Friday, October 15, 2010

Paradigma


See on koolitöö. Koolitöö tähendab seda, et sulle antakse ülesanne ja sa pead selle ära lahendama. Ülesandepüstitus oli linnaruumi lisada või sealt kaotada mingi(d) objekt(id).
Kurioosum seisnes minu jaoks selles et maali magistri lõpetanud õppejõud ei tundnud tsitaati ära.
Hindamiskomisjonile esitas ta selle kui Kuldvillaku miljoniküsimuse. Kahjuks ka komisjon ei tundnud tsitaati ära.
Erinevad paradigmad. Nad püüdsid seda seostada Schnelli tiigi kurikamõrvariga.

Akrüül, 58x78cm, 2010.

16 comments:

 1. Kuidas on nii, et noor tüdruk, kes on läbinud kõigest kevade tänava kunstikooli 2-aastase ajalookursuse, tunneb küll tsitaadi ära...

  Igatahes mulle ääretult meeldib see, eriti mõnusad on kompa ning see, kuidas ja kuhu fookus koondub. Lisaks on Schnelli park ilmselgelt üks mu lemmikpaiku pealinnas.

  ReplyDelete
 2. See tuleb sellest, et sina, vaata, oled NORMAALNE.

  Seoses selle juhtumiga (ja mitte ainult) leiab Mudlum, et inimestevaheline kommunikatsioon on üldiselt võimatu ja sellele ei tasu loota.

  Also: school sucks yo!

  MLjun.

  ReplyDelete
 3. Põrgu osa jääb inimestele vast rohkem meelde, seal on ju seks, vägivald ja kollid.

  ReplyDelete
 4. Võtan õiguse su pilti maalitehniliselt pisut kommenteerida, sest olen ise neli aastat seda õppinud, lisaks ka natuke õpetanud. Su idee on väga hea, aga teostust annaks veel lihvida. Eeldan, et sulle meeldiks ka, et maastikumaal saaks ruumiline. Selle kohta on üks väike trikk, mida olevat juba Peterburi Kunstiakadeemias, akadeemilise joonistamise- ja maaliõpetamise kantsis, tudengitele õpetatud. Tagaplaan olgu sinakates toonides, keskplaan rohelistes, esiplaan pruunides ja kollastes. Proovi, töötab imeliselt! Lisaks on tulemus parem, kui esiplaan on detailsem ja rohkem läbi maalitud kui keskplaan ja tagaplaan. See on lihtsalt sarnane sellega, kuidas meie silm töötab. Me näeme esiplaanil olevaid asju selgematena. Tasub kasutada erineva suuruse ja kujuga pintsleid, näiteks puuokste maalimiseks kasuta väikseid ja terava otsaga. Ja katsu mitte üle kolme värvi korraga kokku segada -- üle selle läheb poriseks. Sellised baasnõuanded. Nagu ma aru saan, õpid maali EKA avatud akadeemias? Mitmes aasta läheb?

  ReplyDelete
 5. hihihihihihihihihihihihhihiiii

  ReplyDelete
 6. Ausalt öelda selleks ma seda siia küll ei riputanud, et kooli kombel lahatud saada. Aga palun: valminud kolmanda õppeaasta lõpul, käsil neljas. Tõepoolest kasutasingi erineva suurusega pintsleid ning tagaplaani ja esiplaani läbitöötatuse aste on mõneti erinev. Porisus? Kuskohas? Teadmiseks - AA VK-s ei ole kombeks austada ega hinnata traditsioonilisi maalimisviise. Mida suurem lõuend, jämmem pintsel ja hoogsam löök - seda kõvasti parem on.
  Jõudu ja edu õppimisel ning õpetamisel meile kõigile.

  ReplyDelete
 7. Mulle küll meeldiks, kui keegi mu käkerdisi viitsiks kooli kombel lahata.

  ReplyDelete
 8. Kas Aurora räägib maalikunsti tehnikatest siiralt või ironiseerib vaimukuse mõttes?

  ReplyDelete
 9. Ütleme lihtsalt, et ironiseerib ja lähme kõik kergema südamega koju

  ReplyDelete
 10. kuhu on kadunud JS, LMM?

  ReplyDelete
 11. This is a straigth-honest fuckin question lad.

  ML

  ReplyDelete
 12. Eks neid peab utsitama zaummima.


  ML sen

  ReplyDelete
 13. KK-lt tuleb millalgi varsti :) palju häid postitusi.

  KK

  ReplyDelete