Wednesday, January 18, 2012

Destination: Rajahstan

  
Siinkohal saame me teile esitlema kuldse följetonisti A. Tuuliku nauditavaid reisikirju ajast neli aastat tagasi. Oleks neid vaid piiramatus koguses. N-joy!
  
Araabia meri
Tere Kutttt...(ehk järgmises kirjas?)* 

No maeivõi India on täiesti lahe. Siin on yks väga variatsioonirikas ja põnev mix asjadest, mis on normaalsed ja asjadest mis on lahedalt depresed. Delhi 8-realine lagunev autobahn (kahekordsete sildadega (juhul kui te mõtlesite mitmene ?)), kus sõidetakse kus ise tahad, kiiresti ja tihti ilma tuledeta. Valgustus on nigel, nagu Nõuka ajal Eestis oli ja kogu aeg jalutavad helkurita kujud suvalt yle tee, jalgrattad sõidavad ka kõigis ridades ja kõik annavad kogu aeg signaali, kogu aeg on selline tunne, et sa saad autoõnnetuses surma. Autobahni kõrval on kilomeetrite viisi samasugused paneelirajakaid nagu meil on. Ainult, et neil ei ole paneelrajoonides mingit tänavavalgustust ja kogu linna katab tihe haisev sudu. See on päris lahe kui hakata nii vaatama, synge dystoopia linn nagu Gotham City. Indial on muideks muljetavaldav autotööstus...nende iga viimane kui mudel on mingi väljamaa masina VALGE ripoff. Ja mitte nagu natsa laenatud ripoff vaid 1-1 tuuri lastud ripoff. Varastatud. Nagu Mersu dzhiip näiteks, või peugeot. X’ept they don’t call them Mercedes. „Yeah what do they call ’em?“ They call ’em „TaTa“, mille märgiks on tagurpidi pööratud „mazda“ märk. TaTa on India suurim ja ainuke autofirma...ta teeb kõiki mudeleid. Kõik autod on „TaTa’d“

Lennata ei olnud yldse väga hull, ehkki esimene ots oli propellerlennukiga, mis oli seest kitsas nagu kirst ja nägi suht samamoodi välja ka. Reaktiivlennuk aga oli lahe, õhkutõusta oli tõesti natukene nagu ex hakkaks peale tulema ja lennukis näidati „joey’t“ ja „the office’it“. Maanduda oli jälle suht vitt, sest rõhulangus pani kõrvad raskelt lukku.. konkreetselt nii lukku, et normaalne kuulmine taastus 9-10 tunni pärast. Delhi lennujaam oli jõhker ja haises kõvasti kuse järele aga see oli yllatavalt vähe tylikas...see läks kiiresti ja ladusalt. Pärast seda võtsime me takso ja tahtsime sõita odavasse hotelli. Aga juba siis hakkas mingi jama pihta. Meie takso ei viinud meid meie soovitud Hotelli, oh ei, ta sõitis pika aeg naljapärast mööda linna ringi ja viis meid siis oma sõbra Reisibyroo Tuusa juurde, kes talle raha maksab, et ta turistidega nii teeks. Alguses paistis Reisibyroo Tuus väga abivalmis ning meeldiv inimene olevat. Ta pakkus meile teed, kysis kas me abielus oleme, teeskles vabade hotellitubade otsimist, vesteldes tegelikult oma sõbraga teises toas. Aga siis yhel hetkel hakkas ta meile midagi myyma...mingit reisipaketi. Sealt algas kolme ja poole tunni pikkuseks veninud kauplemise orgia. See läks väga julmaks ära ma räägin sellest kunagi pikemalt aga yhesõnaga me saime 80% hinnast alla. See saamislugu muuseas sisaldab enndas Reisibyroo Tuusa ja Caspar Calvet’ 5-minutilist telefonivaidlust, mis lõppes sellega, et Calvet’ teisest toru otsast, eestist, murdis ta meie silme all ja me saime lõpuks väga hea diili (siiani tundub nii). Igaljuhul after we had sealed the deal läks asi juba väga lõbusaks, need supermyygimehed olid ise kah rõõmsad, et nad selle asja meile maha ärisid. Ja siis hakkas yks neist office myygimeestest mulle äkitselt maru myyma. Selline lustakam Travel Agency. Kui me uksest välja, oma autosse astusime näitasid nad meile hyvastijätuks veel oma võidunud robotipeast hariliku pornot ja patsutasid õlale.

Reisipakett, mille me saime on lyhidalt võttes midagi sellist – 12 päevane ringreis läbi Rajasthan’i osariigi, mis suurelt osalt kõrbene, kuiv, vaene ja räpane. Aga sisaldab endas lahedaid asju nagu kaamlitega öö kõrbes veetmine, elevandi safari,tiigrite looduskaitsela, 12 erinevas odavas hotellis ööbimine ja yhte regiooni natuke põhjalikum tundma õppimine. Paket sisaldab endas järgnevaks 12.-ks päevaks Driver/Sõpra, kes su soove täidab ja sind ringi sõidutab ja rongipileteid Goa’sse. Meile sattus yks normaalne, tysedam, rahuliku olemisega vaikne hindu mees. Ma arvan, et võibolla keskealine. Supernormaalne tyyp. Sõidutab meid mõnusalt ringi, on ilmselgelt hea autojuht, kuna me oleme veel elus, ei lase kohalikel meil nahka yle kõrvade tõmmata, ei räägi eriti midagi ja on oma olemuselt mõnus.

Tänaseni oleme me palju sõitnud ja kahes linnas ööbinud. Veider hetk oli see kui autobahn hakkas kahanema, paneelid hakkasid väiksemaks muutuma ja tänavatele hakkas imelikult palju loomi tekkima...lehmi peamiselt aga ka kaameleid ja eesleid ja sigu. Terve tee Delhist Mandawesse (mis oli meie esimene linn) oli iga 30 kilomeetri tagant teeäärde tehtud selline asula moodi asi, kus mingi 5 km järjest on tee äär yhe ja kahekordseid maju täis ehitatud...aga nyyd juba selliseid värvilisi India omi. See on nagu kauboi linn, kahel pool tänavat on yks rida maju. Ja seal lasevad pidevalt lehmad ringi. Natukene maad hiljem hakkavad tulema kaamelid ja siis papagoid ning paabulinnud. Liiklus on kohutavlt tihe ja tee on kohutavalt kitsas...erinevaid vankri ette rakendatud pudulojuseid on umbes samapalju kui autosid. Mootorrataid ja mopeede on veel rohkem ja siis on veel rickshaw’d...neist hiljem koos pildimaterjaliga. Yhesõnaga liiklus on neil megakaootiline ja väga julm...aga neil on kõigil väljaarenenud mingi survival instinct, mis laseb neil selles kaoses vigastamatult liikuda.

Mandawe oli tilluke räpane sunshine happy kyla, kus me peatusime, et ööbida kuna miskipärast ei saanud yhe raksuga otse Bikaner’i tuldud. Nunnud asjad seal olid tuulelohesid lennutavad lapsed ja kohati ka täiskasvanud...neil on seal mingi täielik tuulelohe craze. Nad Hängivad katusel ja lennutavad lohesid. Nende 1-2 kordsetel majadel on katus ka alati hängitav ala...nagu neljas ilma lae ja seinteta tuba. Ja seal nad siis jämmivad oma lohedega.

8 jaanuar. 2008. kell 0052

Arks

* Viide kunagisele running gagile, kus kasutatakse topeltklusiili olemuslikku lõpetamatust, jättes see tõeliselt, lauses lõpetamata, nt. "ma tahaksin teda kep...". There's a wrongness to it, horror vacui tuleb mängu, me armastasime öelda, et see rebib reaalsuse koe sisse augu.

10 comments:

 1. Peaks olema mingi termin ebaortodoksse kirjutamise kohta. See ei oleks lihtlabane halvasti/valesti kirjutamine, vaid märgiks kirjastiili, mis kasutab katkist süntaksit ja räpast ortograafiat impressionistlikult, lisaväärtusena, relvana arsenalis muidu väljendamatu meeleolu või idee väljendamiseks. Samamoodi nagu kaunis õlitatud ja täpne süntaks võib olla lisaväärtus, mis lubab sul otse kümnesse tulistada, peab tunnistama, et mõnusalt perses õigekiri ja lauseehitus võib mõjuda haalvipüssina. Spray that motherfucker. Või eriti meisterliku intuitsiooniga teostatult - ehk isegi leegiheitjana.

  Peaks olema selline termin. Ja mingi ortograafiline reservaat perseskirjutajatele, kuhu õigekeeletüdrukuid ei lasta. Et habras kultuuriline omapäras säiliks.

  ReplyDelete
 2. "Et habras kultuuriline omapära säiliks" - selle asjaga on nüüd nii, et see eeldab teatavat kestvust, pidevust, struktureeritust, sest need on säilimise tingimused pisut lahtikirjutatult. Ühtlasi on need aluseks nö enesesamasusele, ajas püsivale identsusele. Et kui järgmine poolkirjaoskamatu pusserdama tuleb, siis kõrvaltvaataja tunneb ära: "Vaat, jälle üks perseskirjutaja! Elab veel see habras kultuuriline omapära!"
  Traditsioon ja kindel grammatika tagavad indiviidideülese (põlvkondadeülese) kommunikatiivsuse jne.
  See värk on muidugi juba leiutatud. Seda tuntakse kirjaoskuse nime all :)

  ReplyDelete
 3. Ei ütlenud just nii. Mihkel Kunnus, kuule, ja mina veel arvasin, et sa oled lahe tüüp... "Poolkirjaoskamatu" ja "pusserdama" - see on ju see hallipäine muinsuskaitse retard all over again! Ma saan aru, et ebanormatiivse nähtuse säilitamine on sinu jaoks paradoksaalne, hingelähedaste ning -kaugete nähtuste ootamatu kombinatsioon kutsus sõna sekka ütlema, aga no mingi elementaarne arusaam PUKNITIST (vt ka PUKNIST, PUKNROKIST, OI! PUNKITIST) peab inimesel ikka olema, muidu nagu pole õigust kaasa rääkida.

  Saatmaks sinu loodetavasti kohe algavaid ja täiesti mõttetuid otsinguid kestva, pideva, struktureeritud ning ajas püsiva Kaose järgi, soovitan kõrvale kuulata seda: http://www.youtube.com/watch?v=tjIkUbxnsN4 -

  ReplyDelete
 4. Tunnistan provokatsiooni.

  Traditsionalism on uus punk! :#

  ReplyDelete
 5. Lahe.Keda kotib. Rohkem seda värki!

  Oi!

  ReplyDelete
 6. Kõik on väga loogilne. http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=argoo&F=M

  ReplyDelete