Friday, November 16, 2012

Poliitiline fotokommentaar

foto: DeStudio

  

13 comments:

 1. T**a kui kojn idee on HE Merila Agitprop Stuudio. Pilguheit DeStudio fb lehele näitab ka, et DeStudio toetas arstide streiki seksist nõrguva pildiga punases kangas noorest Beatricest. Kangas meenutas anatoomilist lihasestruktuuri.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Punasel foonil, mustas korsetis, pesu toimib nagu luup, mis näitab inimese naha alla ja kõhu sisse
   vt ka Riigipirukas 1992 http://www.estonica.org/et/pildid/DeStudio_-_Riigipirukas,_1992/

   Delete
  2. Ma ei saa aru Robert, mis sul selle pildi vastu on. äge visuaal. kuigi see originaal, kus oli mehisem käsi, meeldis mulle isegi rohkem. vbl mitte piisavalt prole selle konkreetse mässu jaoks. aga destudio pole kunagi prole proovinudki olla. igal juhul tundus see olevat selline üldistustasand, millega oleks kaasa saanud 160 000, mitte 16 000 allkirjastajat. sest rahuolematust või siis täpsemalt: soovi paremini on inimestes küll ja küll. aga joonis ehitaja keelava käega: Ära tule! või siis Aitab valelikust poliitikast on liiga primi.

   Delete
  3. Miscommunication rules - Kaur, mul ei ole selle postri vastu mitte midagi, vastupidi, ma ise postitasin selle siia. See on väga tuus poliitposter just sellepärast, et see üldistab, lahustab, jäädvustab meeleolu. Täpselt nagu sa ütlesid, ühesõnaga. Paneb ajalise märgi maha.

   Mulle meeldib ka väga, et see ei kasuta sinist värvi.

   Delete
  4. Oi-oi-ei, aga see keelav käsi oli küll hea; tänu jumalale, et ühtegi rusikat ei olnud, minu radarid näitavad, et siis oleks küll pool kaasatulijatest pillid kokku pakkinud. Vaata, need inimesed, kes siin maal elavad, kardavad mõnes asjas rohkem kui mina ja sina - nad ei taha mässata, ühe lipu alla tulikuumalt kokku tulla. Kõik peab olema ettevaatlik, tasakaalukas. Aga no tõsi, sellega nõustun küll, et liikumise nimetus oli liiga primi ja liiga hullude päevade külm kollane. Mis teha.

   Aga sellel fotol on hea nipp - rusikas, mille peopesa ja käe sisekülge on näha. Kohene veendumus, et oled õigel poolel, on olemas.

   Delete
  5. Ei vasta tõele! Robespierre helistas isiklikult mulle 15. novembril kell 4 öösel ning andis heads-up'i et kavatseb lähima 24 tunni jooksul midagi enda jaoks kirjeldamatult vastumeelset blogisse üles riputada. Võtsin vastu, sest ta kasutas meie magamistube ühendavaid punaseid telefone, mitte tavaafääride tarbeks mõeldud valgeid aparaate. Asja tõsidust kinnitasid ka meeleheitlikul toonil kõlanud repliigid "Issand, kuhu ma jõundnud olen!" ja "Issand, millesse ma ennast mässinud olen!". Ka tundus mulle, et ta kasutas kõne ajal korduvalt tualetti. Võib-olla ei olnud see öökimine, mida ma arvasin ent taustalt kuulvat - Prokofjev üürgas liiga kõvasti - aga mulle ei jäänud mulje nagu oleks ta seda teinud nr1 või nr2 asjus. Lisaks mainis ta, et võib olla sunnitud laskuma koguni nii madalale, et hakkab hiljem siin pildi isiklikku vastumeelsust eitama ning ennast teistkordselt maha müüma.

   Delete
  6. hahaaa, robert. ma lugesin su kommi hommikul kl 4 ma vaatan. ja teades oma ravimimix tol ööl, siis ma ei imesta üldse, miks ma muffigi aru ei saanud. sry, my bad.

   Delete
 2. Foto on pärit Destudio facebooki lehelt illustreerimaks kunstnike Herkki Erich Merila ja Peeter Maria Lauritsa arvamusavaldust. Millele vahetult vastas Kaur Kender-- Kirjutan alla igale sõnale, tähele, komale! EEST!
  --DeStudio on seisukohal, et lisaks Harta 12 nõudmistele ei tohi unustada nõuet, et EV Põhiseadus poleks deklaratiivne vinjett, vaid SEADUSTE SEADUS – põhiseadus peab olema kõigi seadusandlike aktide, nende paranduste ja täpsustuste suhtes primaarne. Riigikogu ja valitsus peavad suutma tagada seaduste seaduse igapäevase täitmise.
  Praeguseks aga on välja kujunenud selline olukord, et põhiseadus ei kehti enam isegi preambula ulatuses. See tähendab, et me oleme ära unustanud, mis on EESTI RIIGI MÕTE.


  Seaduste Seadus
  Eesti Riigi Mõte

  yees


  ReplyDelete
 3. Sooviksin vabandada, et ei ole viimase kolme väga hea postituse all kommenteerinud! Kahjuks ei saa ma kommenteerida ka mittekommenteerimise põhjuseid. Kommenteerijapoolne mittekommenteerimise kommenteerimine ei ole kooskõlas heade tavadega ning õõnestab alles pooleliolevaid kommentaare. Rõhutan siiski, et olen alati olnud orienteeritud kommenteerimisele ning ausale avatud diskussioonile ning vara on veel olukorrale lõplikku hinnangut anda.

  ReplyDelete
 4. Ja siis täiesti teemast välja: http://www.postimees.ee/1046942/miss-venemaa-materdas-iludusvoistlusel-armutult-kodumaad - MIS SIIN TOIMUB? Mis sõnu see tüdruk räägib? "Minu Venemaa on arter, millest mõned valitud nõrutavad rikkust välja". "Nagu uppuvalt laevalt voolab riigist välja insenere, arste ja õpetajaid, sest neil pole millestki elada. Minu Venemaa on lõputu Kaukaasia sõda". MINU VENEMAA, MISS VENEMAA. LÕPUTU KAUKAASIA SÕDA.

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://xaxor.com/wp-content/uploads/2012/11/Natalia-Pereverzeva6.jpg

   Väga rets tšikk. Midagi JFL-lile, midagi MLjun-ile!

   Delete
  2. http://www.outofaces.com/wp-content/uploads/2012/11/Natalia-Pereverzeva-3.jpg

   Delete