Sunday, June 19, 2011

Joodiku päevaraamat no. 23

  

  

Kohutavalt raske on olla inimene.

"TÜRA! SIIS EI OLE VAJA ENDALE MIDAGI ETTE KUJUTADA", karjub autor.

Päris tunded. Toored, tugevad päristunded. See teise inimesega tutvumine? Need ootused, jabur õnnetune, pinge. Olla siiras ning eeldada, et teised on siirad. Vaadata tulevikku ning näha seal ainult midagi uut. Uut Paremat.
Kannatada, sest kannatama peab. Sina pead.

Eriti sina. Kohutavalt raske on olla sina.

"TÜRA! SIIS EI OLE VAJA ENDALE MIDAGI ETTE KUJUTADA", karjub autor.

10 comments:

 1. Pildi tegin paintis sest pohhui on!

  ReplyDelete
 2. Äkki toimetus teeb midagi layoutiga.

  ReplyDelete
 3. Ja vaadata tagasi kõigi nende kordade peale, kus juba niimoodi on olnud. Ja loota sellest hoolimata - siukene inimene.

  ReplyDelete
 4. Nägin täna terve öö unes ZA/UMi.

  > Kogu crew sõitmas rongiga Venemaa poole, vene pätt teeb vagunituledega diskot ning skandeerib läbi rongiraadio Marxi ja Majakovskit. Rostov noogutab rütmis peaga kaasa, CK ripub välisukse küljes ja katsub seletada, et vähem kriitikat ja muud möla, rohkem omaloomingut yo. Rong lisab kiirust.

  > Kõik istuvad vihma käes metsa all. CK-l on käes tilluke-tilluke kirves, millega ta lõhub umbes kümnendat ruumi hiigelsuuri läbimärgu pakke ja seletab midagi religioosset. Kõik kuulavad armsalt nagu lapsed lasteaias.

  > Keegi värvis ZA/UMi mustaks. Aga mitte niimoodi, et pani musta template'i vaid kuidagi nii, et sellelt saidilt ei pääse enam välja. Suurte pigutustega pääsed ühest kommentaariumist teise aga tavaliselt juhtub suure tõmblemise peale see, et tsiteerid kellegi teise juttu uuesti mingis veidras surmakuulutuse vormis.

  Tavaliselt ma ärgates unenägusid ei mäleta, see praegu oli väga-väga harv juhus.

  ReplyDelete
 5. Borghes ütles et unenäod on uks, mille kaudu kurjus meid kätte saab vms. Noh, see teine maailm.

  Mul oli plaan kunagi üks vale-borghese novell kirjutada, et näidata, et see pole üldse nii raske. CK juba tegi asja valmis ma vaatan.

  ReplyDelete
 6. Kunstikonteineri ülemises galeriis tehtud pilt. Siis, kui seal veel võre ees oli.

  ReplyDelete
 7. See unenägu on šeff, tahaks ka unes ZA/UM-i näha, mitte mingit pedepidu.

  ReplyDelete
 8. nägin hiljuti unes, et CK (oopsy-daisy, oleks peaaegu kodnime* kirjutanud!) osales eurovisioonil ja oli vaieldamatult kõige kõvem. pärast toimus mingisugune arusaamatu afterparty vahuveini ja gaseeritud viinaga.

  *ja veidi koolinalja: klassivend kirjutas proovieksamisse, et kodnimi on lühendiks koodnimele.

  ReplyDelete
 9. (mitte et ma siin kedagi ähvardaks. stalin väidetavalt ei ähvardanud kunagi kedagi. ta kas tegi või ei teinud aga räägitakse et kunagi ei ähvardanud.)

  ma lihtsalt mainin, et kui mingil kahetsusväärsel kombel peaks keegi mu kodnime siin kasutama, siis ma garanteerin, et ei kirjuta siia enam kunagi mittemidagi vaid tõmban rahulikult tagasi maa-alla, kus ka viimased 10 aastat passinud olen. sellest oleks iseenesest kahju, sest püssirohtu veel justnagu salves oleks.

  ReplyDelete
 10. Mida püssirohi salves teeb?

  ReplyDelete