Monday, January 16, 2012

Vaimutu stseen


I Maailmasõda. Kaevik. Sinkjas monokroomne pildikeel, oranžid plahvatused. Mortarituli. Soldat seisab seljaga vastu kaevikuseina. Tal on püss süles nagu laps, dauni pilk silmis ja suu ammuli. Me vaatame seda jäledat tüüpi päris pikka aega, teisi soldateid jookseb kaamera eest mööda ja mingi leitnant karjub talle: "Tulista raisk! Tulista pede, tulista nüüd!" Aga soldat lihtsalt passib kaamerasse.

Viimaks astub Richard III lavale, küür seljas, hullunud võimuahne pilk silmis. Ta peatub kesk lava, käed vajuvad külgedele ja seesamune dauni nägu tuleb ette. Kaamera libiseb üle publiku: ootusärev näomeri, vahele sähvatab daunilõustaga Richard III, kes ei ütle mitte munnigi.

Ekraani all jookseb ärevusttekitav infovool: aktsiakursid langevad, bla-bla-bla, aga uudisteankur ainult passib kaamerasse. Vaikus. Vaevukuuldav produtsendihääl kõrvaklapis: "Türa sa passid, ütle midagi! Türa loe prompterilt ette raisk, mille eest me maksame sulle?!"

Siis me näeme uuesti seda ajjunussivalt igavat soldatit ja Richard III passib ka ikka veel niisama, uudisteankur ka.

Ja siis lõpuks me näeme kirjanikku, kes istub tühja tekstiprotsessori ees. Tal on ka see dauni äraolev pilk silmis. Sõber astub sisse ja küsib: "Mida sa teed?"
"Ma ei kirjuta"
"Miks sa ei kirjuta?"
"Mis sa mult küsid, küsi nendelt daunidelt, miks nad midagi ei tee!"
Sõber astub eelnevatesse kaadritesse ja küsib, miks soldat ei tulista ja uudisteankur ei ütle midagi aga need kõik lihtsalt passivad oma surnud kala silmadega kaamerasse.

END
s

13 comments:

 1. Mis kas sul on suu munni täis või?

  ReplyDelete
 2. also, ma naeran selle peale korduvalt.

  ReplyDelete
 3. Meeldib mulle see "suu munni täis või" lause. No lihtsalt meeldib. See on üks viiest kuldsest parimast. Olen senise elu jooksul täheldanud, et laiduväärselt paljudel inimestel on suud munni täis enamvähem igas olukorras, va selles, kus tegelikult võiks justnimelt piirduda noogutuse või lihtsa nentimisega: "mina seda ei poolda".

  ReplyDelete
 4. Ning kas keegi on kunagi mõtelnud, et mingite vähemtähtsate inimeste arvelt võiks Minusid või muidu kõvasid panomehi rohkem olla? No nagu, et võiks olla mitu koopiat Luigat näiteks, nii et oleks garanteeritud, et üks on kogu aeg midagi kõva tegemas. Ja siis selle arvelt - kuna looduses peab eksisteerima tasakaal (second edition advanced dungeons and dragons druiidi arvates vähemalt)- mingeid suva melloneid võiks mõni vähem olla.

  Just a thought.

  ReplyDelete
 5. Oi nii kõva oleks SÜDAMERAHUS kotte sügada ja keset pesemata taldrikuid jää ja tule laulu lugeda, kui ma teaks, et teine mine teeb samal ajal seda, mida ta *peab* tegema.

  ReplyDelete
 6. Selles armsas kosmoseseebis, mida ma vaatasin, sai peategelast vahepeal kaks olema, ta sattus mingisse kloonimismasinasse, mis ei klooninud vaid valmistas identse teisiku. Nad ei saanud sellest muidu lahti stenaariumis, kui pidid ühel laskma heroiliselt surra. Ja tema tüdruk ei teadnud, kumbalt heeroselt ta tegelikult last ootab.

  ReplyDelete
 7. "ma ei kirjuta"
  ma ka mitte, suht häiriv madalseis on.
  Aga robert võiks kyll kunagi enam raporteerida, mida ta selle värgiga teeb.

  ReplyDelete
 8. vaata ka: tekisõdalane, the warrior of tekk! tekile igaveseks truu! või arvad sa, et niiviisi kirjutad enda romaani valmis, tekk üle õlgade keebiks? e-ke, tiim tekk lubab sul ainult vaimutult monitori passida, üks käsi aeg-ajalt hiireni sirutumas.

  ReplyDelete
 9. See oli nii naljakas, et mul on silmad siiamaani naerust vesised. Great stuff, great stuff!

  ReplyDelete