Friday, January 20, 2012

Loose some steam Bennet

  
Suur A
  „When she sings, it’s okay. I got lost on the way. But I’m a supergirl, Supergirls don’t cry.“ Reamoni kuulan. Indias olen. Kruvid logisevad.

Indias on suitsudega sitasti. Kõik, mida siin myyakse on kohutavalt kange ja hästi sitt. Nagu nii sitt, et kui ma koti põhjast pooliku punase Leek’i leidsin oli see nagu plokk davi kingiks saada. See kehv suits teeb hääle napakalt käredaks ja annab nii kinnise köha, et sa pead endale hommikul vastu rindu taguma, et käima minna. Peale sigarettide on veel „Bidi“. Bidi on kergelt narkootilise toimega, tubakalehe sisse keeratud pläru, mida myyakse 20 tykki rullis. See maksab eesti rahas ca 2 kulli. Kohalikud ise on Bidi’st täiesti sillas, nad kutsuvad seda Desert Marlborough’ks ja hoiavad sellega nii salapärast minekut, nagu oleks Bidi  for hindus only ja sina, valge sitt, should feel special just for knowing about it. Mina nende vaimustust ei jaga. Bidi on väga kange, õudselt pudenev, pidevat syytamist vajav haisev junnike. Seda on vaev tõmmata. Pärast kuute Bidit nead sa ennast maapõhja, et sa yhtegi pakki suitsu ei ostnud. Mis puutub narkootilisse toimesse, siis see on tõesti õhkõrn ja seda võib kirjeldada kui „mild light-headedness“. Pole suurem asi.

Meie autojuht lubas meile Goas nii puhast kokat funksida, et seda pole palja silmaga näha. Ma ei usu, et see saab juhtuma.

Me oleme täna esimest korda hotellis, kus on bassein (ja teist, kohas kus on soe vesi), Igatahes homme kavatseme me basseini ääres logeleda ja gringosid mängida.

Ma yritan nuputada välja plaani, kuidas kahte ylinunnut relva eestisse tuua. Need on paarisrelvad, sellised allapoole kõverduva teraga, pikad,  Tiibeti sõjanoad. Näevad Elyytilised välja. Nagu Halo pildil Sinod’ist.

Aaa...meelde tuli. Yks asi, mis suitsetamisega  Indias hästi on, on piirangud. Sa ei tohi suitsetada bensiinijaamades. Kui sa tankimise ajal uksest välja vaatad, saad aru, miks. Pumba tihenditest pritsib bensu kahte lehte, kõik kohad on bensu täis, autojuht ja tankija-mees seisavad rahulikult bensuloigus ja vaatavad kuidas bensu maha läheb. Ja nii kõigis tanklates. Sa ei tohi suitsetada bensiinijaamadest, sest muidu saaksite te kõik surma. Kohe kui sa yhe ette paned - „plõks“ -  kõik on surnud.  Peale bensukate on veel templid ja see on kõik. Templid on ka suva, sest seal ei jõua niikuinii mingit suitsuhimu tulla. Igalpool mujal tee nii palju kui jõuad, ja ma jõuan...aga mitte enam kaua sest, et sigarettid, mida siin tõmmatakse panevad punase marbsi tunduma kui sooja, magusa tuulekese su kõris. Brändid nagu „Porai“ ja „Four Square“ suudaksid valge eurooplase, meie tempo juures 3-4 kuuga käekõrval hauda viia.

 Täna me sõitsime palju mägedes. Liiklus kitsatel mägiteedel on täiesti eraldi kogemus...nago ka MEO-5-DMT nagu ma kuulnud olen. Suvalised, puusakõrgused treilerid, kuhu on LAHTISELT peale pandud 4-5 tonnine marmori kamakas. Möödasõitudel sa näed, et treileri kõik kolm silda on raskuse all kaardunud ja marmorikamakas loperdab lõbusalt. Sa jõuad endale kinnitada c’mon, this is India – they probably know what they are doing, kui nurga tagant ilmub äkitselt teele just nähtut marmorikamaka suurem vend (või isegi Isa), mis on treilerilt plehku pannud. Juht rebib rooli järsult paremale, väldib Kindlat Surma (ja vastu  tulevat tsisternautot) ja hetk hiljem alustab möödasõitu järgmisest treilerist. Marmori kamakate transpordiga seotud avariisid on palju. Kõhedalt palju.

Sooja vee ja riietega on sitasti, me näeme välja nagu karvased pasakäiad. Ilmselt yritame homme pesupäeva teha. Ja kui meil muna (ja habet) jätkub, siis india habemeajaja juurde minna.

Nägin tyypi, kes sylitab sulle ketsi peale, haarab siis sul varukast kinni ja pakub, et ta koristab selle läbu 5 ruupia eest ära. Pedekari.

Sir Arks ja Sir Sahvka – Valged Inimkuningad, Pushkar.Öösel.

PS. India „Pealtnägija“ tahab pikade, blondide juustega mehega intervjuu teha.

3 comments:

  1. Keegi peaks kogu aeg sellist olustikukirjeldust peale tootma. Mine pekki Akutaalne Kaamera.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ta võiks. Maybe if we built him a grand throne room with playstation and nice ladies and pot...

      Delete