Thursday, April 1, 2010

IGA PÄEV ÜKS!

Sõbrad, ma pakun teile projekti, mis on 1) mitte-ülejõu-käiv väljakutse 2) mõõdutundekas jõudemonstratsioon 3) ühekuine eksperiment, kus Inimese puudusel töötab tegevtoimetajana meid seni nii truult teeninud parim sõber ja suurim liitlane - Konse. Projekti "IGA PÄEV ÜKS!" kasutegureid pole vaja üles loetleda. Iga päev üks artikkel MU/AZ'is on selline asi, mida me alati oleme teha tahtnud ja mis praegu on võimalik. 

Võime sellest üks päev oma lastelastele rääkida.


"Seitse samuraid ja kaks roninit" 
    mängureeglid:

1. See jaanuar ilmub ZA/UM’is iga päev üks artikkel

2. Kõik need artiklid ilmuvad ainult meil

3. Seekord on seitse samuraid: Luiga, Kurvitz, Kender, Hindpere, Mudlum, Lotman ja Rostov.

4. Iga samurai kirjutab iga nädal ühe artikli. Järgmiste nädalate plaanid peavad olema valmis pühapäeva õhtuteks, esimene nädala plaan on selline:

     1 Luiga
     2 Kurvitz
     3 Hindpere
     4 Kender
     5 Mudlum
     6 Lotman
     7 Rostov

4. Roninid on seekord: Ellmann, Belkin

5. Roninid kirjutavad kahe peale kokku neli artiklit, mis teevad katet, kui keegi samuraidest peaks vääratama - parimal juhul aga tekitavad artiklite üleliigsuse, mis garanteerib konkurentsi ja seega parema üldise kvaliteedi. Roninite artiklite deadline’id on neljapäeviti:

     9 Ellmann
     16 Belkin
     23 Ellmann
     30 Belkin


6. Nii ronin kui samurai võivad enda artikli kas väljastpoolt organisatsiooni või projektis mitteosalevalt organisatsiooni liikmelt - ehk ninjalt - tellitud artikli vastu välja vahetada. Sel puhul ollakse selle toimetaja ja kohus on täidetud auväärselt. (Väljaspoolt tellitud artikli autor on “ashigaru” - yeah, I went there.)

7. Artiklid võivad olla nii looming, arvustus, essee kui eksootiline eksperimentaalsus. Antud projekti raames eelistame esseesid, aga mitte ülekaalukalt.

8. Kui samurai või ronin vääratab (ei lõpeta artiklit õigeks ajaks ära) aitab teine samurai või ronin ta hädast välja.

9. Iga ööpäeva sees peab ilmuma üks artikkel. Mööndav on circa kümnetunnine kõikumine ööpäeva mõistes (näiteks: südaööks artiklit üleval polnud, pandi järgmisel hommikul kell pool kümme)


   Long live emperor Hirohito!

No comments:

Post a Comment