Tuesday, February 15, 2011

Täheaeg 8 kaanepilt

  

Käesolev pilt valmis kohaliku skifi ajakirja Täheaeg kaanepildiks ja on ühtlasi ka illustratsioon Siim Veskimehe loole "Sõda kosmose rannavetes."

Kurioossum-kõrvalmärkena mainin ka isiklikku minieksperimenti mis ma pildi puhul silmas pidasin. Olin tähele pannud, et mõnus lapsikult maaliline plätserdamine sobib hästi orgaanikale ja avaratele taustadele ja taevalaotustele, et võõrad värvid ei lõhu üldmuljet ega tee taustast imelikku metafüüsilist ruumi ja et suvalise värviga plätserdamine annab end üpris kergesti andeks. Uudishimust tahtsin seda teesi järgi proovida ka venerable kosmosemaaližanris kus industry standard  nõuab üldiselt magusat airbrushi, pehmeid servi ja hästi palju ülipeenikesi valgeid täpikesi ning lillakas-roosasid nebulaarkogusid. Olin üpris meeldivalt üllatunud kui avastasin, et pintsliplätserdus kosmoses on päris šeff. Võikaid värviseiklusi ta nii kergesti küll ei lubanud aga sellest šnitti võttes otsustasin ka pildi üldise värvispektri kokku suruda külma sinise-rohelise ulatusse kus võõras roheline peaks loodetavasti mõjuma kosmosekalgilt ja üldiselt hoidma natuke stiilsemat joont kui naiivne sinine-oranž vastandvärvide standardpalett.

P.S. Hähä! Robert on täiega pede!

5 comments:

 1. Suurema monitoriresoga huiarid peavad skröllima, et kogu kosmost korraga näha:=

  ReplyDelete
 2. Kaunis ja korrastatud tervik indeed. Väga šeff!

  ReplyDelete
 3. meenutab 60-70 stiilis nõuka teaduslik-tehnilise progressi käsitleva kirjanduse kaasi. pole midagi uut päikese all. see mainit magusus, roosad udukogud ja airbrushid said täiskäigu vist koos Hubble teleskoobi tööle hakkamisega. enne oli kosmiline pildikeel askeetlik-ideeline. mis seondub ka 60-te ka minimalismiga?

  ReplyDelete
 4. Just-just, ma tahtsin öelda, et "Vanad Horisondid"

  ReplyDelete