Monday, November 26, 2012

Moodsat-kunsti-mõnitav-mees

Suva tuigerdamine. A. Rostovi klõps.
Kuradi poliitikud nagu. Hambutu on see nende poliitika, ei liiguta. Nagu ühe vitsaga löödud, ühtegi uut ideed pole. Ja valetada ka ei oska. Oi ma valetaks neile, ma valetaks ja vabandaks ja oleks viisakas nii, et nad nutaksid!Ja see maja siin, onju? No vaata seda. Kes võiks sellises elada, töötada? Möödagi minna on vastik. Tõesõna, ma ütlen, siia ei saa viljahoidlat ka teha, kõik vili läheb raisku ja hallitama, aja, ruumi ja tööjõu raiskamine on see.

Niimoodi. See on näituse konse nagu. Check it out:

OBSKULTUUR

Niimoodi mustaga valgel, nagu käib. Sellel on tähendusväli ja puha. Sinna alla saab suva saasta kokku loopida, mingit valgust, mingit tüpograafiat, mingi mehhaaniline masin, mis imiteerib mingi küberneetilise masina tööd, it's pretty much all obskultuur. Põhimõtteliselt on tähendusväli nii kõikehõlmav, et sinna võib suva vanu raamatuid ja õlimaale ka tuua (ja youtube'i video "hobune ropsib"), aga targem on jääda üldtunnustatud hegemoonia turvalistesse piiridesse. Samuti ma arvan, et kile ja pappkastid ja markeriga sorgeldamine võiksid pigem jääda ära, muidu on liiga üliõpilaslik.

Kange tahtmine oleks muidugi projekt hull-radikaalseks ära pöörata. See tähendab, et sa ei kirjuta Obskultuuri taga oleva kohustusliku kaldkriipsu järele mitte Obskultuur saatana keeles, nagu kombekohane, vaid ОбсКульт. Ida orientatsioon! Mitte keegi ei tee Ida orientatsiooni, see on nii next level. Aga see tähendab, et peaks üritama päriselt head näitust teha, sellist poliitilisemat, kantud mitte meeleolust "kõik on kuidagi pehmelt nõme ja arusaamatusse rüütatud, aga tegelikult väga käibetõeline" vaid "kõik on täiesti agooniliselt perses ja tuleks buldooseriga kokku lükata." Kindlasti ei ole kuskile kirjutatud "obskultism". See mäkerdaks tähendusvälja maitsetult kirjuks ja hakkaks liiga otseselt probleemiga tegelema. Probleemiga tegelemine on pedene.

Siis, eksju, miski, mida oleks peamiselt saanud õnnetu kultuuripealinna aegadel ära kasutada: KULTUURIPEALUU. Kultuuripealuu on niisama mingi bränd, mida igale poole toppida. Ta ei peagi suurt midagi tähendama, mingi mõistetav fiile on ikka olemas. Ta on siuke moodsas disainis tehtud neoonvalge pealuu, pigem webdesign kui heavy metal, eksju. Ei, pea luu seest ei avane raamat ega tule pliiatseid välja, tema kultuurilist olemust väljendab see, et ta on kujutis. Ingliskeeles on CULTURE SKULL.

Ja siuke reklaamklipp ka. Väsinud olemisega toolil istuv vanemas keskeas mees ütleb pehme kohaliku aktsendiga: "This is a former socialist republic. I am a former socialist." Hiljem ei ole teda enam kuskil ja mingit former socialist värki ei toimu sugugi.

Also, social art special: PEDETSEMA JA LESBITSEMA. See on fotonäitus, fotod kujutavad eeldatavaid pedesid ja lespareid igapäevastes, seksualiseerimata ja ebaväljakutsuvates olukordades, kohati on close-up silmadest, kohati on bussiootepaviljon, onju, värvigamma on rahulik ja fotodele on asetatud tekst kõige rõlgema homofoobse lällamisega, mida kusagilt leida võib.

Up for grabs! Ükspäev lõpetan ära selle moodsa kunsti mõnitamise, päriselt ka. See on lapsik meelelahutus.

- I hate rats, I hate rats, I FUCKING HATE RATS!
- Hey man, what's your problem with rats?
Fallout 2, datalinks.

16 comments:

 1. sorri, aga seda on suht munn lugeda

  ReplyDelete
 2. :( võtan omaks. ega sa ei tea, mida ma teha saaksin?

  ReplyDelete
 3. selles suhtes, et mul ja paljudel mulle lähedastel inimestel käivad alatihti sellised mõtted peas, kuidas neid kinni panna?

  ReplyDelete
 4. Oh look, it's the peashooter drive-by guy! Katsu mitte hernestega pihta saada!

  Söö lohvi munn!

  Jumalast džõuk tekst oli, ma küll irvasin.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen lihtsalt vastikult kade.

   Delete
  2. Ja kuna me siia juba jõudsime, siis Lohvi™ hinnad sel nädalal poodides Sinu lähedal:

   Maxima - Suur lohvi™-komplekt "3 in 1" - 3 kg 12.95.- (4.32 / kg)
   Comarket - Lahustuv must lohv™ "Fair Trade" - 500g 2.99- (5.98 / kg)
   Konsum - mahelohv™ "Magic Wang" - 1 kg 4.49.-
   Grossi - Balti lohv™ omas mahlas* - 450g 1.29.- (2.87 / kg)

   * 3. kvaliteedijärgu lohv™, rahuldab 0.25% päevasest lohvi™-vajadusest

   Delete
 5. Peremees, äkki leidub üks lohv pakkuda?

  ReplyDelete
 6. "Õpetaja Lohvov, aga mida tähendab vene keeles "õpetaja Lohvov"?"

  ReplyDelete
 7. Tšekkige mind, ma olen perekonna vaikivas ringkaitses!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alguses Saatsime Ligi laiama, then Valdo Randpere CAME INTO PLAY. Puhas töö, kellegil pole midagi öelda.

   Delete
  2. Jah ja kui kellelgi veel midagi kobiseda on - back off!
   Broneerin selle kommentaariumi siin ee... kultuurse maailmavaate tutvustamise kinniseks diskussiooniks.
   Ärge sodige siin seina ega raiuge puud, mille Martin Luiga on istutanud!

   Delete
 8. A tüübid, mis te arvate, kas iga suvaklõpsu alla peaks fototegija nime panema? Kas teie arust ei ole see liiga Jüri Saksa pliiatsiproovid A4l ja Georges-Francois kommentaar youtube's? Äkki aitaks see vahet teha sellel, kes on seltskonnafotograaf, kes pole isegi mitte seda, vaid oskab lihtsalt hädakorral nupule vajutada ja kolmandaks - kes on see, kes ongi kogu oma loomingulise ajukepi sellesse valdkonda suunanud - ehk lihtsalt fotograaf.

  Ma ei tea vist midagi arvata, lihtsalt püstitan teemat - ja võib-olla üldse liiga munane pseudoteema, ma nüüd ei tea, ma ärkasin alles üles.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga ma mõtlen, et kui mul on palutud millestki pilti teha, siis ma vist ise ei taha, et minu nimi kusagil all oleks - nagu oleksin ma mingit erakordset tähelepanu ja annet selle pildi tegemisse suunatud. Isegi kui on päriselt ka kogemata päris äge pilt tulnud.

   Delete
  2. Introducing Kaja Kallas - täpselt nagu planeeritud!
   Kohe tuleb rahandusminister RK isikus ja teeb sulle komplimendi ilusate silmade pärast..

   - Valdo

   Delete
  3. Üldine praktika on fotograaf-fotograafide nimesid kõik kohad täis panna. Muudel puhkudel reglement puudub ja illustratsiooni kasutaja lähtub oma sisetundest. Asjade loomuses on mitte olla ülereglementeeritud. Ma ise jätan suht enqamasti fotocredsid võtmata.

   A "munasuse" kohta mine ja küsi kolmepealiselt Margaret Thatcherilt, kuidas sellega on, seal on see must valgel kirjas.

   Delete
 9. mul on tunne, et me oleme hävitanud dialoogivõimaluse.

  ReplyDelete