Saturday, May 21, 2011

Visandiraamat #08

  
Vaata segast! Ühel päeval millegi pärast arvas end suureks filosoofiks ja kirjutas häguse teksti mängureegli kategooriast. Mõnel teisel päeval jällegi kujutas ette, et ta on vististi hoopis suur videomängu disainer ning hakkas visandama keerulisi süsteemkompositsioone. Küllap kujutas sisimas ette, et on loomas mingeid enneolematult kauneid mänge. Võib-olla, et tihedamini kui mõnda teist kuube lubab peast soe vaimuhaige endal selga tõmmata kunstnikurüüd. Küll ta siis kukub aina kavandama tohutuid tahvelmaale ja installatsioone. Sõbrad vaatavad murelikult pealt kuidas mania grandiosast kahvatu täiesti vastutustundetult kirjeldab tulevasi teoseid. Need on oma teostusnõuetelt juba ammu ületanud kõik olemas olevad võimed ja võimalused. Ega see megalomaan olemine mingi kerge ei ole. Kuskile on vaja seda värki üles kirjutada, kuskile on vaja jooniseid teha, skeeme hauda, liste koostada. Selline tsentraliseeritud koht, et oleks hea jälgida nende kuhjumist. Et ikka suur tunduks, et massi oleks, et kirbusitt või kökimöki ei oleks. Kirbusitt ja kökimöki ei maksa väga olla.

See mäluabi, usaldusisik ja grimoire on visandiraamat. See on mul kaheksas. Esimese joone tõmbasin temasse 2009 aasta lõpus, nüüd sai ta täis. Jään sind igatsema, raamat! 
7 comments:

 1. Pisut on tunne, nagu seisataks kellegi kodu helendavate akende taga.

  ReplyDelete
 2. Su markeri (/tuši?) leht on tuus. Pliiats on nii... eelmine suvi :D

  ReplyDelete
 3. mulle meeldib kogu see visandiraamat, mis siia yles on pandud ja ylejäänu ka, mis seal sees on, sest mulle tundub, et olen seda sama visandiraamatut muidu ka näinud. kõva on. ja rostovil on hea joon, hea joon. i like it.

  ReplyDelete
 4. Inimesed, inimesed, näod, kollinäod, näod... Nagu üks eeskujulik visandiraamat ikka. Aga vot need tekstijupid seal sees. Ma loodan, et tuleb ka vähemalt kolmas osa videomängu metafüüsikale?

  ReplyDelete
 5. Normuljonkadi visandiraamat on. Pildid kõrvuti näevad mõnsad välja, ei pea suureks tegemagi.

  Also - ha-ha, COP KILLER

  ReplyDelete
 6. Ma lällan seda nüüd Rostovi sketšbuki all, tundub hea suva külapump olevat. Et siis:

  CK, WHERE THE FUCK ON SEE NALJAKAS VUAJAAŽ VUAJAAŽ ŠEMEEDUFUJAA BLÜÜ SELLE VIDEO ALL RADIO CK-S, KUS SEE ENNE OLI JA OLI JUMALA NALJAKAS JA NÜÜD ENAM EI OLE?!?!? MIKS ON NÜÜD KASTREERITUD LÜHIKE VARIANT, HAKKASID MINGI PABLAMA VÕI?!?!

  ReplyDelete
 7. PS Bruce Trentmöller on nii kõva, et võiks uutuubeventsis olla.

  ReplyDelete