Sunday, May 8, 2011

Merikajakas - meie linna elanik

  
Te teate seda linnalindu küll, tema on teistmoodi kui teised, vaata teda me tänavanurkadel ülbelt kõõkumas. Merede avarusest tuli kajakaist võimsaim linnadesse me jäätmeis tuhnima, kui me aga prügiga kiivamaks muutusime ning seda lukkude taga ning puurides hoidma hakkasime, sai merikajakast röövel ja huligaan. Vaevatult kütib ta tuvisid ning parte, ringi liigub ka kurblik-naljakaid anekdoote kajaka saagiks langenud koerapõhistest eluvormidest, mis on inimliku aretustöö tulemusena minetanud vähegi tõsiseltvõetavamad mõõtmed (Traditsiooniliselt soetatakse sääraseid peletisi laenuraha eest). Ainult kaks muud lindu saavad merikajakast jagu, mõlemad neist on kotkad.

Samuti väärib tähelepanu, et kajakas ei sibli maas ringi, pea kelmikalt viltu nagu peoon, kui ta su saia tahab, ei, kajakas ei oota looduselt armuande, tal ei ole erilist austust võimsa Inimese ja kogu selle jama vastu, mis too siia püsti on pannud, ta teab, et moodne inimene on enamjaolt kuserott ega julge tappa ega isegi oma vara eest võidelda. Merikajakas on tänavapätt, ta tuleb ja teeb su saia või jäätisega minekut kui sa sellega hoolikas pole, ja hoidku, et ta veel silmnägu lõhki ei tõmba, kui sa liialt piiderdad. Samuti suudab ta nii palju, kui kanda jaksab korraga ka kurgust alla toppida. Erilised lõuad, täiesti harukordsed.Mõnusale tänavapäti vibe'ile annab juurde ka tõik, et tihtilugu lahkuvad noored isendid üsna varakult oma vanemaist ja panevad oma pundi kokku.

Mõnes mõttes on ka merikajakas stiilinäide ja tänapäeva maailma sümbol, kauboi ja kurjategija, sotsiaalne nihilist ja hakkama saamine. Raske on tema vastu tunda midagi muud kui poolehoidu.

24 comments:

 1. Tuvisid ja parte pole murdmas näinud, ülejäänud iseloomustusele kirjutan alla.
  Mul käivad rõdul. Ja aknale prõmmimine ei aita. Peab rõduukse lahti tegema, minema lähemale kui meeter ja kätega tuuleveskit imiteerima, alles siis tõmmatakse ujulestad kõhu alla ja eemaldutakse otsekui aegluubis, nagu filmikangelane, kui on bensiiniga ülevalatud paigale üle õla tiku visanud...

  ReplyDelete
 2. Väga stiilne artikkel, ja väga stiilne loom. Kuidagi võõrastav on kohata linnaruumis otse enda kõrval säherdust ülbet loodust. Tuletab meelde, et oled ise ka üks ülbe ja ärahellitatud loom.

  Ja pardon my French, aga kui ikka merikajakas otsustab su akna täis sittuda, siis see pole mingi nalja pärast sirtsutamine, vaid massiivne aknakaunistus ja 'fuck you', kena lisandus sinu maitsekale interjöörile.

  ReplyDelete
 3. Miks selline igerik kajakapilt, kus üldsegi ei paista kui s u u r too lindloom tegelikult on.
  Mind isklikult ei ole ükski kajakas elus tülitanud.

  ReplyDelete
 4. algul ma tahtsin shoppida talle peale ainult dressipükste triibud aga nüüd ma tahan sinna shoppida ka tillukese inimese suurusvõrdluseks.

  ReplyDelete
 5. Mäletan väga selgesti iga kevad-suviseid jalutuskäike Levvarist läbi Kassisaba kodupoole, varahommikul on nad ekstralärmakad, ekstraaktiivsed, ekstraekstra julged. Nokaga vastu pead pole veel saanud, aga hirmust küüru tõmmanud olen sellegi küll.

  Kas see uudis vastab tõele, et kajakas viis ära kellegi beibe taskukoera[dšivaua]? Kui jah, siis vinge pätt!

  ReplyDelete
 6. Seda juttu räägitakse küll, ma viitan sellele isegi, mul on tunne, et see on tõepoolest päriselt juhtunud ja enamgi veel, kahel erineval korral.
  Kui keegi leiab kajakast mingi hea propagandafoto, ta võib selle välja vahetada või muidu troimetusele esitada. Gugl ei hiilanud sedakorda eriti.
  Ml jun

  ReplyDelete
 7. Nüüd on suurem.

  ReplyDelete
 8. MA TAHAN SU SAIA NAHUI!

  ReplyDelete
 9. Kuigi on ilmselgelt näha et see rajakas elab mingis läänepoolsemas linnas:(

  ReplyDelete
 10. Mudlum leidis selle pildi.

  ReplyDelete
 11. Mulle meeldivad pardid. Pardinali:

  'Ma leian, et partide arvamus minust sõltub väga palju sellest, kas mul on saia või ei. Pardid armastavad saia, aga nad ei saa seda osta.'

  ReplyDelete
 12. Mumeelest part on ikka väikekodanlane nagu.

  ReplyDelete
 13. vt. ka: "Zooloogia: nüüd läbi klassivõitluse prisma!"

  ReplyDelete
 14. Mismõttes väikekodanlased - Ellenil olid pardid Berta ja Ponifacius ja ma arvan nad oli väga mõnusad ja tegid eriti mõnusat pardihäält ja lobistasid niimoodi vee seest saia. Berta munes veel hiiglama pirakaid mune ja pardimunade maitse tundus vastik aga Ellen elas sõjakommunismis ja sõi pardimune ja naadisuppi.

  ReplyDelete
 15. Nemad olid normaalsed. Aga need naaberaia pardid olid küll veitse kahtlased. Ega neil väga viga ei ole tegelt ja väikekodanlane on ka inimene, eksju.

  ReplyDelete
 16. Part on mõnus, lõdva, natuke nagu kass. Ei lase end liiga häirida, aga tead, et süda on õiges kohas.

  Leidsin eelmist otsides veel ühe pardinalja:
  If I worked in a convenience store, and a duck walked in and took a loaf of bread in its beak, I would let him go. I would say, "Come back tomorrow, bring your friends.."

  Pardid suitsetaks kindlalt kivi, kui saaks.

  ReplyDelete
 17. Ma seisan Martiniga arvamuses, et pardid hiivavad küll, aga liiga viisakalt. Kui vanatädi ikka partidele saia viskab ja räige kajakanahk maandub seal keskel, kugistab kõik alla, kraaksub rõvedalt kui mutt üritab teda ilusate viisakate pardikeste vahelt ära ajada - no on ju selge, kes on selles olukorras bad ass ja kes on anastaja tallalakkuja.

  Vaata ka: good indian / bad indian.

  ReplyDelete
 18. Samas, süda on õiges kohas küll, that much I'll give em.

  ReplyDelete
 19. Mitte et pardid ei saa saia osta, vaid neil pole vajadust seda teha.
  Nagu ka rajakatel.

  ReplyDelete
 20. Mina olen kuulnud linna peal jutte kajakatest, kes ründavad inimesi kasutatud süstaldega. Kogunevad parvega ligi ja osad hakkavad tiibadega ja nokaga vastu pead taguma, et su tähelepanu ära tõmmata ja et sa midagi ei näeks. Ja siis tuleb ilgelt suur kajakas süstaldega.
  Samuti näen kajakaid pidevalt koolide juures lastele tumesinist LMi müümas. Sellistele 13-14 aastastele. Pärast on lapsed näost sama sinised kui LM ja kajakad naeravad laginal oma naeru.

  ReplyDelete
 21. http://www.urbandictionary.com/define.php?term=seagull

  ReplyDelete