd te saite selle arhiiviga vähemalt ühe õpetliku loo kaasa
.

Parimate soovidega, ZA/UMi toimetus
.


RADU GYR - Rumeenia fašismuse soundtrack
Nüüd on ajaloo-obskuuria sinu videorubriigis. Need on Rumeenia fašistid, kellest sa leiad lühikese kokkuvõtte siit. Neid saab süüdistada nii mõneski, aga mitte selles, et nad oma ettevõtmist vähese jõuga oleksid teinud.
Ja selle ettevõtmise taustamuusika on, well, ma ei oleks osanud oodata sellist asja. See on kreekakatoliku terrorismi hääl. Radu Gyr võitles ka pärast seda, kui kõik oli halvasti läinud veel õela kommunismuse vastu ja lõi heliteose, mis soovitas kõigil kolhoosidest eemale hoida.

Ma ei imesta eriti, et nad ikka veel ütlevad teineteisele kommentaariumis "God bless you, comrade." Kuigi võib-olla oleks "lol" elutervem ja tänapäevasem lähenemine.

Veel Rumeeniast: neil tundub jaburalt šeff keel olema. Selline argine asi, nagu kasutaja, meilboksi või foorumi kasutaja on rumeenia keeles "utilizator". Ja neil on nimed nagu Ion Ionescu ja vokaalide peal käib kohati lustlik kaareke. Ja nad valivad oma sajandi saja suurkuju esikümnesse rohkesti erinevaid mõrtsukaid.

Veel fašistidest: kas sina juba oled kuulnud, et Julius Evola olla seksuaalpervert olnud?! Kas sa oled juba kuulnud, et Julius Evola on olemas?

MEGA MAN 2 - Duane and BrandOLugu sellest, kuidas kuulus Weiningeriaan Mega Man kaitseb inimkonda Dr. Wily ja ta robotite eest on teada tuntud valm nii noortele kui vanadele. Nagu vana-kreeka müüdid või lood Jeesus Kristuse tegemistest kuulub ka Mega Mani seik kaasaegse taastootva kultuuriruumi igavesse ringahelasse ja leiab end mitmete maalide, kirjutiste, luuletuste, lavaesituste ja kontsertesituste motiivina.

Sel korral on esitatud lugu Wily sõdade teisest epohhist Rap Battle'ina.


LEGO FELT TIP 110
Insenerimõistuse ja mängu võidukäik! (See olevat "suhteliselt self-explanatory" ja "ta ei viitsinud sinna rohem kirjutada" antakse mulle postitajate poolt mõista. Las siis olla nii - toim.)


PROPAGANDA - ZNAESHThis particular pearl of Russian disco is what HD was invented for. Needless to say, you need to Fullscreen it, homey.
Cherish the first time you see those space-station doors open, cherish it, for the first time will never happen again.

Other than that, it is difficult for me to put in words the strange inhuman longing present in these kinds of disco antics. Once I thought that certain bittersweet feeling I get is because I - being who I am - will never be that person for whom such music is made. These songs are not about me, not for me, and neither is their longing. Now I know such a person does not exist, these songs are neither for, nor about any single person.
They're about a collective dream of a world that becomes so vapid, that by it's virtue, it becomes vapor entirely, and transcends.
"Znaehs, ja millionõi let / na vseh orbitah planet / iskala etot svet"


RAINER JANCIS - PUSSYJUICESee on Rainer Jancis, kes esitab "Terevisioonis" "Pussyjuice'i". (Eesti keeles oleks see siis "Vitumahl".) Alul võib see tekitada mõistmatust ning segadust - miks ta niimoodi teeb? Kuid pingsalt videot jälgides jõudis minuni mõistmine. See on suhteliselt kõva, mida ta teeb seal. Suht kõva lugu. See ütleb midagi ägedat.
Pöörake tähelepanu ka trummarile. Ta teeb oma asja tuusalt.
Samuti on tähelepanuväärne, kui vähe kajastust see juhtumus leidis. Tihtipeale on maailmas niimoodi, et midagi suhteliselt ägedat juhtub, mida tavaliselt ei juhtu, aga mitte keegi ei pane seda tähele. Ei registreerita justkui ära, et võiks rääkida ja kajastada. Oleks ma kollane ajakirjanik, siis ma oleksin koheselt kehastunud meedia-valvekoeraks ja leidnud, et see on selge sõgedus, et mees hommikusel ajal riigitelevisioonis "i want to fuck" ütleb, samal ajal, kui noored lapsed vaatavad.
Tuleb meelde ka üks kirjeldus Metro Luminali kontserdist klubis "Dekoltee", millest ma vaid kuulu järgi tean. Seal olla kontserdi esimesel poolel asetatud lavale makk, kust mängib "Ainult rottidele". Muusikud imiteerivad mängimist. See annab märku sellest, et nad ei viitsi enam neid lugusid teha. Kui kassett lõpuni mängib, hakkavad nad megakõvasti "Sinuse" lugusid tegema. Kõige selle ajal on taustale projitseeritud pornofilm.
Kes mäletaks, kes teaks?

15 comments:

 1. youtube eventsid on ühed lemmikud, sest neil on palju tage... meeldib tage lugeda...

  kõige paremad olid rainer ja natsid, aga lego printer oli ka ägekas

  ReplyDelete
 2. juice in the pussy - pussyjuice

  ReplyDelete
 3. "See on kreekakatoliku terrorismi hääl" - ei ole; Codreanu & co olid rangelt õigeusklikud nagu enamik rumeenlasi (http://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_Orthodox_Church), kuigi Rumeenias on ka väiksem kreekakatoliku kirik olemas (http://en.wikipedia.org/wiki/Romanian_Church_United_with_Rome).

  ReplyDelete
 4. Sorry, mate, ma arvasin, et ortodoksia on kreekakatoliiklus ja katoliiklus on roomakatoliiklus.

  ReplyDelete
 5. 3:11 AM kohta väga meeldiv mõttevahetus. ma jälle näiteks lugesin sellest välja, et Codreanu rahvas rokkis Kreeka varianti õigeusust.

  ReplyDelete
 6. I was not even that wrong. From the abyss of red links and stubs that is the Estonian Wikipedia: "Õigeusu kirik ehk ortodoksi kirik (mõnikord kasutatakse ka nimetust kreekakatoliku kirik) on 1054. aastal suure kirikulõhe tagajärjel tekkinud iseseisvate õigeusu kirikute kogum, mis vastandab ennast roomakatoliku kirikule ja paavstile."
  Not trying to be a smartass or anything.

  ReplyDelete
 7. Evola oli parun, mitte pervert, ka filatelist ja süfiliitik on ilmselt sulle samad asjad.

  ReplyDelete
 8. Mõttetu on mõelda, et väike sado-maso kiiks Evolast halvema fašisti oleks teinud. Aga see võib ka ausa mehe hea nime mustamine olla, mida kurjad jõud tema vastu teevad. I just picked it up on the Internet.

  ReplyDelete
 9. It's the return of the erudite fashist! (And the Return of the Mac)

  Tema juures ole oma ajalooga ettevaatlik, siin niisama pildumist ei ole!

  ReplyDelete
 10. mäkiga olen suvevaheajalt tagasi mina aga erudiit ma põle. hetkel olen rohkem nigu descaling ye baltic herring lainel

  jus my 50 cents

  ReplyDelete
 11. Alles nüüd, kaks päeva hiljem sain aru, mida tähendab "descaling baltic herring".

  ReplyDelete
 12. Felicitari pentru blog!Tara martira Romania va intoarce Europa la credinta!
  As dori sa ne lasati un link al blogului dumneavoastra pe urmatoarele bloguri:
  http://minunicrestine.blogspot.com/
  un blog in care gasiti minuni si dovezi ale unor incredibile minuni ,multe dintre ele
  petrecute in Romani : aratari ale lui Dumnezeu si multe alte minuni
  http://duhovnicii.blogspot.com/
  un blog in care gasiti antologia marilor duhovnicilor din Romania : Arsenie Boca, Arsenie
  Papacioc, Iustin Parvu , Sofia Boghiu , Teofil Paraian si multi alti duhovnici,articole noi in fiecare zi
  http://martirii-inchisorilor.blogspot.com/
  un blog in care gasiti despre :Valeriu Gafencu ,Mircea Vulcanescu, Elisabeta Rizea,
  Ilie Lacatusu, Radu Gyr, Vasile Militaru , Vladimir Ghika si multi altii care au murit pentru Credinta.
  Romania este un pamant plin de martiri!Romani uniti-va !
  Doamne ajuta!
  Credinţa este pasărea care cântă când zorii nu au apărut încă.

  ReplyDelete
 13. Olen ma paranoiline või on ZA/UM Rumeenia fašismusega kontakti loomas?

  ReplyDelete
 14. Romania is a land full of martyrs! Romans unite!
  God bless!
  Faith is the bird that sings when the dawn has not yet occurred.

  Lõpuks ometi on ZA/UM-i salajane poliitiline plaan selgunud. See on viia Euroopa märtermaa Rumeenia abiga tagasi usu juurde.

  ReplyDelete
 15. Minu viga; arvasin, et ingliskeelsed mõisted mille järgi kreekakatolik & õigeusk on eri asjad, kanduvad eesti keelde üle, aga peale vikipeedia on isegi ÕSs nad samad ( http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=kreekakatoliku&F=M&O=0&E=0 ). Ning ÕS on püha.

  ReplyDelete