Thursday, November 10, 2011

Nõmedad tüdrukud

 
Olles tutvustanud kahe artikliga tüdrukute ägedust, tundub mulle nüüd, et aeg on vihakuu auks vaadata ka teisele poole - kurjuse poole. Aeg on valgustada seda, mis juhtub tüdrukuga siis, kui ta ei võta kätte revolvrit ja mõõka, vaid selle asemel hoopis koolipäeviku ja juuksesirgendaja, halvemal juhul ka naisteajakirja. Aeg on vaadata, mida meie haige ühiskond tüdrukutega valesti teeb, aeg on piiluda tüdrukute riietusruumidesse.

Oled ju alati tüdrukute riietusruumi piiluda tahtnud, onju? See on see koht, kus ajupesu pihta hakkab. Garderoob ei ole maagiline võlumaa, vaid juukselakist umbne põrgu. Isegi kui sa oled kõigi tüüpidega sõbralik-kauges suhtes, ei jää familiaarsed kommentaarid tulemata. Keegi tuleb haarab su randmest ja leiab, et sa oled liiga kõhn, teine kommenteerib enda büstisuurust (ainult 75C!), kolmas vingub juukseid kuivatades näonaha üle. Sujuvalt liigub jutt niisutavatele aluskreemidele ja sa avastad üllatunult, et oled ainus, kes pole BB Creamist midagi kuulnud. Järgmine shokk saabub siis, kui märkad, et päeva lõpuks pole teema ikka veel end ammendanud. Mis toimub?

On tegelikult isegi et kummalisel viisil imetlusväärne, kui palju mõned tüdrukud riietest ja välimusest rääkida suudavad. Võiks ju arvata, et see teema saab kunagi otsa? Aga ei saa. Kleidile järgneb kleit, juuksurile kosmeetik. Muide, on päris hull, mis juuksurisalongides toimub. Ja siin ei mõtle ma Vennaskonna rohelist "Fotot" ja punast "Juuksurit", Mustamäe nurgapoodide venelannasid. Ma mõtlen kesklinna frisööre, maheda muusika ja klaasakendega. Lähed sisse ja saad esmalt teada, et peaksid tegelikult juuksuris käima vähemalt iga kahe kuu tagant. Seejärel pestakse pea ja lõigatakse veidi otsi, määritakse juuksed seitsmesse palsamisse ning fööni alt läbi, et kinnitada lõplikult su pähe soengu asemel udusulgedest puudelkoer. Ja arve - 30 eurot.

Okei, on normaalne end ägedalt riidesse panna. Normaalne on ka, kui sa seda teha ei viitsi. Komplimendid teistele on normaalsed. Kui endal mingi eriti kõva riietus seljas on, siis seda mainida on norm. Üks kord sõbrale kurta, et oleks uut tagi vaja, on ka okei. Aga kui sa avastad, et sina ja sinu blogi räägite riietumisest rohkem kui filosoofiast, siis tõmba heaga tagasi. See on küll üsna hea lihtne small talk teema, aga võib-olla et isegi hullem kui ilm. Ilm õnneks ei ole veel kapitalistliku tarbimisühiskonna poolt ära anastatud.

Ma arvan, et mu viha selle kõige vastu algabki poodidest. Kaubanduskeskus on nagu veidi suurem riietusruum. Sul ei ole seal õhku, sul ei ole aknaid, see-eest aga jalatsilõhn ja päevavalguslambid. Kõige kahepalgelisem on, et nad üritavad end kõigest jõust sulle meeldivaks muuta. Oled märganud neid kiitvaid loosungeid peeglite juures? "See sobib sulle", "Näed hea välja", "Vaata siia ka!". "Kohtume jälle. Elu on ilus!". See on samasugune südamerahu nagu see, kui Starbucksist kohvi ostes läheb kümme senti Nigeeria nälgivate laste heaks. Ja see uus McDonaldsi reklaam lastekodudest ja friikartulimajadest, mis näeb välja nii kuri, nagu oleks CK ise selle välja mõelnud.

Selle kõige eest ei ole kaitstud isegi need tüdrukud, kes kaltsukates käivad, sest Von Krahli tantsupõrandal hiilib ringi kultuuritibi. Kultuuritibi on nagu Anna-Maria Galojan, ainult selle vahega, et Dolce & Gabanna asemel kannab ta kampsunit ja 50ndate kleiti... võib-olla ka kiisukõrvu. Ta tahab avada tehasekompleksis oma äri, kus müüb kallilt maha ägedamaid second hand rõivaid, ning peab street fashion blogi, kuhu postitab sekka pilte enda ehtekollektsioonist. Pole veel lõplikult kindlaks tehtud, kust ta kultuuriringkondadesse imbunud on. Võimalik, et ta on seal alati olnud; võimalik, et Tallinn Dollsist või tumblrist; võimalik, et see on üks neid inimliike, mis seltskondadesse lihtsalt "satuvad" ja seal siis kohanevad, nii nagu ta oleks sama hästi võinud sattuda ka Rapla heterode või Tiskre kodanlaste sekka. Selge on see, et ta on olemas ja tahab sulle oma vanu riideid maha müüa (selmet et need lihtsalt ära anda).

Kultuuritibi kangem versioon on art-chick. Tema kohta teame kindlalt, et ta on pärit Woody Alleni filmidest. Sealt on ta saabunud koos piinliku Pariisi-armastuse ja kunstnikumüüdiga. Tema on see, kes istub õhtuti kohvikutes ja käib päeval galeriides, kunstipoodides. Sellest hoolimata piirdub tema arusaam kaasaegsest kunstist Andy Warholiga. Enda lemmiklistid on ta koostanud püüdlikult, seal on Vonnegut ja Kafka, Amelie ja Control, Matisse ja Picasso. Kui ta vanemaks saab, läheb ta ilmselt fotot õppima, Zenit kaelas.

Kolmandaks "surprise, fuckers!" tüdrukuliigiks on tubli tüdruk. Tubli tüdruku teema-ampluaasse kuuluvad lisaks riietele ka hinded. Enne eksamit veedab ta küll sinust neli korda rohkem aega õppimisele pühendudes, kuid muretseb ikkagi viis korda rohkem enda tulemuste pärast. Gümnaasium koos kuldmedaliga on tee usinaks euroametnikuks, kogu Euroopa Liit on oma olemuselt tubli tüdruku kehastus. Usin, virk ja töökas, ainult et ka väga igav ja kummalisel kombel täielik imbetsill, kelle arusaam oma arvamusest on tsitaadid ja õpikutekst. Vox populi kirjandivormis. Kirjand, muide, on kurjusest, õpetades inimest oma mõtlemisega mitte kuhugi välja jõudma, arvama arvamise enda pärast. Vaagid seda etteantud teemat ühelt poolt ja teiselt poolt ning jõuad paari näite abil turvaliselt neutraalsele pinnale välja, kuhugi sotsiaaldemokraatia ja mõõduka rahvuskonservatismi vahelise õhtutaeva alla. Kohus kodanikuna on täidetud, ühiskondlik närv olemas, võid tagasi tõkkepuude taha pugeda. Kogu meie ajakirjandus on selline, vahel tahaks isegi öelda, et kogu maailm on tublide tüdrukute poolt üle võetud.

Naisteajakirjadest - ja eriti Postimehe erirubriigist Naine - ei hakka ma igaks juhuks üldse rääkima. Seda me teame niikuinii, et nendega on halvasti. Nukramatel hetkedel tundub küll, et tüdrukud vallutasid parlamendihooneid selleks, et nende õed paar kümnendit hiljem - pardon my french - pursuihooradeks hakata saaksid. Vastulöögiks aga tuleb ise mõõk kätte võtta ja normaalne olla.

38 comments:

 1. tickle his prostate with an egg-beater!

  ReplyDelete
 2. (eesti keeles on siis: "kõdista tema eesnääret munaklopitsaga.")

  ReplyDelete
 3. Jonathan: Why aren't we emotionally available?
  George: We are. Just not to women.
  Jonathan: That's true.
  - Bored to death

  ReplyDelete
 4. Meenus
  http://ellilood.blogspot.com/2009/01/vabadus-vrdsus-elus.html

  ReplyDelete
 5. Mõtlesin, mis jääb mul üle, kui ma ei taha haarata ei külm- (mõõk) ega tulirelva (juuksesirgendaja), ja taipasin, et küllap vaid vana hea vägivallata allumatus - ja mis ma siis oma vaimusilmas näen - ise ei lähe kedagi hakkima ega sirgendama, ei iial, kuid ajan nõrkeva käeliigutusega juuksed pärast iga vägivaldset sirgendamist pussa tagasi - kuni Nad mu surnuks sirgendavad.

  ReplyDelete
 6. professional professional professional distortion

  ReplyDelete
 7. Täiesti pekkis, ma vaatasin ilma eriti süvenemata, et see on niikuinii cosmo ja ei hakand ühtki rida esimesel pildil lugema. Ja ega sisuliselt vahet polegi.. Kuhu see pask välja peaks jõduma? Kas paljast ihust saab veel seksikamaks? Iga kord kui ma päriselt selle üle mõtlema hakkan jookseb aju lühisesse. Viimane kord muutusin ka liiga vihaseks, kui neil mingi "kes see kuu kõige kuumem on" edetabelit nägin. Ma hakkan juba veidi paranoiliseks muutuma ja kahtlustan, et tegu on mitte pelgalt tarbimisõhutuse vaid mingi veel sügavamalt kurjema plaaniga..

  ReplyDelete
 8. "Aga kui sa avastad, et sina ja sinu blogi räägite riietumisest rohkem kui filosoofiast, siis tõmba heaga tagasi."
  Need teemad saab ühendada näiteks aksessuaarina oleva abinõu kategooria mängutoomise näol, mis on mõne aasta eest kuulatud Esteetika-loengus kollektiivselt (ok, kahekesi) väljatöötatud lisandus MH "Kunstiteose algupära" asjaeritlusviisile, skeemid ja joonised kahjuks säilinud pole. Riietumisest pisutki hooliva inimese puhul need MH kirjeldatud mullased talunaisesaapad ju eriti olemuslikku märki ei taba. Lisaks teenivusele peab saabastes ikka teoseline aspekt ka esindatud olema, kuid läbinisti teos oleks saabas vaid objet trouvé e ready-made kujul ja sellisena kandmatult (teenivusest ilmajäetuna) ekspositsioonisaalis.

  EL-i samastamine tubli tüdrukuga on kõnetav ja sissekannet läbiv vihatoon üldiselt ka.
  K

  ReplyDelete
 9. Ma ütleks pigem, et Eesti on teinud kõike, et EL-i silmis tubli tüdruk olla. ELi eri harudes toimub igasuguseid asju, parlamendi stenogrammides näiteks on palju karvatuttide ja tatikuulide lendamist, kaklemist ja muud nalja, rohkem nagu ulakate poiste mängumaa.

  ReplyDelete
 10. a üldse, mis värk sellega on, et kui hakatakse kasutama mingi mitteinimese kohta "tubli inimese" metafoori, siis on kohe "tubli tüdruk", aga kui on "ulakas", on kohe "ulakas poiss"? Ma ise panin praegu samasse pange, aga feminist minus (või lihtsalt see olevus, kes ei taha nähtamatu olla) ärritus selle peale praegu.

  ReplyDelete
 11. Mulle meeldis ka EL-i ja tubli tüdruku koht. Peale selle meeldib, kui haigelt populaarne see post on ja milline üüratu ning täiesti asjassepuutumault falloslik traffic spike eilsest päevast tõuseb.

  Ma olen selle ja "meeleheite" kaudu muuseas välja peilinud, kuidas me võiksime teha Eesti kõige populaarsemat blogi, aga ma kardan, et te ei taha seda kuulda. Ega teha.

  RK

  ReplyDelete
 12. Riinu, üldine filosoofiline konsensus on, et vandenõu ei ole ja cosmopolitan on täiesti isetekkeliselt jäle. Muidugi on see ilgem, kui lihtsalt tarbimiskultuse õhutamine. Isegi lihtsalt tarbimiskultuse õhutamine on tegelikult julmem kui lihtsalt tarbimiskultuse õhutamine.

  Üks hea ning tegemata ning ilmselt tegemata jäävgi postitus oleks seitsmekümnendate nõukogude ja ameerika naisteajakirjanduse näidete võrdlev analüüs.

  Populaarsuse võtmeks oleks saagikuse tõstmine ja enesekriitika langetamine, see, et masinad töötavad kakskümmend tundi päevas täiskoormusega ja nii edasi, aga seda juba tehakse kollektiivi võimekuse piirides.

  ReplyDelete
 13. Populaarsuse võtmeks on "õiged teemad". Ma 70ndate Nõukogude Naistest üht-teist tean ( Muhus oli neid hoitud kuuni nad ahjuhakatiseks läksid) aga samast perioodist ameerikamaa naisteajakiru ma jällegi ei tea. Ajaleheputkas olid müügil mingid uskumatult koledate piltidega Kuuba moe(käsitöö)ajakirjad

  ReplyDelete
 14. oh euroametnik, mul tekkiski juba oma tuleviku pärast mure ja tundub, et ma leidsin vastuse

  ReplyDelete
 15. Kui sa oma tuleviku pärast mures oled, õpi parem püssi laskma.

  ReplyDelete
 16. Nägin kunagi õudusunenägu sellest, kuidas lähen politoloogiat õppima ning lõpetan siis Brüsselis koos alkohoolikust töötu mehega. Kogu aeg oli nii masendav olla, et enam ei julgenud isegi zaumnikega Skype'i vestluseid pidada, sest mul polnud millestki enam rääkida.

  EL institutsiooni ja eesmärgi endana on siiski tubli tüdruk, ükskõik mis pisikest kaklemist seal aegajalt ka ei toimuks. Või arvad, et tublid tüdrukud ei lähe kunagi tülli oma ema-isa ja pinginaabritega? Lähevad ikka. Võib-olla saavad isegi ühe märkuse, kui tunni ajal ratsutamistrennist lobisevad? Võib juhtuda küll.

  Mu enda lemmikslõugan näidiskaantelt on muidugi "Back-to-class beauty!".

  ReplyDelete
 17. See peaks küll vihatuubi alla minema aga sobib ka siia.
  Pühendusega Triin Tasujale, daamid ja härrad, 38 väga erilist sekundit: http://youtu.be/urUUrjKXwIM

  ReplyDelete
 18. euroametnikud püssidega kõlab iseenesest päris hästi (või nagu b-movie)

  ReplyDelete
 19. Kas EL algne eesmärk ei olnud Prantsuse-Saksa edaspidiseid sõdu vältida? Pigem traumeeritud sõjalese kui tubli tüdruku sündroom.

  ReplyDelete
 20. ..ja nüüd, tüdrukud - kujutage ette postrit, millel kenitlev kaitseväelane(rätipeade, soomukite ja mägede taustal) näitab näpuga pahaaimamatu peatuja poole -"Kuna SINA mulle soki kood?"

  ReplyDelete
 21. "Tubli tüdruk" on väga hea teema, minu isiklik pet-peeve-troop või kuidasn'd öeldagi. Suurimat probleemi näen mitte otseselt tubli olemises, vaid selles, mida notsu näitlikustas ja seejärel kirjeldas: "tubli" kipub lihtsalt "tüdrukuga" koos käima. Kui tüdruk vastab koolis õigesti, on loomulik eeldada, et ta tuupis terve eilse õhtu, selle asemel, et sõpradega garaaži taga vanemate tagant varastatud alksi juua ja ennast mõnusalt tunda. Kui poiss vastab koolis õigesti, siis ta on üks neetult terane vennike. Täitsa ilma õppimata teadis sellist asja? Oli lihtsalt huvi pärast ennast kurssi viinud? Selline jõuab elus veel kaugele!

  Kusjuures jõuabki.

  Mõõk kätte, aga teise kätte ka sulg ja kolmandasse kannel, kui parafraseerida meie rahvuslikku ürgpoeeti Hando Runnelit! Tublid tüdrukud FTW!

  ReplyDelete
 22. Mis on muidugi vaimukate piltidega kirjutatud, kuid ei vasta täielikult tõele. Minu kogemuse põhjal teavad kõik - nii õpetajad kui kaasõpilased - kes kütsid endale eile õhtu otsa saasta pähe ja kes käisid garaaži taga alksi joomas. Ebaaus eristus tehakse garaažirahva enda vahel: poiss oleks justkui kuidagi lahe aga tüdruk on lihtsalt kahtlane.

  Kusjuures elukogemus on näidanud, et kumbki - ei garaažipoiss ega -plika - jõua kuigi kaugele.

  Heitimise koha pealt on see muidugi palju nukram variant kui JR esitatu. Ei inspireeri väga.

  ReplyDelete
 23. Mina hakkasin oma magamata peaga kokku segama mõtet sõjavastast ideed ja tubli tüdruku kuvandit, arendasin seda natuke edasi ja sain hoopis patsifistist tubli-tüdruk-superkangelase: ta on usin. Ta on kasin. Ta on puhta põllekesega. Sõjardid nutavad hirmust.

  ReplyDelete
 24. Väga võimalik, RK, väga võimalik. Nagu tähelepanelik lugeja mõistnud on, ei ole mul tegelikult erilisi garaaži taga joomise kogemusi. Aga noh, võitlevale feministile sobib loomulikult igasugune ebaaus eristus, nii et we're cool.

  ReplyDelete
 25. ma ei saa aru, miks see faking tiskre kõigile ette jääb. inimesed on inimesed, see, mis minu kodu...ma ei tea, küla? eeslinna? midaiganes kohta räägitakse, on utter bullocks ja sama hästi võib pinnapealsusest rääkides näiteks tuua nõmme. seal elab raudselt rohkem munne.

  lihtsalt väike märkus. tiskre lihtsalt tallatakse maa alla nii. siia sõidab roheline buss, let's all be friends

  ReplyDelete
 26. Ma olen nõus, jätke kakumäe rahule. Vaikne, neutraalne, kompaktne, ei viitsi eriti teeseldagi. Mul oli hiljuti nägemus sellest, kuidas ma rebin suvel merirahu tõkkepuud eest ära ja jahin nendega põgenevaid tervisesportlasi, kes paanikas, marsruudid sassis üksteise otsa jooksevad. Muidu on kakumäe täiesti talutav.

  ReplyDelete
 27. Pedrillonid kes kuradi tiskre idiootide külas elavad võoivad ebndal suhu võtte viskan teid nii väga!

  ReplyDelete
 28. Ei päriselt ka, see on paras shame, et sa seal elad mees

  Kõik need tüübid lähevad esumesena

  ReplyDelete
 29. elcx nende hulgas,m i wanbn akill u

  ReplyDelete
 30. kuulge see vene spioonitar on täiesti pistetav röster:
  http://www.postimees.ee/645868/kohus-kaskis-vene-spioonile-maksta-kahjutasu/

  ReplyDelete
 31. Nõmedad tüdrukud on eelkõige need, kes näevad maailma nii piiratult. Kui sa inimestesse süüvida ei viitsi, ei ole vaja neid ka kritiseerida. Ma ei tea ühtegi tüdrukut, kes räägiks ainult kreemidest ja riietest. Pigem räägivad poisid isegi nendest rohkem. Loomulikult on neid äärmuslikke läbi-lõhki cosmofänne ka olemas, kuid nad on ikka väga haruldased ning vaevalt oleme mina või sina, armas blogija, nendega kunagi ühes riidekapis istunud. Inimene on üldiselt palju keerulisem olend ja kõik ei ole nii absoluutne.
  Nimetada vintage'i vanadeks kaltsudeks on muidugi sama hea kui nimetada antiikmööblit prahihunnikuks. Lihtsalt, kui sulle selline asi pinget ei paku ja sa sellest aru ei saa, ära võta sõna või küsi parem selle kohta. Moekunst on kunstiülikoolides õpetatav eriala, nagu teisedki kunstid. See ei ole lihtsalt kiirmood ja kaubanduskeskused. Nimetatud Tallinn Dollsi disainerid ei ole ka lihtsalt kuskile imbunud või puu otsast kukkunud, vaid oma andekusega end üles töötanud. Vastik on sellist irisevat jama lugeda, et ühed on bimbod ja teised liiga korralikud ja minusuguseid normaalseid on nii vähe. Ma ei saa ega viitsi ka paljudest inimestest aru saada. Näiteks nendest haldjatest, kes metsas puust mõõkadega vehivad. Ega mul nedne vastu ka eriti midagi ei ole. Iga inimene on huvitav, kui ta vastu vaid huvi tunda. Nii lihtne on teiste üle kohut mõista välise põhjal. Kas sinu meelest üks välistab teist? Et kui tsikil on iga päev rabav riietus seljas, siis muust ta ei mõtlegi? Olen ise viimasel ajal päris palju kokku puutunud inimestega, kes mind üllatavad. Välise põhjal annad ühe hinde, aga annad võimaluse talle ja voila! Siin jääb mulje nagu eksisteerinuksid ägedad naised ainult kaugetel sumedatel aegadel. Ma tean päris kindlalt, et neid on ka praegu. Kurat, mulle meeldivad seksikad naised, mulle meeldivad punased huuled ja siredad sääred! Ja ma tahan rohkem näha ägedaid naisi igal pool. Olgu nad siis Mustast Puudlist või Von Krahlist või isegi Hollywoodist. Igal pool on pärleid ja igal pool on ka prügi. Eelistan ise rohkem pärleid märgata ja prügist eemale hoida. Me kõik sõltume teiste arvamusest vähemal või rohkemal määral. Ei pea põlgama cosmotüdrukuid, mul on pigem neist kahju, nende elu on ju palju keerulisem tänu sellele, et peab kogu aeg muretsema. Balanssi hoida erinevate asjade vahel on oskus, mida igaühel kahjuks ei ole. Ma pigem suunaks oma mürgi nende vastu, kes õelutsevad, teiste kulul liugu lasevad, lipitsevad ja poevad. A nii kaua kui nad siirad ja toredad on, rääkigu või juukselakist. Kah asi millest numbrit teha. Kui sellist pessimismi ja pinnapealset hindamist veel näen, võid oma mõõgad unustada ja läheb tõsisemaks verevalamiseks. Aeg on edasi läind ja mõõgad on mulla all, käes on mootorsaagide aeg!

  Helina Risti

  ReplyDelete
 32. Täname põhjaliku kriitika eest, kindlasti ilmub siia ka artikli autor või keegi muu antud teemal asjalikum inimene vastama. Tahaksin lihtsalt välja tuua, et see nagu nii mõnigi teine pealtnäha lahmiv artikkel neil lehtedel ongi mõeldud kommentaariumis jätkuma ja seda justnimelt selliste vastuargumentide läbi. St. on mõeldud süvenema autori omakorda nendele vastuargumentidele vastamise käigus. Oleme nimelt täheldanud, et pikad ja igat nurka paaniliselt katvad sõnavõtud ei algata oma kilpkonna faalanksi tõttu erilist keskustelu ja internet kahjuks või õnneks ei ole veel akadeemiliseks seminariks muutunud.

  ReplyDelete
 33. (tüüp tõmbas hullult "vesti selga" just vestlusele, juba eos vest seljas, siit vist küll asja ei saa...)

  ReplyDelete
 34. Siinsamas blogis järgmine artikkel katab seda sama teemat juba mõneti teise nurga alt. Kõik on seotud.

  ReplyDelete
 35. Kena vastulause, oligi aeg ka selliseks arvamusavalduseks. Tere, Helina. Vaatan su kommentaari väidete esinemise järjekorras üle (või noh, enam-vähem järjekorras).

  See tean/ei tea skaala on suhteline, minu näited on kõik konkreetsed, sellised inimesed on olemas. Aga tõsi, võtan omaks, et ükski tüdruk ei räägi ainult kreemidest ega riietest. Räägitakse ka poistest, trennidest, loetud raamatutest, kinos ja kohvikus käimisest, isegi kunstinäitustest, oojaa. Aga sinna juurde veel väga palju riietest ja kreemidest. Ebaproportsionaalselt palju. Fetišistlikult palju.

  Andekus on samuti suhteline mõiste. Mina küsin, kas sellist andekust on vaja? Noh, kapitalistlike reeglite järgi käib vastus, et on küll vaja, nõudlust on. Ma ei eitagi, et nad on palju tööd teinud, ammugi veel seda, nagu ülikoolis ei saaks moekunsti õppida – aga kas see on argument? Järelikult on tähtis ja vajalik, kui lausa ülikoolis õppida saab?

  Aga okei-okei, iseenesest ma ei läinud ju kordagi ka moekunsti kallale. Leian, et see on cool mõte, teha enda kehast ja riietest kunstiteos. Aga kahtlemata on moekunst, kiirmood ja kaubanduskeskused omavahel seotud. Niisamuti saab moekunsti, nagu kõike siin maailmas, teha paremini ja halvemini – vastandlikult üldisele arvamusele tuleb siit blogist seisukoht, et Tallinn Dolls on sitt. Kõik Tallinna tüdrukud ei ole nukud. (Jah, nii primitiivselt ja argumenteerimatult ütlengi! Hurraa!)

  Nõustun suga täielikult, et pärleid on igal pool. Mu enda lemmiknäide on üks jumala cool tark tüdruk, kes vahepeal korraks meie seltskonna ääremaale sattus – ta oli Playboy kaanestaar, käis rock-kontsertidel ja vist isegi loeb ZA/UMi. Samuti nõustun sellega, et ilus tüdruk on tõesti kena nähtus (kes ei nõustuks? kes?) - värvin vahel isegi huuled punaseks, niisamuti nagu ka poisid end aeg-ajalt üles viksivad. Normaalne nähtus ja seda toonitasin ma ka artiklis – probleemiks saab see aga juhul, kui see üle piiri läheb. Nojah, tekib küsimus, mis on piir. Artiklis ütlesin naljatledes, et see, kui räägid riietest rohkem kui filosoofiast.

  Mu eesmärgiks oligi peamiselt juhtida tähelepanu, kirjeldada karaktereid ja stereotüüpe, vaadata teemat tüdrukuteajakirjadele vastupidisest suunast. Hävitada „püha oreool“ tüdrukute teema ümber ja rääkida ausalt sellest, mis meiega hästi ei ole. Sellest ka terav keelekasutus – kahtlen, kas artikkel oleks nii palju kajastust leidnud, kui tegemist oleks olnud viisaka ja kuiva näägutamisega. Vahel on hea poliitkorrektsus unustada, demokraatlik-tolerantsest sotsiaalkestast välja astuda ja öelda: jah, päriselt ka ei meeldi, võib-olla et isegi vihkan. Sest sinu ja kogu üldsuse "igas asjas on midagi head" ja "kui ei meeldi, ole vait" on mittemidagiütlev, see lihtsalt ei tee midagi, ei paranda midagi, suvaline. Ma arvan, et sisemist balanssi ja harmooniat otsi pigem enda teepakist ja Youtube'i Deva Premalist.

  Lõpetuseks tahaksin toonitada, et ei ole kuidagi nii, nagu mulle tüdrukud ei meeldiks, nagu ma peaksin poisse tüdrukutest paremaks, nagu oleksin mingit pidi šovinist. Ei ole ka nii, nagu toimuks meie-nemad vastandumine – ka minu tutvusringis on selliseid tüdrukuid, kellest artiklis kirjutasin, ning ometi ma suhtlen nendega. Usu mind, kui nad mulle täielikult vastumeelsed oleksid, siis ma seda ei teeks.

  Veel vähem on nii, nagu praegu ägedaid tüdrukuid ei oleks.

  (Aa ja vintage’i kohta „vanad kaltsud“ ma ka öelnud ei ole. A noh, sel ei olegi tähtsust, see on täiesti suvaline, mis keegi nende kohta ütleb.)

  ReplyDelete
 36. Lisaks vastan ka Elinale, varem ei ole jõudnud:

  Olen Tiskres käinud ja see on üsna hirmsa mulje jätnud oma ühesuguste majade ja aedadega, kus on võrkaed, niidetud muru ja batuut. See-eest tuleb siiski märkida, et inimesed, kelle pool ma käinud olen, on olnud toredad - ebameeldivatel ma ju külas ei käiks, eksole? See aga ei kaota ära fakti, et Tiskre on kodanlikum kui Pelgurand. No ei saa sellest üle ega ümber, palun väga vabandust!

  Ja Šnurka, vaikne ja rahulik on Kakumäe kindlasti. :D (Mul siin Põhja-Tallinnas igal õhtul akna taga püstolilasud, joodikute laul ja plikade kiljumine. Kohati ka autobordell.) Aga luban pühalikult, käsi klaviatuuril, et jätan nii Kakumäe kui Tiskre igaveseks rahule sellest hetkest alates, mil sind ja Elinat tõkkepuudega tervisesportlasi jahtimas näen. :D

  ReplyDelete