Wednesday, March 12, 2014

300: Need mehed on peded


Kohe, järgmise lausega spoilin ma hullult filmi 300: Impeeriumi sünd vaatamise ära. See film on pededest. Need mehed on peded. Peded nagu Meskiriigiski. Sa kuulsid seda siit. ZA/UM teeb teist kõigist peded.

Tegelikult ei tohiks see ju üllatusena tulla, ega. Kõik vanakreeka mehed, kellest me midagi teame, olid tänapäeva mõttes täis peded. Lihtsalt selle filmiga tulevad peded sajaga tagasi. Kolme sajaga. Uhkelt, väärikalt, ja las ma ütlen mõnuga: kõvalt. See on üks väheseid filme, kus 3D ennast täiega õigustab. Lisaks on see unikaalselt pedeselt eneseteadlik. Jah, objektiivile langevad verepritsmed. Jah, kõige šefim tapmine on see, kus mees kukub klaaspõrandale (laevas!) ja kaamera filmib seda alt. Ime seda, hetero. Pededele on kõik lubatud. Themistokles on kõige kõvem mees selles filmis. Kui ta läheb Spartasse abi paluma, et pärslaste pealetung tagasi lüüa, siis naerdakse ta üle avalikult: ikka päris kaugele tulid kiimlema. Pede. 300 teeb erakordseks see, kuidas Themistokles seda võtab, samuti naljaga. See on kõva. Muidugi, kes on lugenud Petrarcat teab, et filmis on väike kunstiline liialdus, Themistoklest näidatakse ürgcoolina, noh. Tegelikult oli ta tundeline nagu iga pede. Ja kui ta Aristidesega võidu noorde ja kaunisse Stesilausi armunud oli, siis oli ta kirglik igasuguse mõõdutundeta. Normaalne, tavaline pede, noh. Nagu sina. Nagu me kõik.

Samas võib ka mõista, miks Themistokeles oma kirge talitseda suutis. Tegu on siiski kogu inimkonna tähtsamate lahingutega. Vaata, kui peded poleks pärslasi võitnud, siis ei oleks meil seda kreeka ja rooma värki ega sedasama demokraatiat sellise kujul, kus iga pede võib igas blogis vabalt kirjutada mis pähe tuleb. Pedede võit oli kogu inimkonna hüvanguks. Nii aga edasi või tagasi, filmist. Themistokles võitleb ägedalt, tal on kogu aeg kõrval teda üsna kurvalt vaatav sõber, kena, malbe, rauge, keda ta kutsub täiesti pedeselt “mu vend” ja siis korraga peab ta minema kohtuma pärslaste kindrali, või admiraliga. See on retsilt seks tsikk Artemisia. Artemisial on rõve lapsepõlv olnud. Heterod vägistasid teda mingi 15 aastat. Heterod hoidsid teda ahelates sellest päevast peale kui nad kogu ta pere tapsid ja ära vägistasid, ja siis heterod hoidsid teda mingil laeval kinni ja vägistasid mingi miljon korda. Lõpuks jätsid heterod ta surema ja siis pärslane (ma spoilin täiesti pedese mõnuga praegu – see on sama mees, kes kuulis viimase lausena elus “SEE ON SPARTA!” ja lendas auku), kasvatas ta üles ja treenis ägedaks. Artemisial on sitt päev filmis. Saab lõuksi ühe ja teise käest ja siis sebib deidi Themistoklesega. Ta tahab, et Themistokles ta meheks hakkaks. Ta on saatnud Themistoklese vastu iga heteroahvi, keda teab. Ja nad kõik on, kuidas öeldagi, ikka räigelt taha saanud. Artemisia teab, mis ta tahab. Siis deit. Hullult erutavalt hõõrub ta ennast ja muidugi läheb Themistoklesel ka kõvaks. Kellel ei läheks. Mis see naise anaal halvem on, eksju, iga pede teab. Aga juhtub selline jama, et Themistokles lõpetab kohe. Aga kuna Artemisia on ikka veel kiimas siis proovib Themistokles edasi keppida. Tead ju küll, tegelikult on juba kõik läbi, su munn on veel after-kõva. Aga iga tsikk näeb su läbi. Ja see asi laguneb koost. Alati laguneb. Järelkõva kestab mõne hetke. See stseen on igale pedele tuttav Pet Shop Boysi laulust “Can you forgive her”, kus Neil Tennant laulab:

She's made you some kind of laughing stock 
Because you dance to disco, and you don't like rock 
She'd make fun of you, and even in bed 
Said she was gonna go and get herself a real man instead 

Seda pedede alandamist on naised proovinud vähemalt 2500 aastat. Samad sõnad. Fuck rock. Kreeklased ei ole nalja asi. Kreeklased on hip-hop. Themistokelese vaenlane Xerxes hakkab ennast tundma nagu rap-god, rap-god. Aga ateenlaste ja teiste vabade kreeka meeste kindlameeluses kajab vastu Eminemi viimase LP  pedeseimalt eneseteadliku loo Bad Guy teise osa poeesia:

 I’m the bullies you hate that you became 
With every faggot you slaughtered 
Coming back on you every woman you insult there 
With the double-standards you have when it comes to your daughters 

Aga ma kaldun kõrvale, lihtsalt niipalju, et jah, muidugi on Eminem fullcore pede. Pole ühtegi räpparit (peale minu, ja ma olen tõesti räppinud neli rida), kes oleks kõvemini sellele teemale fikseerunud. Nagu ütleb Freud: fiksatsioon anaalses faasis. Nagu ütleb üks tsikk: kokki tehes on igaüks munni imend. Whoa, see tsikk juba teab!

Filmist! Filmist! Novot, pede Themistokles sõidab tagasi oma meeste juurde. "Oma mehed" kõlab just nii bad assilt kui see tõepoolest on. “Kuidas läks?” küsivad omad mehed ja see kurva pilguga "nagu vend" ka. “Nüüd on putsis,” vastab Themistokles põhimõtteliselt, küll kujundlikumalt. Ja ta ei liialda. Nüüd on suurem osa filmist täiesti pedeselt spoilitud. You're spoiled, kid. Aga ma tean, et kui sa seda filmi juba näinud ei ole, siis praegu sa tahad seda juba haigelt pedeselt näha. Ja kui sa seda näinud oled, siis tahad sa seda hullult pedeselt uuesti näha. Sest sa tead, et kõik, mis ma kirjutan, oli tõesti nii. Ja see on pedeselt uskumatu. Edasi läheb veel paremaks. Võitlused on sellised, et ma istusin tooli serval ja mul oli kogu aeg kõva. Kui saabus viimane lahing ja kui pettunud Artemisia ütles inimkonna kõvimale mehele, kõige pedemale pedele ever: “I hope you fight harder than you fuck!” siis sa teadsid, et sellest saab tulema pedenduse suurim triumf. Ja Artemisia saab mis ta tahab.

Sa oled lõpuks pedega totaalselt samastunud. Sa oled pede. Õnnelik, võidukas, vaba pede. Sest Themistokles on kaugelt kõige pedem tegelane keda ma elus ekraanil näinud olen. Ja ta on kaugelt kõige kõvem mees terves sõjas. Me võlgeneme kogu oma kultuuri ja vabaduse ja demokraatia temale ja temasugustele meestele. Pededele. Ta on lihtsalt nii kõva, et sa vaatad seda verevalamist kogu inimkonna hüvanguks ja tahaks neelata. Ja mitte fucking mõõka, pede, eks. Ja jäta meelde, sa vaatasid endale otsa siin. SEE ON ZA/UM!

29 comments:

 1. Kender viib jätkuvalt taset alla ;_;

  ReplyDelete
 2. Ok, saime aru, imesid Õnnepalu munni. Aga miks see kedagi huvitama peaks? Keda sa kellele siin õigupoolest lunastada tahad? Ära projitseeri ühe põlvkonna vaeva teise kaela. Otsi parem oma munad üles, puhu tolm maha ja vaata üle, ma arvan et nendega saab veel ühtteist vägevat teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Now you shouldn't be racist against the middle-aged, that's unnice, soon enough you gon be one of'em. Ja sexula libereerimine och prevaleerivad soostereotüübid on endiselt teema.

   Delete
  2. 'hard is the good,' as men say. - http://classics.mit.edu/Plato/republic.mb.txt

   Delete
 3. Kavatsen nutta ja halada selle üle, kuidas tänapäeva kultuur on tagurpidi pööratud kristlik kultuur. Kristluses on igasugune meestega ühteheitmine paha, meie loeme selle heaks ja kutsume seda homoseksuaalsuses. Renesanss oleks nagu pooleli jäänud ja selle pärast tasub meenutada, et igasugune homoseksuaalsus ei ole paideia. Endast vähem küpse mehega suhtest pole lihtsalt midagi õppida. Tavaliselt on küpsem mees vanem, aga kui Kenderil oli paideia targa mehega, kes tast palju vanem pole, siis see on ka ok. Paideia ei ole paha asi millest õppida. Nendel meestel oli oma õpetajatega arendav paideia ja vaat kui kõvad mehed said.

  ReplyDelete
 4. Tere.

  Seoses taasavaldunud hipster-homofoobiaga ZA/UMis (see tähendab üldjoontes: kui näiteks Erki Nool või Peeter Võsa väljenduvad homofoobselt, siis on see loomulikult paha ja hukkamõistetav; kui seda teeb etableerunud kultuurinooruk, siis on see 'läbimõeldud', 'eneserefleksiivne', nihilistlikust esteetikast lähtuv, whatever), - seoses sellega palun kustutada nii kiiresti kui võimalik kõik minu artiklid ZA/UMist (NB: isegi siis, kui see Kenderi artikkel kaob)

  Saatsin vastavasisulise kirja ka ZA/UMi sekretärile.

  Raiko Aasa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kamoon, see artikkel ei ole ju homofoobne.

   Delete
  2. Vt. ka hipster-rassism: http://en.wikipedia.org/wiki/Hipster_racism

   R. Aasa

   Delete
  3. Minumeelest on see vähemalt neljas kord, kui Sa ennast otsustavalt ja lõplikult liikumisest ZA/UM distantseerid:) Artikkel ei ole tõesti no mitte kuidagi homofoobne. Kui Sul on kombeks netis ringi liikuda, näpp distantseerumispäästikul sügelemas, siis see on väga cool rüütellik attitude aga keegi kuskilt selle pärast midagi maha võtma küll ei hakka. Relax.

   Delete
  4. See on lõplik, ja ma loodan, et hoolite ikka veel "teksti pühadusest" ning kustutate mu loomingu oma blogist. Saatsin Martin Luigale isegi lingid oma tekstidega. Nii on ju lihtsam, sest kui olete sisse loginud, siis on seal kohe juures nupuke "kustuta".

   R. Aasa

   Delete
 5. tra kui mõttetu see zaum on. absurd lihtsalt. otsige muu tegevus.

  ReplyDelete
 6. kas kaur kender on ka pede?

  ReplyDelete
 7. Homofoobia on teadupärast see, kui kardad, et mehed hakkavad sind kohtlema samamoodi nagu sina naisi.

  ReplyDelete
 8. No siis pole nüüd küll mitte midagi, mis rahuldaks ühe natukesegi mõtleva inimese intellektuaalseid vajadusi. Kender, ära riku ZAUM'i lõplikult ära ja kao kuhugi uttu oma deliiriumis mõtteavaldustega ning jäägi sinna palun.

  ReplyDelete
 9. Oeh, kui igav ja piinlik tekst. Ja hullem veel, Kenderi lapsed on kohe räigelt valmis, näpp vinnas, kaasa kiitma või õigustama. Kõige kurvem kogu tralli juures on see, et kunagisel ajal võis ZAUMist leida huvitavat ja teistsugust (ehk alternaaatiiiiiiiiivset, mään, faking rebel ja unikaalne, sui generis, kui erakordne!) lähenemist kultuurile. Ehk, oli kusagil mingi kamp teisitimõtlejaid, kes ajasid oma rida. Aga nüüd ongi alles mingi punt Kenderi lapsi, kaasamäägijaid, igavaid pseudo-provokaatoreid, ühe tropi väikesi tallalakkujaid. Omanäolisus on nullis, huvitavus ja panus mängiti ise maha, kadunud nagu kusi jõkke.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga hea, tavai, ma panen ka ühe!

   Millal te saate aru, et see ei ole kultuur vaid labane nõmetsemine!? Kari hampelmanne üritab lihtsalt ennast iga hinna eest upitada, vahendeid valimata ja inimväärikuse hinnaga! Häbi peaks sellistel olema, oma edevuses veel nii pimedad, et ei saa aru, et see Kender lihtsalt manipuleerib teiega. Kus see lõpeb? Kui madalale saab veel langeda. Enam ammu ei ole naljakas, see on lihtsalt boring as s**t

   Delete
  2. Ma olen alati arvanud, et need bezumi kommunistid on peded ka veel

   Delete
  3. ZA/UMi tugevus on Ultramelanhooli ajast saati olnud see, et me ei jäta vanemat põlvkonda mängust välja. Keegi ei taha üksi surra.

   Delete
  4. T.S, peab saama aasta kõige pedeerootilisema kommentaari auhinna. T.S sinuga võetakse ühendust. - Queer Nation

   Delete
  5. Pole siin kurba midagi, T.S. Las vana mees kirjutab meid kapist välja.

   Delete
 10. polIraanis pidid kõik mehed olema nii peded, et nad ise ei ka ei usu kui peded nad on. Aastatuhandeid juba. Keegi ei viitsi ju abielluda, et keppi saada ja abieluväline seks on keelatud. Seega poikadele perra. See on nii loomulik, et polegi pede. Ehk kõik on peded anyway. Homofoobiat pole olemas

  ReplyDelete
 11. - Miks su türa peale "võitmatuse eliksiir" on kirjutatud?

  - No see on nagu rohusilt, et jobi on võitmatuse eliksiir.

  - Jobi tegelt ei ole türa sees ega kottides, see tuleb enamus eesnäärmest kuidagi.

  - Seda, mida sa ei tea, on võimalik muuta.

  #meskipeded

  ReplyDelete
 12. kakaiiniku tunnen ma juba kolmest lausest ära...

  ReplyDelete
 13. ja tra saa oma Eminemist üle
  kuula parem http://www.youtube.com/watch?v=OZptOs8Gu9k&feature=kp

  ReplyDelete
 14. Ma nii burksi filmiarvustust ei olegi juhtunud lugema :)
  J-

  ReplyDelete
 15. Ei saa aru, kas see on väga raju iroonia või mis iganes se on ..ja liiga palju ei muretsegi, kuid miks nii paljud on nii butt-hurt ..paar korda võttis muigama, kuid muud emotsioonid jäid täitsa läbi elamata :-?

  ReplyDelete
 16. Suht savi mingisugusest homofoobia teemast aga kas artikkel pidi naljakas olema v6i kus t2pselt see koera laip end peidab siis?

  V6ib-olla pole mul piisavalt labast humoorisoont, et Family Guy ja Kender naerma ajaks...oh well, ega k6ik ei saagi 6ndsad ja 6nnistatud olla.

  ReplyDelete
 17. Luiga kirjutas palju parema pedese filmi arvustuse ("The tree of life").

  ReplyDelete