Sunday, January 23, 2011

ZA/UMi Tuusik!

d
Rahvakirjanik Juhan Smuul, tuusiku ametlik maskott
Seltsimehed, oleme kokku leppinud, et alates veebruarikuust hakkame oma helgemaid päid loomepuhkusele saatma. Olgu koosviibimise protokollis märgitud, et idee autoriks on Made Luiga (nom de guerre: Mudlum). Et keegi - I'm looking at you, Stalin! - ei hakkaks sellest loorbereid lõikama.
Sekretärina töötab hetkel sm Robert Kurvitz, mis tähendab, et tema organiseerimise all peaksid tekkima Martin Luiga tuusiku jaoks suvila ja aineline kapital. Made Luiga ja sm Conversation Killer (
nom de guerre only) on juba tõstnud oma käed ning on valmis panustama esimese tuusikukuu eelarvesse kahepeale kokku tsirka 2-300 rubla kuid oodatud on ka kõik täiendavad annetused nende ridade lugejailt. Kooliealised ja vaesusevande andnud võivad teha ka väikeannetusi.

Sekretär Robert Kurvitz on isiklikult lubanud katta sm Luiga kirjanduspuhkuse teise kuu eelarve 200 rubla oma migranttöölise palgast. Kui sm Kurvitz peaks osutuma maksejõuetuks, tuleb sm Luiga kas varem tagasi või mõtleb tuusikukomitee midagi muud välja. Seda probleemi ei tohiks aga tekkida.
Samuti olen ma otsustanud, et ZA/UMi tuusik viib seltsimehe ainult suvilasse, kuna linnas raiskaks seltsimees selle hoorade peale. Seltsimees, seltsimees, seltsimees... Selleks otstarbeks otsime me vabatahtlikku suvilaomanikku, pinnaga veebruari algusest märtsi lõpuni. Ruudu Ulas ei ole veel oma suvilat välja pakkunud, seega ma pakun selle ise. Samuti vaatan ma Lilian Marie Merila poole ja pean kahetsusega tunnistama, et minu suvilas puudub elekter ja see ei ole kirjandustuusik 19. sajandisse.

Kokkuvõttes otsime:
1) inimesi, kes oleksid valmis 5. märtsiks kõrvale panema finantsvahendeid, maksimaalselt 200 rubla, miinimum puudub.

Kõik annetused (vastavalt igaühe soovidele ja võimetele) korjatakse anonüümsetena sularahas kokku nimetatud päeval ja lähevad ühte suurde ümbrikusse, mille komisjon talendile heade puhkusesoovidega üle annab. Pakume apelsine ja limonaadi "Pepsi", lubatud on tuua lilli.


2) vabu suvilaid kustahes Eestimaal.

Sekretär leiab ka, et Tuusik! on nii seltsimehelik idee, et see au võiks pärast Martin Luigat ka kellegile teisele osaks langeda. Kindlasti ei peaks seltsimees ise, müts käes, pingirivide vahel tuiama, vaid selle eest võiksid hoolitseda need, kellel on vahendeid või lugupidamist tema ande vastu. Ma olen neid pingirivisid hulkunud küll ja võin omast kogemusest öelda - see ei ole inimkonna tuleviku koha pealt vajalikule talendile kohane tegevus.

Lõpetuseks arvan - ja see on ainult sekretäri isiklik arvamus - et peale kohustuse, mille kategooriline imperatiiv ise tuusiku osaliseks saanud seltsimehe südamesse pressib, ei peaks tuusikukomitee talendile lisakohustusi esitama. Kui ei tule vaim peale, siis pole midagi parata.

PS. Et ka lugejaskond asjade sellisest pöördest osa saaks ja ennast puudutatuna tunneks, pöördun teie poole järgmise teatega: see siin on see, kuidas asju tehakse ja need, kes oma kirjanikest / muidu kultuuriinimestest sõpradega nii ei tee, vaid lasevad neil niisama linnas vireleda, samas kui vahendid Tuusikuks on tegelikult olemas, on kõik pedekad ja lastakse jäätmehoidla taga maha.

PPS. Nõukogude Liit - We liked some of it, so we're bringing those parts back. 

d

52 comments:

 1. Mine putsi kui kõva! Ma pledgin pool oma skifikaane honorarist selle noobli idee jaoks!

  ReplyDelete
 2. Ole ettevaatlik, et sa ennast külma ja nälga ja ilma lõuendita ei jäta. Also, ekraaniga kirjutusmasin on requirement. Muidu saaks 19 saj suvilas ka.

  ReplyDelete
 3. 1.) minu meelest võiks nihutada nii tähtaega kui maksimumsummat. nädalase etteteatamisega (pealegi kuu lõpus) võib fundraiser jääda ahtaks ja tuusik kulgeb nagu tavaliselt*.

  2.) sekundeerin RK-le: talendile ei tohiks kindlasti loomekohustust kehtestada. peaasi on ikkagi võimaldada talendile lõõgastav puhkus, sest puhanud talent on produktiivne talent!

  3.) see on tõesti parimaid asju, mis inimene rahaga teha saab. oluliselt etem, kui käia väljas söömas või osta lolli järjekindlusega marks & spenceri küpsiseid inimesele, kes sind vihkab. kuigi see viimane on ka rahale üks tore rakendus.

  CK

  *nukralt ja pedeselt

  ReplyDelete
 4. Kas oleme Martini tuusiku algkuupäeva edasi lykanud, tähtpäevaks "mingi aeg pärast esimest veebruarit, kui rahad on laekunud"? Ma arvan, et t6esti oleks m6istlik, tööinimesed j6aksid oma palga neljandal-viiendal sisse kasseerida.

  Vahemärkus - nädalapalk on nii palju parem systeem, kui kuupalk.

  Vahemärkus #2 - Systeemi kusee

  L6ppmärkus - minu lemmikasi, mida rahaga teha, on saabuda eralennukil end maha jätnud tydruku juurde, langevarjuga sisse sadada(marks et spenceri kypsised p6ues) ja anuda nagu koer samal ajal, kui orkester taustaks mängib.

  Isegi keppi ei saa.

  ReplyDelete
 5. Algatus on kahtlemata ülituus ja sellisena oma nime õigustav, ainult et - kas talvel/varakevadel suvilas nagu natuke sitt ei ole olla? Külm ja nii edasi? Või on see osa plaanist ja mõeldud vaimu karastama?

  ReplyDelete
 6. motivatsiooniks kultuurihuvilisele: kõigi aasta jooksul tuusikuosakutesse panustanud lugejate vahel loosime 31.detsembril 2011 välja sõiduauto ZAZ 968 ostuloa.

  C

  ReplyDelete
 7. Noo... Rubladega on niimoodi, et kunstnikuhärrad on viimased x aega umbes saja rubla ja kurat teab mille eest kuus elanud. Tuusik mõjuks mulle isiklikult sellisena, et: ma ei pea huijama kogu aeg ja on loodud tööõhkkond, keskkond ning meeleolu, kus keegi ei huija muga.
  Eelmine varakevad olin suvilas. Mõnus oli. Kütmine on okei teema. Isegi viis kilti külapoodi ja tagasi jalutada on igeditogens. Supertuusik, mille eest kunstnik endale ka Nakrooti ja uusi hilpe lubada saab, oleks muidugi nagu unes lennata.

  ReplyDelete
 8. Ma hindan suuresti ühiskonnas avalduvat vendluselainet.
  Mudlum, rahvas nõuab su arve numbrit. Samuti on siin ilmselt sama hea koht, kui iga teinegi, öelda, et Ultramelanhooli Karlmarxstadti masterdamine istub 40 rubla taga.

  ReplyDelete
 9. Ma ei saanud esimese hooga läbigi loetud, ainus tunne oli, et veel üks lisamaks nagu veel üks haige koer! (kes ei tea, siis Muudlumi koera rohud maksavad 75€ kuus). Kindasti tähtaega lühemaks, sest kaks kuud teeb inimese nukraks, kuu aga on puhkus. Ma olen äärmiselt võlutud ideest kui sellisest ja see on teostatav aga tähtajad ei tohi olla liiga karmid. Ma suudan arvestada oma igapäevase reaalsusega, millest õieti tuleks ka ZA/UMi lugu kirjutada - hoiatuseks uuematele sugupõlvedele.50 suudan köhida viiendaks ja 50 veebruaris aga mitte kohe ja korraga.

  ReplyDelete
 10. Vaata milline ilus muinasjutu tõde see on! Kõigil on ju ainult õite natikene seda rahapoolist aga kui nad ta kokku panevad siis ühele inimesele on seda ju hästi palju!

  ReplyDelete
 11. Mul on tunne et ma nagu andsin juba selle Marxstatdile raha, aga mul on tunne et ma annan seda üldse igale poole.Mu konto nr on 10010002353010.

  Kas ZA/UM võtaks kaastööna arvesse mu kahe aasta Exceli tabelid prossimüügi ja tulude-kulude kohta?Siis te teaksite, mis ma imelikult kurjaks lähen, kui rahast juttu.

  ReplyDelete
 12. OK, mu pangakontole võite siis lasta raha kanda, kui teie omad arestitud on või kui teil polegi kontot:)

  ReplyDelete
 13. Ma arvan, et su Exceli tabelid oleks suht head, kui neist väike video teha ja paluda Tõnisel väike mikromajanduseteemaline pinin taha teha. Selline tüütu ja agressiivne.

  ReplyDelete
 14. Ma võin halastada ja piirduda ka ainult ühe kuu tabelitega, sest summa summaarum on nad kõik samased, lihtsalt korrutage 24ga. Reaalselt tuleks üritus *TUUSIK* massidesse viia, sest see hajutaks koormust.

  Teil kõigil on feissaris sada sõpra, kui igaüks neist kümpa annab?

  ReplyDelete
 15. http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://img242.imageshack.us/img242/5970/zaz968a1971jg3.jpg&imgrefurl=http://www.zaporozec.fora.pl/galeria,2/prospekty-i-foldery-reklamowe-zaz-968a,5.html&h=671&w=800&sz=560&tbnid=0_GjNAq6xkO9PM:&tbnh=120&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3DZAZ%2B968&zoom=1&q=ZAZ+968&usg=__wStQWBkBtHx2MfBDTl_mvB50AFE=&sa=X&ei=Uqw8TZyBGcrqOaqs5fwK&ved=0CCAQ9QEwAg

  Annetuse teinud meesisikutel avaneb loosi6nne korral ja ostuloa asemel v6imalus vägivaldselt vägistada too tydruk seal k6rval. Kui sa ta yles leiad. Ja ise kinni hoiad.

  ReplyDelete
 16. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 17. 5. märts on hea tähtaeg. me saame teha päisesse väikese bänneri nagu wikipedias ainult et jimmy whalesi asemel on seal leninlikus esteetikas kujutatud talendi suurepärast kolpa ja välja toodud hüüdlause "puhanud talent on produktiivne talent!" samuti suurendab pikem tähtaeg lootust talendile reaalselt ulualune leida.

  C

  ReplyDelete
 18. Pakuksin üheks järgmiseks Tuusiku kandidaadiks välja emeeritus-liikme Jüri Saksa.

  ReplyDelete
 19. See nõuab Jüri Saksa päästekomitee loomist.

  ReplyDelete
 20. Mina olen JS kandidatuuri vastu! Tema kõlvatutest kommetest on ennegi juttu olnud. Võtab meie raskelt teenitud raha ja kukub ussi leotama nagu homset poleks. c

  ReplyDelete
 21. Mõte oleks ka KK puhkusest kahekordne puhkus teha.

  ReplyDelete
 22. Mmm, toetan ideed Luiga saatmisest suvilasse ning toetan ka rahaliselt (kui mul seda parasjagu on:)). Ainult et kui Luiks on 1.aprillil tuusikul, kes siis aitab mul läbi viia 1.aprilli meeleavaldust, millisest ideest just kavatsesin Luiksile rääkima hakata?:(

  ReplyDelete
 23. Kui ma just Saaremaale ei lähe, siis ma ei ole seal suvilas ilmselt otse naelaga kinni.

  ReplyDelete
 24. Oleks ääretult nördimusttekitav kui talent selle asemel, et aumehelikult puhata läheb meeleavaldusele

  ReplyDelete
 25. siis aitab keegi teine, onju. Selleks ongi puhkus ja tuusik et ei peaks muid asju tegema, olgu need muud asjad siis meeldivad või ebameeldivad.

  ReplyDelete
 26. Keegi II ei aita, IId ei ole üldse võimelised asja rebule pihta saama:) Aga puhkuse & tuusiku kohapealt on sul õigus ning loodetavasti pole see viimane 1.aprill Maa peal, ehk siis eks teeb tuleval a-l.

  ReplyDelete
 27. Välja on pakkuda suhteliselt tuus tuusikukoht Kärsa külas Põlvamaal. Elekter on sees ja vesi kaevus, ainult et puid tuleb ilmselt mingi hetk natuke saagida. Külapoodi u 3 km ja kui mu mälu ei peta, on külmikus ka paar konservi.

  ReplyDelete
 28. Äss pakkumine! Tunnustan sm Maali altruismi ja initsiatiivikust võitluses helge tuleviku nimel.

  ReplyDelete
 29. Seltsimehed... seltsimehed peavad mu kohused üle võtma, kui ma puhkusel olen.

  ReplyDelete
 30. Vaatasin just Jüri Saksa PSÜHHOTOU uuesti üle ning olen nüüd üdini nördinud, et nii kõva mees peab reaalsusega kuskil maadlema! Kui mitte loomepuhkust, siis vähemalt loomepakikese peaks proovima talle küll postkasti toppida, nii peedi ja mõningase sulliga.

  OFFTOPIC: omakandi vaeseid toetan KARTULIGA! Like, for reals, midagi võiks ära anda, hakkavad juba idusid välja ajama!

  ReplyDelete
 31. Ning lisaks, http://www.seti.org/Page.aspx?pid=296

  ReplyDelete
 32. Seltsimehed, VNIMANIE!

  Kas mitte ei ole lähenemas ümbriku ja rooside päev? Kuidas on olukord?

  ReplyDelete
 33. Jah, kes on laekur? Kuhu ümbrik viia?

  ReplyDelete
 34. aga mis ümbriku ja rooside kuupäevaks jäi? kas viies marta ei kehti?

  ReplyDelete
 35. 5. märts oli viimane tärmin, loodetavasti võib ka varem panustada. Aga kuhu, kelle kätte, seda pole maha hõigatud.

  ReplyDelete
 36. Seltsimehed! Ümbriku ja rooside päev on ukse ees! Vaadakem tunnustavalt peeglisse - mitte ainult ei ole meie kultuurkommuun solidaarsuse suursaavutus vaid teeb ka vahendite võimaldamise kiiruselt, nende ulatuselt ning üleüldiselt inimsõbralikkuselt kaugelt silmad ette imperialistlikule kultuurkapitalile.

  Kirjanik! Kultuurkapital ei aita sind võitluses inimkonna eest! Taotle ZA/UMi tuusikut ning võid rahuliku südamega köetud toas süüa, magada, kirjutada.

  Enne veel, kui saadame viiendal märtsil esimese seltsimehe teenitud puhkusele tuleb kinni sõlmida viimased lahtised otsad.

  1. Kes vabatahtlikest saab võimaldada viienda märtsi hommikul paariks tunniks ulualust piduliku puhkuselesaatimise ürituse tarbeks?
  2. Kes võimaldab loosungid, kes toob lilled, kes apelisinid ja pepsi?
  3. Kes päevapiltnikest võtab enda kanda ürituse jäädvustamise?
  4. Kas lp. sm. Maali pakkumine suvila osas on jätkuvalt jõus? Kuidas saame sm. Maaliga kontakti?

  Palun vastata siia kommentaariumisse või anda teada sekretärile elysiumcoronamundi@gmail.com (see on roomakatoliku-hõnguline meiliaadress). Minu kontaktiks on mark.to.myth@gmail.com ja see on imperialistlik meiliaadress.

  ReplyDelete
 37. Viimati kui ma sekretäri ja kandidaadiga sellest näost näkku rääkisin jäi selline umbmäärane jutt, et pidu tuleks teha paar päeva varem ( see oli minu nõudmine, et kandidaat jõuaks varustada ennast proviandi, paberosside ja muu eluks vajalikuga, kuna tegu ei ole saatega äralend vaid organiseeritud loomepuhkusega)

  Peo kohtadeks pakuti välja Herr Rostovi ateljeed? Ma pakun oma pleissi ka.

  Nii et hakake nüüd aga täpsustama.

  ReplyDelete
 38. Tuline õigus! Kandidaadil peab jääma aega lihapulbrišokolaadi ja sigarettide varumiseks. Teisalt tuleb aga hoolega jälgida, et stipendiumi peoõhtul maha ei joodaks. Samuti tuleb silmas pidada, et kui reede õhtul lõbusas meeleolus Rostovi ateljeest kodupoole kakerdav kandidaat peaks, suurem summa sularaha taskus, kohtuma seltsimeestega Koplist, siis neid me ilmselt finantseerida ei viitsi.

  ReplyDelete
 39. Kandidaat ei kakerda, ta kuiberdab. Kui lahked annetajad tahavad ennast oma lahkuse eest šampusega premeerida, siis see ei saa ometigi olla keelatud.

  ReplyDelete
 40. Absoluutselt! Viimane asi, mida ma endale luban on kellegi või millegi keelamine või isegi suunamine. See oleks niihästi sobimatu kui kohatu. Ettevaatliku inimesena viitasin lihtsalt riskidele, mida üritust läbi viies silmas pidada. Kuid see selleks.

  Sm. Maali, palun jäta enda kontakt.

  ReplyDelete
 41. Tegelikult on talent otsustanud teise häärberi kasuks.

  ReplyDelete
 42. Kuhu need majandusküsimused tuleb esitada? Kas see on majandusküsimus:

  Miks Luiksid, Robid, Rostovid, Mudlumid, Saksad ja tuhanded teised andekad ja targad noored, vanad ja keskmises eas inimesed peavad tegema mingit roppu tööd või istuma hoopis ilma igasuguste elatusvahenditeta?

  Kas ühiskonnal ja majandusel ei ole neid mitte millekski vaja?

  Ma mõtlen seda tõsiselt.

  ReplyDelete
 43. See ei ole küsimus friidmanliku hariduse saanud liberaalile, see on küsimus marksistile. With all due respect to KK.

  Also: Robid ei tee roppu tööd ega ela igasuguste elatusvahenditeta. Fuck that poor artist shit, ma lunastan reaalsust, juhatan inimvaimu järgmisesse aastatuhandesse and pussy's said yes plenty.

  The walls have ears lil' nigga, I run New York,
  Even when I ain't there lil' nigga, I run New York,
  I said the walls have ears lil' nigga, I hear when you talk,
  Let's get this shit clear lil' nigga, I run New York

  ReplyDelete
 44. Ümbriku üleandmine, Pepsi-koola joomine ja viisakas riietuses koos talendiga pildi peale jäämine toimub

  3 Märts (mis on neljapäevane päev) kell 17:00, Lubja 9. Sinna saab niimoodi, et sa sõidad bussijaamast trammiga ühe peatuse edasi, Lubja peatusesse, ja siis lähed mööda Lubja tänavat 100 meetrit Kadrioru poole.

  ReplyDelete
 45. Siiski käib see majanduse alla, sest me müüme oma tööjõudu, oma intellektuaalseid oskusi ja iseennast. Kui me ei oska neid müüa, läheb meil sitasti. Ja kui meie oskuste järgi ei ole nõudlust, läheb ka sitasti. Ja enamik töid, mida siin maailmas tehakse, on iseenesest täiesti tarbetud ja enamik asju, mida toodetakse, täpselt samuti. Kuidas see värk siis ikka veel püsti püsib?

  ReplyDelete
 46. Ma ei saa sellele põhjalikult vastata, sest peaksin (avalikult, kiirustades ja kontrollimatus kommentaarikastis) esitama artikli idee, mis pole veel valmis.

  Aga ma tsiteeriksin selle asemel teaser'ina Neubeutenit ja soovitaksin sul mitte võtta nõu nendelt, kes on ammu raisanud oma võimaluste talverasva. Mööndusega, muuseas, et sellele on ehitatud täiesti töötav maailm. Ka imperaator on ära teeninud seljalepatsustuse ja õhtupooliku Demi Moore'i seltsis. Mis oleks, aga, kui ei ootaks tulevikunägemusi neilt, kelle olevik on rahuldav, vaid neilt, kelle elukutse on unistada?

  Mis on sinu elukutse?

  ReplyDelete
 47. tra ma ei mängi teiega, mis neljapäev!

  with all my love,
  helen

  ReplyDelete
 48. PS olgu, andestan ehk ainult siis, kui te päriselt ka kell 5 viinapitsid lauale panete.

  ReplyDelete
 49. http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/mari-kartau-riik-on-kunsti-kodustanud-aga-vastutada-ei-taha.d?id=40103690

  ReplyDelete