Thursday, October 18, 2012

Sun goes down, temperture drops

It has recently been brought to our attention, et paljud inimesed loevad meie väljaannet ainult cooli pärast. Nüüd, kui me tänu liigsele kollaboratsionismile oma cooli kaotamas oleme, võime sama hästi ka oma saladuse välja rääkida. How we used to do it. Maskiga joppar räägib, kuidas me viimased kolm aastat nii coolid olime. 16-aastased tüdrukud, kes hirvesilmadega ringi vaatavad, otsides cooli millest rasestuda; ja 40-aastased mehed, kes seda meilt öösiti läptopi taga ammutanud on, skinny-džiinsides ja sarvraamiga prillid peas, siin on meie saladus.

Kindlasti coolid on:

1) Marksism. See on 100% tõestatult cool, see töötab praegu. Sellega rikkaks ja edukaks ei saa, aga sellega saab väga kergelt väga cooliks. Don de Lillo, üks coolimaid elavaid autoreid, on kindlasti cool kuna tema  ei lange oma kriitika objekti lummusesse, vastupidiselt kroonilises cooli-defitsiits virelevatele Pelevinitele ja Ellistele. Retains a decidedly cool marxist edge. Väga räigelt cool on ka lihtsalt „Pederastid on kodanlased, pederastia on kodanlik haigus“ võtmes... selline... no selline nihilistlik neostalinism. Läikivate kaubafetišismi objektide keskel nende mõju põhjustele viitamine võib olla allakäigul. Me ei ole selles täiesti kindlad, aga võib. Igasugune soft-core süsteemikriitika (siin on ülemaailmse majanduskriisi tegelikud põhjused!) on surnum kui Simpsonid. Kui me aga täiesti vastutustundetut massimõrva oleme propageerinud, noil aegadel, kui meie blogi päis ütles kolm kuud järjest lihtsalt „STALIN“, olime me täiesti absoluutselt väljaspool igasugust küsimust coolid.

2) Veri. Vägivald ja veri. Need on jälle väga cooliks muutumas. Sweet-spot on vägivalla ja marksismi vahel, aga eksperimenteerimisruumi on. Teravad „v-d“ sõnades „vägivald“ ja „violence“ tunduvad tõelisemad kui nad pikka aega tundunud on. Liam Gallagher (still cool) ütles Londoni massirahutuste kohta:
„I liked it. I liked the violence of it“.

3) Peened rassistlikud ja homofoobsed allegooriad. Suvalised ideoloogilised üleastumised teevad inimesest „rassireeturi“. Ka müstilist alatooni on lubatud sekka segada: nurgas haiglase pilguga „veremaagiast“ rääkimine on enam-vähem sama cool kui pogrommidest unistamine, võib-olla coolim.

4) Mõistlikkus. Kõike tuleb teha mõistlikult. Kaalutletus. Ühise keele leidmine. Radikaalsem on olla leplik. Et mõista, kuidas see eelnevaga seostub, kujutle üleskutset koheselt hävitada kusised rassireeturid või pealkirja: „Tapa suvaline rikas“. Alguses kusise aerosooliga kuskile silla alla kirjutatult. Rohelise aerosooliga. Nii. Nüüd kujuta seda Loomingu Raamatukogu pealkirjana või marmortahvlil. Kui pihta ei saa, siis son, you have learned nothing from us.

5) Kristus, mitte Buddha. Kristlus on kuri ja peaaegu täiesti arusaamatu, oma menukõveral Rooma all kanalisatsioonis tagasi ja kalakesi seinale kritseldamas. Hea aeg liituda. Niisama keeleteritamiseks budismiteemat alla panna pole cool – pole cool, EI, EI OLE COOL – hummust õgiv massimõrvar on isegi täitsa jumekas. Aga kuna seda peab tegema tongue in cheek ja mingil määral irooniliselt (big no-no) jääb Ilmutusraamatu Jeesus võrdluses peale. Sellist asja nagu irooniline kristlus ei ole olemas. Jeesus Kristus, märtrite verre kastetud rüüs ja põlev mõõk suust välja käimas, ANNAB SULLE SELLE, MILLE SA OLED ÄRA TEENINUD.

6) Antisemiitlus.

7) Hard-core PC gamer for life. Kõige kuumemad arengud aastal 2012 maailmas on toimunud mängutööstuses ja seal sees omakorda PC-l. PC-kompuuteri taga öö läbi rollimängu taguda on cool (läptop on munajuhe, tõeline rassikangelane mängib statsionaarse arvuti taga). Kogu ülejäänud popkultuur, eriti muusika, on ebacool, 50-aastased kõrgharidusega valged mehed teevad võidu, kes suudab kõige sundimatumalt öelda „mustade muusika“, 23-aastased kohtunikeks. Möödaminnes on ebacooliks osutunud kõik vanused, ühtegi vanusegruppi kuulumine ei tee sind enam kuulikindlaks, juhul kui see ei ole just 85.

8) Skifi. Ulme. William Gibson. Ulmest tõsiselt rääkimine, skifi-atmosfäär. Ulme on külm, ulme on tähtis, ulmest ja arvutimängudest intellektuaalselt rääkimine on cool. Mida targemini seda parem.

Ülejäänud cool ei lähe enam kindla peale välja. Lõpetuseks avaldagem hoopis kaks tõelist coolikantossi. Okei, enne veel üks: Martin Luiga ütleb kogu aeg „To the mega!“ and so can you. Nineties retard speech is the next big thing.

Nii, nüüd kantossid.

1) Subkultuuurid. Käib jutt, et ühes Müürilehe numbris olevat räägitud, nagu subkultuurid oleks päris. Pealkirjas on trükimustade tähtedega kirjutatud „SUB-KULTUUR“ või „SUBKULTUURIDE ARENDAMISEST.“ Enda indiaanlaseks rõivastamisega on mõneks ajaks kaput. Võib normaalse inimese riided selga tagasi panna.

2) "The ZOO TV tour was when Bono ruined irony for everybody." See juhtus üheksakümne kolmandal aastal ja peab tänini paika. Väga kahtlased lood on ka sõnaga „cool“, mida arvati jagavat saatust sõnadega „iroonia“ ja „rock-staar“. „Cool“ oli kunagi vihmavarjutermin kõige ägeda kohta, seda peeti esteetiliseks lõppjaamaks. Nüüd on see aga põlu alla sattunud. Irooniliselt „cooli“ tagasi tuua ei saa (Suur Nono!), aga kuidagi kahepalgeline on teeselda, nagu see ei valitseks endiselt meie elude üle. Me lihtsalt ei kutsu seda enam „cool“, me kutsume seda kitslibudeks. „Ebacool“ on muutunud „munasuseks“, Prometheus on munasuse rahvale viinud, rahvas mökerdab kõik kohad muna täis. Ebamunasuse/cooli jaoks uut sõna välja mõelda ei oska. Negatiivne programm. Ehk siis, me võtaks hea meelega munasuse mõiste tagasi. Te ei tohi seda enam kasutada. Ära spikerda mu pealt, ma ei näita.

50 comments:

 1. All hail lord Satan. Yours is the world for ever and ever.

  ReplyDelete
 2. Pakun sõna peen uueks cooliks. Peen värk, peenike värk, peenelt tehtud. Ühtlasi viitab ka meie kadaklikkusele..

  ReplyDelete
 3. Väga kena - loetelu ja puha, umbes nagu elustiilisoovitused või nii. Aga paratamatult kargab pähe Cosmostiilis "8 NIPPI KUIDAS TAL KÕVAKS AJADA". See tekitab alati suht sarnase reaktsiooni: kui ma saangi tal kõvaks, siis pole sel midagi pitstmist teie soovitustest õppimisega. Kõvaks saab siis ka, kui endal on peas normaalne olla ja natuke mingi ind ka midagi tahta. Midagi endast väljaspoolset, midagi mis poleks destruktiivne.
  Kõigega ma ei nõustu ja kõigeni pole ma jõudnud ning ei näe kohustust nagu peaks. Ja reeglid sellest, mis on ja mis pole mitte, ajavad mu üsna mässu täis ja ma tahaks teid mõnes mõttes selle värgi pärast isegi putsi saata, aga sel pole erilist mõtet. Vähemalt on mu viimanegi aukartus lahustumas ning see on isegi parem.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reeglitest on lood küll üpris kaugel. Antikristuse Schindleri nimekirja järgi talitades ootab üks üpris üksildane aga lõbus vanapõlv, mida ei soovitaks siiski kellelegi. Nagu ka aukartust, see on üheotsapilet põlastuseni.

   RK

   Delete
  2. See, et millegi institutsionaliseerimine tekitab vastureaktsiooni ja mõistuse antikehad tunnevad ennast ebameeldivalt puudutatutena on tegelikult argument sellesinatse institutsionaliseerimise poolt, kui sa selle peale nüüd niimoodi vaatama hakkad.

   Delete
  3. VÕi on asi selles, et minu meelest on arvuti taga mängu mängida igav ja vägivald (veri!?) tundub ka nõme. Huvide lahknevus, ei maksaks ideloogiasse praegu isegi laskuda.

   Delete
  4. Iseenesest on kindla peale välja minemine easy way out ka. Mulle endale tunduvad küll need tüübid lahedamad, kes paremliberalismi, konservatismi või vaimuhaiguse stiilselt välja mängivad.

   Delete
  5. Huvitavamad, tähendab, mitte ilmtingimata lahedamad.

   Delete
 4. You motherfuckers!!! See on täpselt see, mida mul seitse aastat tagasi vaja oli. Keegi tuleb, ütleb sulle ära mingid raudsed cooli konstandid. E=MC2. Enam ei pea kügelema, kõhklema ja pablama. Kas Fallout’i mehikese ankle tatoo on cool või mitte? Kas hapukoorega vorstivõileib on mõnusalt edgy või läheb juba liiale? Olen ma pealuunupuga jalutuskeppi kandes nagu väike piider või parun Sammedi? Neo, Morpheus ja Trinity kutsuvad su oma lifti ja seletavad värgi ära. Minu jaoks on liiga hilja, mina lasin endale juba kottidesse täringud panna, aga teil, noortel, on veel võimalus. Jah, ulme on raudcool, varahommikul peale 36 tunnist arvutimängumaratoni punaste silmade ja värisevate jalgadega rõdule suitsetama tulla on cool, suitsetamine ise on übercool, Marksism on nunnucool (mitte täiesti tõsiseltvõetav, aga väga fierce, nagu väike asine kassipoeg). Totu tahab tänavad rahutuks. (Totu tahab taevariiki ka muideks.) Sotsiaalsete normide piirimaal kõõlumine on alati cool olnud ning veri ja vägivald imevad sageli ka lohvi nii, et ma kõike nende peale ei paneks.

  Ma loodan näha siia kerkimas lõpuks ultimate cooli kompendiumit, mille järgi tulevased põlved saaksid joonduda. Omalt poolt lisaksin veel tavalise inimese riiete kandmise (joped, kampsunid, mütsid), ropendamata kirumise, huvi maailma toimemehhanismide (füüsika, keemia, matemaatika – the basics) vastu, kokkamise ja hästi kiiresti sõitmise.

  Mul on nii hea meel, et see ära tuli.

  Vaata ka: tüüne, kihvt, sheff, rets, jahe, külm (Näiteks: Need on suht külmad käimad sul!).

  PS. See väga tüüne ei ole, et kommentaarides kursiivi kasutada ei saa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Arks, kasuta enne kursiivi soovitud fraasi <_i_> ja peale fraasi<_/i_>
   (allkriipsud tuleb ära võtta)

   *Apart from that I don't know jack shit about html. Html, vaadake, ei ole külm

   Delete
  2. Mmm... ärkasin ja sain RÄIGE nikotiinilaksu just, lasin remonditööliselt punase Fred and White´i tuuri... appi, äkki tal oli seal sees HERO?!

   Anyway, Html, i suspect, on tegelt üpris cool. The Belkinator või AR teavad muidugi paremini.

   Fallout´i mehikese ankle tattoo? Aastal 2004 muidugi! Hardo core. Kui see oleks siis tehtud, oleks see siiani külm. Aga nüüd? New Vegas natuke heastas olukorda, aga üldiselt, pärast Bethesda Fallout 3e ja Bioshocki´i ja sadat muud ahvijat tegemas seda iroonilist 50te asja... no ma ei tea. Nüüd ei ole hea mõte üdliselt.

   Pealuunupuga jalutuskepp on ajatu, aga oleneb peamiselt, KES seda kannab. Kui sina kannaksid, oleks cool. SN pealuunupukesega - väga cool. HHa - ka väga cool, aga mite päris nii ootamatu, kui SN. Mina või Luiga? Suur Nono.

   Suitsetamine - iga hetkega järkest coolim. Suitsetajad kaubanduskuse küljeüksel, turvamees ja kassiir duo; suitsetajad miljuneeri maja allkorruse soojakus, ainsas kohas, kus suitsetada saab, kümnekesi nagu silgud potis, joogid näpus, samal ajal kui üleval saalides puhub tuul ja hummusetüdrukuid lendab koos tumbleweed´i pallidega; suitsetajad haiglauksel (kuigi sellele üritas veidi ebacool Editors oma singli nimega "Smokers on Hospital Doors" ära panna). Kõik mega übercoolid nagu Ene-Liis Semper ja Raoul Kurvitz Vibel või aastal 95 lõpetatud Ekspressi lisa "Magneet". Varsti on suitsetamine sama ebapopulaarne ja sama cool kui Jeesus Kristus, meie issand lunastaja.

   Näpuotsaga reaalaineid - cool as a cucumber.

   Ropendamine mitte nii väga, aga kirumine on kindlasti on the rise.

   Kokkamine kui selline on muidugi terve valdkond eksju, see tervikuna cool ei ole, aga näiteks machokokkamine on järjest jäisem. Nägin üht noort, award-winning mitte-munnigi-ei-saa-aru moodsat akadeemilist muusikat tegevat meest endale (pohmelliga) sellist hommikusööki valmistamas: pannitäis peekonot, ca kolm tomatit, poolteist sibulat, kuus praemuna otsa. Hiljem tuli välja, et see on ta igapäevane. Noormees peamiselt sellest toitubki. Ülicool.

   Hästi kiiresti sõitmine - 2000 alguseks täiesti soe, lödine nagu kuuma vett täis kummininda käepigistus. Nüüd viimase viie-kuue aastaga jälle jahtumas. Päris sub-zero veel ei ole. (Siia tahaks lisada pildi Mortal Kombati Sub-Zerost, aga kahjuks ei saa.)

   Neo, Morpheus ja Trinity on naasmas, aga nendega tuleb hoiduda iroonilisusest. Neo, Morpheus ja Trinity peavad siiralt meeldima.

   Ja ma ei tea, mis see vägivald kõigile ette jäi nüüd... kaudses mõttes sai silmas peetud vägivaldseid kujundeid ja vägivaldset dünaamikat. Vt. ka itaalia futuristidele meeldivad kiired autod ja poks. Warm-as-piss vägivallavormid on: sõda, kriminaalne vägivald, etniline vägivald, vaimne vägivald ja sisseplaneeritud enesetappu või vangistust sisaldav terrorism. Keskmiselt jahedad vägivallavormid on: sisesõda, poliitiline vägivald, seksuaalne vägivald. Absoluutses miinuses on vägivalda meenutavad elemendid asjades, kuhu vägivald tavaliselt ei käi: asjade vägivaldne läbisurumine mistahes elualal ja mistahes grupis, vägivaldne kokkamine, vägivaldselt suusatav mees, vägivaldselt millegiks hakkamine (it just ain't natural, ole nüüd!) jms.

   As an important end note, also on violence: lähiajalugu ei mäleta hetke, kus füüsiline vägivald enese vastu (eriti suitsiid!) oleksid halvemas seisus olnud. Suur Suur-Nono. Kui on plaan endale kätt külge panna, siis tasub piirduda onanismiga ja planeeritud enesetapp - olenemata sellest, kui paha sul olla on - soodsamasse aega edasi lükata. Isegi emoks hakata on parem mõte: kujutage palun kõik ette, kuidas ma full on horror-lähiretro siil-sonicu musta soengu ja silmad-nagu-sitaaugud meigiga oma randmeid lõikan ja poisse suudlen. Selles on isegi mingi "Issand jumal, ei teinud niimoodi" element. Kuigi siiski kaheldav, kuna šoki peale minemine ja transgressioon on ka leigenenud. Samas kui mõistlikkus ja kaalutletus on Ice-9 scenario level cool.

   Delete
  3. Enesetapp jäägu siiski kõige tähtsamaks Suureks Nonoks, aga ma lihtsalt pidin veel lisama, et meemid on üles sulanud nagu maikuu koerasitt. Meemidele viitamine, meemide jagamine. Ma ei tea, kust uus BLADE OF ICE huumorivorm tuleb, aga harjumuspärastest internetikohtadest seda oodata ei tasu.

   Delete
  4. 6) Antisemiitlus. With all due respect - miks see cool on?

   Delete
  5. Hästi kiiresti sõitmine on alati bad bad ass. Iseasi, et selleks peab oskama hästi kiiresti sõita ja selle praktiseerimine avalikel teedel läheb isegi minu skaala järgi kirja mõrvakatsena ning inimese eksistentsi lõpetamine on kõike muud kui aktsepteeritav. See hobi ei eelda ka tingimata gigatonnides nutsu, kui pühendumus viiendale käigule tõmmata. Võib hankida suva panni, rookida sellest kõik ebavajalik välja (stuntman Mike style) ja hakata koduste vahenditega tuunima. Improviseeritud garaaž ja mecha-Arksi skillid on muidugi eeldusteks. Kujutlege näiteks seda panni ZAUMA kajaka pildiga kapotil suvalisel rahvarallil räigelt kotti saamas, vihane Arks rooli taga läbi koni ropendamas: http://www.auto24.ee/used/800360

   Antisemiitlus - jah miks on cool?

   Delete
  6. Krt sellest saaks sellise püssi, et kaun ka ei kanna: http://www.auto24.ee/used/910161
   Täiesti rudjutav sidrun: http://www.auto24.ee/used/524039
   Kellelgi oli midagi mõttes: http://www.auto24.ee/used/1116208

   Delete
  7. Autoroolis tõepoolest, tundub, et enese/teiste vigastamise cooliparadigma pöördub pea peale: ennast koos masinaga kortsu tõmmata on Kamus way to go, aga liilusõnnetuses kellegi surma põhjustamine on mark. Samas, ega Kohuse Kutses rätikpäid näkku tulistada on ka soss, aga see ei tähenda, et PC-gaming poleks härrasmehelik ajaviitevorm. Ei saa alati halvimat eeldada.

   Hot-button race-topicutel blogikommentaariumit künda on nii röögatult mark, et isegi minusugune mark mees teab paremini. My mother did not raise me to be that kind of person. Minge Prison Planetisse kui seda saasta tahate. Euroopa massid on alati kandnud kummalist pinget, aga sinust, Artist Formerly Know as CK, oleks küll paremat oodanud. This is strike one, strike two blacks out the entire blog ja strike three kutsub Simon Wiesenthali keskuse. I'm dead serious.

   Ask yourselves, punks, do you feel lucky?

   Delete
  8. Õigesti tegite. Ma tahan, et te teaksite, et tegite täna õige asja ja ma olen teie üle väga uhke.

   Delete
  9. Oi raisk, me peaksime rahad kokku panema ja sellest (http://www.auto24.ee/used/1116208) ZA/UM-i masina tegema. To the ZAUMobil!!! Kõigil rahvarallidel kohal, alati viimane, alati tossav ja õliloigus. Ilgelt aeglane, hirmuäratavalt lahja ja halenalkajas. ZA/UM Motorsports Division.

   Delete
  10. Meie sponsorid oleksid muide Roltoni kiirnudlid ja vuhvel alukaid tootev Calvin Classics.

   Delete
  11. Pane tähele ka original EA-numbrimärki ja Mosse 2141 tagatulesid

   Delete
  12. Aga suudaksid sa oma magic mechanic skillidega sellest elulooma teha? :)

   Delete
  13. Autoga kiiresti sõitmine on lahe siis, kui sa võtad osa öistest kiirendusvõistlustest Sõle tänaval (formerly known as Karl Marx street, connecting three hotspots - Kristiine, Pelgulinn, Kopli). Vaata ka: auto ärandamine on ikka veel räigelt cool, Gone in 60 Seconds ei aegu kunagi ja hommikuks peab sust olema Roolivõimus ja Raportis lühike uudis: "Eile õhtul kell 23.10 Koidu tänavalt ärandatud Audi leiti täna hommikul mahajäetuna Sõle tänavalt, mootor jätkuvalt töös. Pärast masinaga vastu äärekivi sõitmist pages kriminaal sündmuskohalt."

   See-eest antisemiitluse ja seksuaalvägivalla teemadel RK-ga vestlemine ei saa eriti cool olema. Let us skip it.

   Delete
  14. No ma ei tea RK, seisukoht, et racing ei ole lahe on meine meinung nach umbes sama lahe kui et "õõõõääää modellid on anorektikud" või et "ilus ilm on overrated, lähme kõik vihmaga longerot jooma, it's gonna be great". Kiired autod on alati teema. Period.

   Delete
  15. Möödarääkimine. Kiiresti sõitmine on immer noch cool. Mida ma öelda tahtsin, oli: see et keegi jollar oma masinat hallata ei oska ja kellegist üle ajab ei tähenda, et keegi ei tohiks kiiresti sõita. Nii. See selgeks tehtud, võidusõit on lahe nagu jääpõrgu.

   Aga... esthetic dilemma.. kepsus peaga Airport Jamil sellest ruudulippu lehvitavast tšiikast üle sõita? Lahe oder non-lahe?

   Delete
  16. Aus vastus oleks muidugi ei, ei suudaks. Aga kui Roltoni rahalaev praegu Rumeeniast siia poole liikuma hakkaks ja kusagil leiduks soe ning kuiv garaaž, siis tegelikult, TEGELIKULT saaks sest püssist kindlasti asja. Kulud oleksid muidugi astronoomilised ja töö näol projekti alla pandud omapanus meeletu, aga ma usun, et aasta pärast võiks ZA/VRUMMM-i ekipaaž juba oma esimest viimast kohta jahtima minna.

   Delete
  17. Kiire autoõnnetuste cool-counsel.

   Ruudulipu tšikist üle sõita? Lahedam kui esimesele kohale tulla, lahedam kui põleva masinaga startida, lahedam kui reverse handbrake turniga üle finišijoone lennata.
   Ainult ennast surnuks sõita? Oleneb asjaoludest. Võib ka hirmlahe olla, aga kui sa lihtsalt jommis peaga kiiresti seina sõidad, siis on ikka veidi kusine küll.
   Kedagi teist (ka kaassõitjat) surnuks sõita. Üks ebalahedamaid asju üldse. Üdini nõme. No redeeming qualities.
   Auto üle kontroll kaotada ja kellegi teise sõiduriista mõlkida? Väga hale. Mis sa siis mässad kui toime ei tule. See on umbes nagu peol peale kahte õlut ropsida ja kemmergupõrandale magama vajuda. Spirit was willig, but the spearheads where weak, kui nüüd Arroyo village elderit, Hakuninit, tsiteerida.

   Delete
  18. Samas nõrkus on uus tugevus - peldikupõrandal pärast kahte õlle ennast täis ropsinud ja norksav mees võib suht jäine olla. Näiteks, sa lähed endise tüdruku sünnipäevale. Karmen oli enne veidi mures, aga sina ütlesid, et ei, sul on kingitus juba välja valitud ja sa oled jumala cool, we're cool. Siis kuskil poole ühe paiku neiu kuuleb sõbrannalt, et sa oled ennast köögis täis kusnud ja kui ta vaatama tuled, halised läbi nutu, et ta on LITS!!! Weapons-grade cool. Nii cool, et hommikul hangest üles ärgates on mõlema jala varbad jäätunud. Kõik haledus muidugi nii cool ei ole, aga tegelt mulle tundub, et parkides kellegi masin minikortsu tõmmata; või koju tulles - oma fucking koduteel, no kurat, kuidas sa ei osanud seda sõita?! - masin oma enda kuradi majanurga kõrvale elektriposti ümber poolkortsu tõmmata... täiesti lahe ju.

   Tegelt Arks peaks mingi autosõidu-teemalise asja kirjutama.

   Delete
  19. Mulle tundub, et lõpuks taandub kõik sellele, milline sa ise nendes olukordades oled. Kui sa pärast jäätunud varvaste amputeerimist irvitad ja palud sõpradel ennast Sir Limps-a-lot'iks kutsuda, siis on okei. Kui sa aga käid järgmised pool aastat ringi ja halised "mis ma loll nüüd tegin, olid varbad, enam ei ole, külm annab, külm võtab, oli mul, joodikul, vaja sinna hange magama ronida...etc", siis see tükib pigem sinna toasooja kanti.

   Elektripostiga sama lugu. "Tra, post jäi püsti, raisk" - suht jahe reaktsioon.

   "Issver! Issver! Issver! Radikas puru, esituli katki, terve esitiib on täitsa segamini, mis nüüd küll saab? Kust ma selle raha võtan? Oli mul vaja...etc" - No see pigem aurustub kui jäätub.

   Delete
  20. Viimast pointi illustreerib minu meelest väga hästi järgnev videolõik:

   http://www.youtube.com/watch?v=0M7wZaRweds

   Delete
  21. Munapea hävitab M3e

   http://www.youtube.com/watch?v=MZVrnd9V7sk

   Delete
  22. Autode koha pealt veel niipalju, et viimastel päevadel on minu kasutuses olnud selline aparaat nagu Škoda Fabia Combi 1.2 TSI (77kW, DSG-kast). Disainitud 73 aastase soome kukeseenelise poolt ja/või Mutant Discol. Kui algselt olin veendunud, et iga üksik kord sinna sisenemist = vastassugupoole ära unustamine järgmiseks viieks aastaks siin nüüd olen ma jõudnud meeldivale äratundmisele, et badass-tüüp on badass igas masinas. Ausalt öeldes ei suudagi ma ette kujutada masinat, milles mina, Argo Tuulik või Ivar Savin badass poleks. Välja arvatud mõned Mercedes "Doucebag" Benzid.

   Delete
  23. Ivar Savin on kõige badassim kaubikus. Valges kaubikus. Isegi Citroeni omas. Just eriti selles. Valge, räpane kaubik on samas ka kõige coolim liiklusvahend universumise, see ei tule üllatusena. Eelistatavalt kinnikleebitud tagaakendega.

   Delete
  24. Mina kujutan küll ette nii mõndagi masinat, milles me täielikud munapead oleksime. Cadillac Escalade, Hummerid (H2 ja H3), siis muidugi Bentley Continental GT (the ultimate douchemobile) ja ei maksa unustada ka ebodyment on douche'inessi, Porsche Cayenne'i. Me ei oleks neis masinates badass . Keegi ei ole nendes masinates badass . Need ei ole badass masinad.

   Delete
  25. Tõsilugu. Olukord on hullem kui varem ennatlikult lootsin..

   Escalade'i osas võimatu mitte nõustuda. Sõiduki omamine (eriti veel valge) on üsna straightforward viis öelda, et ma kuulan Nelly't ja kaanin ananassimahla, sest see pidavat ihuvedelike maitseomadusi parandama, kuigi tegelikult ma kunagi Fruit of The Loomi allarite mahatõmbamiseni ei jõua, sest mul ei ole noku veel päris karvaseks läinud.

   Hummerite mõningane apoloogia on see, et need autod on kujundanud kolmeaastane. Sest kui kolmeaastane poiss joonistab auto, siis ta joonistab Hummeri. Terve sajand tootedisaini arengut, aerodünaamika uurimist, lõputuid kasutusmugavuse teste on sellest seadmest lihtsalt mööda läinud. See on mõttetu plekikäkk, millel on ebaproportsionaalselt tillukesed aknad, ebaproportsionaalselt üüratud rattad, mis on väljast suur nagu kahe XX-ga Maxima kuid sees on veel kitsam kui omaniku peas. Teine ja vast ka mõjukam vabandus on, et Jörbar ise sõidab Hummeriga. See on must ja selle numbrimärk on FIAT 500. Which is dead cool in my book.

   Bentley Continental GT aka Kaloss von Überblingen? Palun ei. Väljaarvatud juhul, kui vajadus väljendada, et pärined kuulsast lugupeetud suguvõsast Douchezz upon Jersey-Shore on juba eluohtlikult tungiv.

   Cayenne. Tahab olla korraga Usain Bolt ja Oprah ja siis mõlemaid kehastades iseendaga voodisse minna.
   It's a big ugly quick masturbation.

   Delete
  26. See on väga hea ülevaade sellest, miks need masinad munased on, täpne ja naljakas.

   Hummeri puhul arvan ma, et vabandavad asjaolud töötavad ainult algupärase, The Governor'i poolt tänavaile toodud H1 kohta (seepärast jätsin selle ka esialgsest nimistust välja).

   Ja The Thing...oh my god! Kuidas ma selle unustasin. Ma ei tea isegi, ka tõik, et sellega sõitis üks kõigi aegade pedesemaid supereheeroseid, Nightman, teeb selle lahedamaks või munasemaks, aga tõsiasi on, et selles liigeldes võib omaenese douche'inessi raskuse all lõpuks lihtsalt mustaks auguks muutuda.

   Delete
  27. The Thing avab juba täiesti omaette kategooria. Sellega sõidab surematu sõdalane, kes on siin planeedil viibinud juba 2500 aastat jälitades omasuguseid, et neil jaapani katanaga pea maha lüüa. Siis saab surematu sõdalane kogu nende aastatuhandetega talletunud paueri endale. Välku lööb ja värki. Paraku ei ole surematul sõdalasel kõigi nende sajanditega maitsemeelt välja kujunenud. Stilistiline seisund on hoopis kiirenevas tempos halvemaks läinud. Õnneks on surematuid sõdalasi alles vähe ja seetõttu produtseeriti ka The Thingi suhteliselt väikestes kogustes. Võimekamad surematud sõdalased kuulevad teise sõdalase The Thingi koledaendelise plärina ära juba kahekümne miili (kolmekümne kahe kilomeetri) kauguselt.

   Delete
  28. Ja ometi - So wahr ich lebe! - ei kruisi isegi The Thing konkurentsitus üksinduses. Ameeriklased on Dr. Mengele jooniste põhjal tootmisesse paisanud ka sellise vahva põrgumasina: Der Lustige Massenmörder.

   AFK-ck-012

   Delete
  29. http://englishrussia.com/2012/09/06/a-copy-of-lamborghini-from-ukraine/

   Delete
 5. Replies
  1. Oli selline või?! Jäin ilma või?! See oleks hüper kui selline oleks olnud.

   Delete
  2. See oleks midagi sellest repertuaarist, et teed 9ndas klassis sõbrannadega poppi ja sõidad mööda kevadiselt tolmavaid kruusateid kordamööda autoga (kaheukseline hõbedane Wolkswagen aka lihtsalt volks), kui kellelegi lube pole, aga on ragisev CD-makk ja suitsu ja kõik on vähem kui 16-aastat vanad.

   Delete
 6. Ajaloolise dokumendina esitan nimetamisvõistluse esiviisiku. Žüriid ei koostanud, ise valisin.

  1) "False Killer Whale (Pseudorca crassidens"
  2) "A world without nuclear weapons would be less stable and more dangerous for all of us"
  3) "The Antichrist's Schindler's List"
  4) "Blood on a tissue on the floor of the train"
  5) "GIRL POWER"

  Parima Manicsi laulupealkirja eri saab "A world without nuclear weapons would be less stable and more dangerous for all of us" ja Honorable mention läheb pealkirjadele:

  "I move by psychokinetic power"

  ja

  "It's the cold when you're dead"

  Mis on ka kõrgetasemelised pealkirjad, võib-olla paremad kui mõned listist aga oleks listi järgnevuse ilu ära rikkunud.

  Head ööd.

  ReplyDelete
 7. Minu panus olgu ägedad super nintendo mängud, sest snes oli ajaloo kõige ägedam konsool.

  Zombies ate my neighbors - juba pealkiri oli nii kõva, et tohtis euroopas ja austraalias ainult 'zombies' olla. mängus pidid oma naabreid päästma. mulle meeldis, et koera päästmise eest sai rohkem punkte kui sõduri. grilliva white trash muti eest sai 5, liha eest 100. lisaks oli see armutult raske mäng, ja rasked mängud on automaatselt lahedad.

  Uniracers - selles mängus sõidad üherattalisega vasakule või paremale ja teed trikke, rohkem polegi vaja. dma designist sai hiljem rockstar north.

  NBA JAM - kaks kahe vastu puhas reegliteta arcade koss. 20 aastat hiljem endiselt lõbusaim asi, mida sõpradega mängida. it is called gameplay. aa, ja salakoodiga sai bill clintonina mängida (al gore'ina ka, aga keegi ei mänginud al gore'ina).

  Rock n' Roll Racing – BLIZZARD ENTERTAINMENT. also ulme, kiired tuunitud autod ja plahvatused.

  TMNT IV: Turtles in time - mul oli seitsmeselt kogu toa sein isejoonistatud turtleseid täis, kõik pildid nägid samasugused välja.

  Sensible soccer - snesil oli palju häid jalkamänge, aga see on klassika. algselt amiga peal, aga seda lahedam. vt ka Cannon fodder.

  Winter Olympics - see ei olnud tegelt äge mäng, aga me mängisime seda paavo ja paavo venna pauliga väga palju, peamiselt suusahüppeid, minu tugevus oli laskesuusatamine. - kõiki neid mänge sai, ja pidigi, tegelt mitmekesti mängima, lapsed ühe ekraani ette tagasi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nüüd PEAB PC-gamingu top ka tulema. See on jäässe raiutud, FROZEN, SACRED, IMMOVABLE. Võib-olla kõige külmemad tajutavad objektid universumis.

   1. Freespace 2 (Volition, 1999)
   The world's last SPACE COMBAT SIMULATOR COMPUTER


   2. Alpha Centauri (Firaxis, 1999)
   4X ei lähe enam ilusamaks

   3. Homeworld (Relic, 1999)
   Jäine nagu põrgu, pühamatest püham

   4. System Shock 2 (1999, Irrational, Looking Glass Studios)
   Are you afreid, insect?!

   5. Starcraft: Brood War (1999, Blizzard Entertainment)
   A miracle of balance.


   Ükski mäng, mis ei ole aastast 1999 JA science fiction settingus ei tulnud arvesse. Brood War mahtus sisse ainult sellepärast, et PAL-regiooni (sealhulgas Aasia) release date on 1999, NA regiooni release date jätaks ta välja.

   Delete
 8. a missugused superheerosed coolid on? batman on cool, onju. kes veel cool on?

  ja kes kõige coolim nõukogude spioon on?

  also, what about science? missugune science cool on? kas science üldse on cool?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kardan, et superkangelased lihtsalt ei olegi enam lahedad. Batman kaugeltki mitte. ISEGI Jean Grey esimese Fööniksina ei ole enam lahe ja Rorschach, vaene Rorschach... Pärast viimast Nolani Batmani filmi on viimane cool superkangelane Silver Surfer. Silver Surfer on alati olnud, ja saab alati olema, cooli epiteet. Isegi siis kui žanr kui selline on ammu läinud.

   MAX VOL!

   http://www.youtube.com/watch?v=LqeoaNsZTkc&feature=related


   I don't know dick about science. Kindlasti mitte nano või geneetika, though.

   Delete
 9. narksi ikka võib veel teha vä? mulle nikotiin ei meeldi.
  also, kui "Planescape: Torment" ei ole cool, no siis ei ole teiega midagi teha, noor härra.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Narksid on harilik asi. Sa ei lähe nendega kindla peale välja. Üheksakümnendatel olid sa kindlasti rohkem latest shit, kui sa amfetamiini näost üles tagusid. Ja PS:T on Dostojevski põhimõtteliselt. Me ainult kadedusest ei räägi siin kolm korda kuus, kui mõnus Chris Avellone on.

   Delete