Wednesday, February 19, 2014

Loetelu lampidest mu Ateena kodus

Tervitusi antiikfilosoofide maalt!

1. PÜRAMIIDLAMP. Lüliti asub põrandal, astud jalaga tööle, seest tuleb kollast valgust.

2. PESUMASINATRUMMELIST NARKOLAMP (ALSO A TABLE). Nupule vajutades tuleb trummelist rohelist valgust (pöörlema ei hakka). Tuntud ka kui diivanilaud, spetsiaalne triibulaud, do-it-yourself IKEA kokilaud.

3. JACK DANIELSI LAMP. Nagu Jack Danielsi pudelikarp, aga seest tuleb sinist valgust.

4. SABIANI “STAGE CRASH” TRUMMITALDRIK (PULGA OTSAS). Taldriku pealt tuleb kollast valgust.

5. KLÕPSUGA LOKAALVALGUSTID. Seest tuleb värvilistest pirnidest rohelist, punast ja kollast (rastafari värvi) valgust. Vaata samasugust ja odavamat Jyskist.

6. NÕUKOGUDE BÜTSANTSLIK LAUALAMP (SAUAGA). Valguskeha eritab imelikku helerohelist valgust, pronksja valitsuskepi otsas on dekoratiivne roheline pirn. Leia endale oma www.osta.ee’st või Made Luiga erakogust.

7. GLOOBUSLAMP. Tuleb gloobusevalgust.

8. ROCKET-SHAPED LAAVALAMP. Nagu laavalamp, aga rocket-shaped!

9. LILLA LED-LAMP. Asub maki juures. Spets narkone.

10. ÖÖLAMP MAGAMISTOAS PEEGLI KOHAL. Läheb vajutades tööle ning osutub kasutuks.

11. PEEGLILAMP VANNITOAS. Läheb aeglaselt tööle, kahe pirniga.

12. NORMAALNE LAMP KÖÖGIS. Tuleb koos undamisega. Normaalne.

13. TANTSIVATE MEHIKESTEGA LAMP (LAES). Looks like a fucking sõel. Seest valgust eriti ei tule.

14. SALADUSLIKU ASUKOHAGA LAMP ESIKUS. Normaalne valgus, raske sisse lülitada.

15. MINGI TRIBAALNE LAMP. Jälle laes, tribaalse lühtri sees röögatult ebatribaalne säästupirn (spiraalne)

16. RÕDULAMP. Lights up your balcony. Location of switch unknown.

17. NÄÄRITULED. Espetsiaalselt valusa kujuga. Hea peale astuda.

18. HALVA DISAINIGA TORUVÄÄTIDEST LAMP VOODI KÕRVAL. Töötab hästi.

19. VEEL ÜKS KLÕPSUGA ROHELINE LAMP. Ei tööta hästi.

20. MITMESUGU HELENDAVAID TAEVAKEHI LAES. Kukuvad alla, lööd pea ära. Kahtlustad, et kuskil on lüliti. (Kahtlustad, et beany-bagil, lillal diivanil ja laest rippuval õunakujulisel gloobusel on ka kuskil lülitid.)

21. KÜÜNLA-ASSORTII. Eritavad sügavalt küünalkeha seest ebalevat valgust. Meeleoluväärtus.

22. IDA-EUROOPA KÜÜNAL. Tekitatud Ida-Euroopa külaliste poolt. Eritab võimsat valguslõõska, aga situb laua täis. (Pudeli jõid ise tühjaks enne)

23. MYSTERY SWITCH. There is no lamp, the mysteries of men are unholy mysteries.

6 comments:

 1. Käisin seda juba draftist kolm korda lugemas! Vähe sellest, et ma ise kirjutan ainult asjadest, mulle meeldib ka, kui teised kirjutavad ainult asjadest!

  ReplyDelete
 2. Kindlasti tuleb enda kohalolekust isikupärane märk maha jätta. Kohalikul kirbuturul pakutakse ehk mõni kassikujuline või südamekujulise varrega lamp välja?

  ReplyDelete
  Replies
  1. on ka juba avastatud põhjus, miks selles korteris nii kuradima palju lampe on: omaniku lemmikbaari ("Pulp") kõrvaltänaval asub lambipood. jep. tänutäheks vana tallinn jääb ära, tuleb uus lamp.

   Delete
 3. Mudlum tahab kõikidest lampidest pilte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! !!! !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ta tahab pilte!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! !!! !!!!!!!!!!!!!!!! tundub nagu huvitav kodu!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. mul kusjuures on IGAST lambist pilt (v.a. saladuslik esikulamp) ja mul iseenesest oli võimalus teha postitus, kus tekst lõppeb otsa, aga PILDID MITTE KUNAGI.

   Delete
  2. Loll luiks. Muidugi ma tahan lampidest pilte, aga minu meelest on hea, et millestki muust pilte ei ole, ega kirjeldust, ilgelt lahe on ära arvata, mis võiks selle lampomaaniaga kaasneda? Ma juba lasin oma peas läbi ka nn kollektsioonilambid, tegelt polegi teisi õieti, kolimine hävitab elusid. On viisnurgakujuline oranži draperiiga kuppel, mille all on puidust jalg, mkillele on puusöövitusaparaadiga peale graveeritud karud männimetsas. See on tõeline tase. Siis on üks, kus on vaskpleki sees idamaiste augugraveeringutega moskva kreml, see kukkus kahjuks maha ja on veits kiivas konstruktsiooniga. Siis oli selline, ma ei tea kuhu see sai, kus sees keerles vikerkaarevärviline tselluloidist trummel... Plastmassist kristalliimitatsiooniga seinalamp on, tutikas, all on kiri vitebsk...no neid on veel.

   Delete