Tuesday, July 19, 2011

YEA XI


Ilusat südasuve. See on põhimõtteliselt see, mida me nimetame hapukurgihooajaks, eks ole. Midagi suurt ei ilmu, aga erinevalt päris lehest ei tee me ka nägu, nagu ilmuks.
Kuid täna, ootamatult, on YEA juures ka veidi asjalikku juttu, mida rääkida. Mõningad kodanikud - kaastöölised, isegi - on Youtube Eventside vastu häält tõstnud. Teevad lehekülje aeglaseks, ütlevad. Keegi neid niikuinii eriti ei küüla. Võiks hoopis mingi eraldi tümbleri kanal olla. Selline raadio ZA/UM.
Minu meelest on see muidugi üks jama, minu arvates on aeglane ZA/UM mõnusalt retro, ma tean palju häid inimesi, kes youtube eventsi kuulavad ja olen üldiselt layoutide ja hea tava koha pealt konserv. Ent - nüüd ei ole vähemalt kahtlejate hääli vaigistatud, need on rahva pilgu ees alasti. Mida arvad SINA?

Also, kes veel tahab, et raadio CK tagasi tuleks? Inimesed tegid pidu selle järgi, nutsid, naersid ja armastasid. Kas nii väheks oligi raadio CK-d? Kas see läks maha, et veel KÕVEMANA tagasi tulla?"IF YOU TOLERATE THIS
YOUR CHILDREN WILL BE NEXT"
(David Holmes rmx)No kurat, on alles majesteetlik pala! Originaal kuulub endiselt Walesi agitrokkeritele, Manic Street Preachersile. Muidu ehk veidi kahtlasevõitu David Holmes on sellest üsikümppide mahlaka DJ Shadow trummiga üle sõitnud, teinud ta kümneminutiliseks loheks ja suutnud sealjuures kuidagi säilitada selle ainukordse tunde, mida ma nimetaksin läbipaistvaks ajalooks.
Manicsoloogias algajatele - pala rääkis Hispaania vabadussõjast ja kandis moraali: mine oma tõekspidamiste eest sõtta. Jah, see on sõda pooldav laul, kuigi ameroliberaalid seda pahatihti vastupidistes kampaaniates kasutavad.

PAAVOHARJU - ITALIALAISELLA LAIVALLA
Nad on soomlased. Ja nagu sellest ei piisaks, on nad veel ka rajukristlased ja harrastavad TUGEVAT askeesi. Paastumise kõrvalt teevad nad psühhodeelset folk-elektrot. Paavoharju leidsin ma metacriticu 2008 aasta kõige kõrgemate punnidega mussi sirvides. Minu mäletamist mööda nad umbes nagu võitsid selle. Olid 2008 aasta kõige kõrgemate punnidega bänd kogu maailmas. Kuulsaks see neid ei teinud.
Räägime siis parem kristlusest. Soome, nagu me teame, on suht karmilt protestantlik maa. Oma kristusevärki, nagu kõike muudki, teevad nad imelikult. Kristus on neil selline lumivalge ja sätendab veidi, aga mitte nagu vampiiripoiss Twilightis, vaid niimoodi õudsalt. Ka Paavoharju puhul tähendab protestantlik taust pigem seda, et nad kõlavad nagu õudusfilm. Võtame näiteks sellesamuse "Italialaisella laivalla". "Itaalia laeval" on selle nimi ja see on muidu selline päikseline kruiisilaeva lugu, aga salmide lõpud kisuvad... no ikka väga perse ära. Hääl vajub kurku ja ta ütleb: "Noh poiss, kuidas tuju on? Heh, noh, poisiklutt? Tead, ega neid su tükke enam naljalt kokku ei korja, need on pilla-palla maailma peal laiali, hüüad SAATANAD KÕIGUTAVAD SEDA SU LAEVA".
Ühesõnaga, see on kummituslaeva-õudukas neljaminutilise psühhofolk-loona. Tubli, soomlased, tubli! Ka muidu on nad veidrad tüübid, teevad Snapi "Rythm is a Dancerist" kaveri jms.
PS Ainus inf, mida bändist netiavarustest leiab, on nende web 1.0 kodukas, mis ütleb, et sa ei tohiks narkootikume kasutada. Ütleb seda niimoodi valjult ja lollakalt. Retardo-konservatiivne minek sobib neile, vastutab ilmselt ka selle eest, et sa neid kuradi Kumu Ööl ei kuule. Nad situks ennast täis seal Kumu ööl selle peale.

ELEMENTS OF CHIP MUSIC
Badass Linus Åkesson rääkimas 80-90 konsoolide riistvarast ja tehnikast ning kuidas see mõjutas helikiibi põhist videomängumuusikat. Täpsemalt riistvara võimalustest ja piirangutest, neist tingitud stampvõtetest, klišeedest ja helisüsteemidest, mis kokku moodustavad tervikliku muusika suuna mida ka tänapäeval nii nostalgia mõttes, kui ka eneseküllase iseseisva asjana tehakse.

Pane ka tähele kuidas tüüp on veits liiga lahe powerpointi jaoks ja on endale ise ehitanud vidina, mis loeb sd kaardilt infot, teeb sellest teksti, pildi ja heli. Kindlasti on märkimisväärne ka kangelastegu: Elektrioreli ümber ehitamine Chipophoniks (Kiipofon?) ehk isetehtud 8bit süntekas.KUNSTIPEDEDNäe! Vaata! Kunstipeded katsuvad rasvaste kätega pilte ja räägivad asjast! Niimoodi peenutsemata, lihtsameelselt ja konkreetselt. See siin peaks lillam olema - too seal tumedam. Namedropitakse Halsi ja visatakse vaimukas kild kuis Franzu pilte on ikka kuskil näha old aga koos viina võtma pole veel sattund. (Franz Hals suri aastal 1666, juhuks kui sa ei tea)

MONTENEGRO HÜMN
Kuulub kindlasti oma žanri tippude hulka ja esindab paremaid osi rahvusromantika žanridiskursusest. Sõnad mainivad peale "ereda maikoidiku" ja "Montenegro tippude vägevuse" ära ka selle, et "nad pole kunagi langenud häbiväärsesse orjusesse" ning "Montenegro on igavene".
Võta õppust, igaun.

2 comments:

 1. NOT. ON. MY. WATCH.

  Ei nussi nende eventsidega.

  ReplyDelete
 2. @ paavoharju, mis on kindlasti väga hea saak:

  ei usu, et protestantlus eriti asja puutub; nt http://www.youtube.com/watch?v=B6FUx6l8Tt4 alguses on üks väga õigeuskliku välimusega ikoon; ja Soomes on õigeusklikke soomlasi küll; ja üldse askees ning valge, sätendava, õudsa jumala ümber keerlev lollakavõitu müstitsism on rohkem õigeusuvärk? Vt nt yurodivy, hesychasm

  Muuseas nende sait on maha võetud ja redirectib nüüd myspace'sse

  ReplyDelete